0 oy
312 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
Kizlar merhaba hayırlı sahurlar  etrafimda herkes emziren Annelerin çocukları daha az hasta olur derler ben biraz şaşırdım sizcede öylemi Kayinvalidem hep der antibiyotik gibi illaki doğruluk payı vardır ama aptamil falanda çok iyi diyorlar siz bu konuda ne düşünüyorsunuz gittiğiniz çocuk doktorlarda öylemi söylüyor merak ettim şimdiden teşekkür ederim 

27 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Emziremeyenler napsın hiv alakası yok neden mamaya zehirmis gibi bakıyosunuz 
(5,949 puan) tarafından
Walla bende  anlamdım  canım  öyle bir  yorum yapmışlar ki sinirlenmemek elde  değil
tarafından
Gerçekten bende sinirlendim yok iyiki emzirmişim falan herkes emzirmek ister mamayla büyüyen çocuklar sanki hergun hasta
(5,949 puan) tarafından
Aynen  öyle canım  b3nim  kızım  2 Ay zorla  anne  sütü  mamayla birlikte şimdi   hep  mama   ek gıda  gidiyoruz  9 aylık  ama  bu zamana  kadar  hiç  hasta  olmadı  burnu  bile  akmadi allha şükür
(886 puan) tarafından
Gerçekten olayı o kadar yanlış anlamışsınız kii ben faydalı açısından ıyiki dedi mamayla ilgili kötü bi yorum yapmadım lütfen yapmayın yaa!!!!
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Ben mamayla büyümüşüm lakin süt emen bir kardeşten daha güçlüyüm neden çünkü ben mikropla ic içe büyüyerek direnç kazandım lakin o elbebek gulbebek azıcık soğukta hapsurur azıcık tozda alerji olur yatar bir hafta kalkamaz :)insan vücudu yediklerinden çok alışkın olduğu şeylerle direnç kazanır yemenin de faydası vardır tabi

+1 oy
tarafından
Gorumcemin kızı 26 ay emdi her ay hasta olur .

Benim kızım 6 ay anne sütü aldı. 

Sadece 1 kere tam hasta oldu onada gorumcemin kızından bulaştı alakası yok yani .
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Evet canım anne sütü alan çocukların bünyeleri daha yüksek 
(886 puan) tarafından
Iyiki emzirmişim paşami
(4,759 puan) tarafından
İyiki kuzum Rabbim bağışlasın acısını göstermesin inşallah herkesin de aminnnnnnn
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Anne sütünün değerini karşılayan hiç bir mama yokmuş canım anne sütü bebeğe yarayan antikorlar üretir diye biliyorum onun için mamadan daha önemli anne sütü ama hastalık farklı bir şey bebeğin bağışıklığına bağlı yaşadığı ortama bağlı hayat standartlarına bağlı 
(886 puan) tarafından
Doğru diyorsun canim dıger faktörlerde önemli
(1,730 puan) tarafından
Evet ama bağışıklık güçlendirici anne sütüdür
(886 puan) tarafından
Anladım canim
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Anne sütü tabiki vitamin ve protein açısından çok değerli. Bebek hasta olduğu zaman sütün içeriği değişir ve bebeğe daha yarayışlı olur. Ben grip olduģum zaman bile maske takıp bol bol emzirdim ki hasta olmasın diye. Çok şükür süt korudu kızımı. Çevremde bir tek görümcemin kızları var anne sütü alamayan. Onunla mı alakalı bilmiyorum ama çok sık ve çabuk hasta oluyorlar.
(886 puan) tarafından
Benimde eltimin çocukları çok sık hasta oluyor
(2,443 puan) tarafından
Olabilir canım. Ben hiçbir mamanın anne sütüyle eş değer olacağını düşünmüyorum
(886 puan) tarafından
Inanirm canım Allahım herkese emzirmeyi nasip etsin
(2,443 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Evet canim doğru 
(886 puan) tarafından
Anladm canim
0 oy
(800 puan) tarafından
Evt canim malesef oyle bnim bi bebegim 15ay emdi buyuk simdi hic hastalanmaz kolay koly diger kizim 3ay.emdi.heo hasta 5yasnda bebekkn daha cok hastalanirdi ayda bir bogaz yada kulak enfeksiyonu olurdu 
(886 puan) tarafından
Kiyamam kuzucuga sağlıkla büyüsünler inşallah
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Benim oğlum sadece 2.5 ay anne sütü aldı o da hep mamayla beraber yani mamayla büyüdü diyebilirim. Şuan 5 yaşında maşallahı var bugüne kadar toplasan 2 yada 3 kere antibiyotik kullanmıştır. 
(886 puan) tarafından
Maşallah paşaya
0 oy
(6,828 puan) tarafından
Evett canim dogru hasta olmus olsa bile inan benim oglum 1 gun oluyor ikinci gune masallahi var covid oldu anne sutuyle bi gunde atlatti cok sukur
(886 puan) tarafından
Doğrudur kuzum inanırım
0 oy
tarafından
Ne alaka ya bebegim dgodu sogali hiccc emmedi gogsumu almadi sagarak 1-2 hafta anca verdim hep mamayla buyudu. Ama cok sukur masallah daha 1 kez dahi hastalanmamisti ta ki disi cikana kadar ufscik grip bile olmamisti masallah. Ama iki gorumceminde ogullari emiyolar benimkiyle aralari yakin hastanedelerdi surekli yok usutmus yok grio yok enfeksyon...
tarafından
Benim yorumumu da oku :)
tarafından
Okudum.. gorumceminkiler koyde herseyle ic iceler ama degisen bisey yok benim oglum daha direncli masallah. Ben sehir merkezindeyim tasa tipraga salmam etmem veya kirlenmesin pisletmesin derim ama gormceminkiler cimenelre yastirir kum da toz da toprakta oyantir o cocuk o camuru alir agzina götürür dedigm gbi degisen bi durum yok
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Benim kizim 6 aya kadar hem mam hem meme destekli gitti. Sonrada hep.mama içti. Ama popomu kaşym.kolay kolay hasta olmaz. Ben öyle sıkı sıkı giydirmem. Aşırı kollamam hasta olucak diye ona bağlıyorum ben. Hassas alismadığı icin hemen soguk almiyo
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Evet anne sütü bağışıklığı güçlendirir 
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Galiba öyle canm ... Ama ülkemizde bir fenomen aile aptamil kullanıyordu bebekçeri için sonra onu kullanmadılae içinden kurtmj çıktı ne
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Anne sutu tabiki cok kiymetli ama ben ogluma 3 ay verebildim sagarak sutumu ama sonrasinda hep mama ile buyudu ve suan 15 aylik su zamana kadar masallah bir kere bile hasta olmadi cok sukur bence birazda bunyeyle alakali birsey bu yediginden ictiginden aldigi vitaminlerin etkisi 
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Oğlum 27 aylık.. Beni hiç emmedi, sütüm de olmadı.. Mama ile beslendi.. Bugüne kadar hiç hasta olmadı..

Yengem kuzenimi 1 yaşına kadar emzirdi.. Kuzenim 11 yaşında.. 3-4 ayda 1 antibiyotik kullanır.. 
(886 puan) tarafından
Demekki bünyeyle alakalı bi durum
(1,690 puan) tarafından
Sanırım öyle :)
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Benim kızımda 2 yaşına kadar emdi çok sık hasta olmaz. Bide karda kışta evimde pek ısınmaz asla çorap giyinmez 2 kat giydirmek mümkün değil. Vücudunu soğuğa alıştırdı. Ona rağmen çok sık hasta olmaz. Senede 1 kez olur. Bu sene hiç olmadı. 6 yaşında
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Elbette kuzum anne sütünün yerini hic bir şey tutamaz tabiki 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Bence doğruluk payı var ya kızlarımin biri bir yaşına kadar emdi şimdi iki buçuk yaşında maşallah doğru düzgün hasta olmaz  küçükte aynı o biraz Nazlı en ufak şeye acıdı diyor canı kıymetli 
0 oy
tarafından
Aynen ben oğlanı 3 yasna kadr emzirdim masllh diyem 3 yildr hiç hasta olmadı dha

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 57 göst.
15 Kasım 2022 Aile kategorisinde Guldnz124 (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 349 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde EmelSezer07 (188 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 178 göst.
3 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 352 göst.