0 oy
302 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (5 puan) tarafından
Merhaba güzel anneler ben 13 haftlk gebeyim ve dün trendyoldan anne bebek çantası sipariş ettim bugunde mahallemizdeki mağazada cok uygun ve kaliteli puset var alıcam  elimde param varken âlmak istedim cunku sonradan insan dayanmyr kendine eve fln harcio eşimde biraz sıkışık durumda kredi karti borcları var o yuzden daha gebeliğmden once topladğm parayla almak istedim 2 parça hem uygun hemde cok begendim sizce cok mu acelle ettim ...

22 Cevaplar

0 oy
(7,127 puan) tarafından
Ben 35 haftalıkken yaptım
(5 puan) tarafından
Maşallah biraz geç olmamışmı
(7,127 puan) tarafından
Ben zamanlamadan çok memnundum hepsini iki günde hallettik 37 de de doğuma girdim  :) He  bir de cinsiyet net belli degildi o yüzden de ha bugün ha yarın belli olur diye erteledim .
(5 puan) tarafından
Valla bende sonlarda agırlaşırım doye korkuyorum bünyemde zayıf ya o yüzden ee bide elimde para varken ve uygun fiyata duşmuşken alim dedim :))
-Reklam-
0 oy
tarafından

30 uncu haftada alayım dedim biraz biraz sözde bebek kız dediler bana köye gittim geldim tekrar doktora gittim bi bakdı cinsiyetini sana dedilermi dedi doktor yok dedim erkek dedi inanamadım Birdaha bakılsın dedim yine aynısını dedi bir kız evladım olsun isterdim ama olmadı 3 tane erkek evladım var demem oki bekle iyice net öğren cinsiyetini 

(5 puan) tarafından
Genelikle cinsiyeti belli olsa da pusetini fln cantasnı gri renk aldm tek bi kere kullanp atmak istemem allah izin verirse ilerde tekrar bir cocugum olursa yine onada kullanmak istiyorum.
0 oy
(1,885 puan) tarafından
12 haftalık cinsiyeti öğrendim eşime supriz hazırlamak için biseyler aldm. Babasının oğlu yazılı şeyler gibi. 15 de cinsiyet kesinleşti her ay biseyler aldm. İyiki de öyle yapmışım. Agirlasinca zor oluyor. Şuan kafam çok rahat sadece doğumu bekliyorm herseyim hazr
(5 puan) tarafından
Bende öyle yapmak istiyorum ama çanta ve puset indirimdeyken almk istedim
(1,885 puan) tarafından
Toplu bı seferde alışverişe çıksam çok masraflı olurdu. Ben sürekli takip ettm indirimleri, ne alacağımı markalarni falan hep araştırdım liste hazırladım. Böyle daha avantajlı oldu bence. Azar azar al sende. Zaten bı yerden sonra hamilelik bunaltiyor hicbisey yapasin gelmiyor
(5 puan) tarafından
Aynn oyle tavsiyeniz icin tesekurler:))
0 oy
(4,058 puan) tarafından
28 haftalıkkn başladık alışverişe 
0 oy
tarafından
Bence en doğrusunu yapıyorsun canım elinde para oldukça ufak tefek ihtiyaçları alıp vakitlice kenara koymak çok daha iyi oluyor bend şöyle yapıyorum çünkü cinisyeti öğrendik 'ten sonra her ay yavaş yavaş bir şeyler alır koyarım kenara ki son  dk da her şey üst üste gelmesin sonr azından nereye yetişeceğini şaşırıyor 
(5 puan) tarafından
Gerçektn öyle valla benim elimde de para dayanmaz sağa sola harcıyacağma bebişme yavaştan alim dedim rabbim hayrlsyla kullanmamızda nasip etsin insallah
tarafından
Amin inşallah canım benim Rabbim acılarını göstermesin inşallah şimdi benim erken doğum riskim oldu mesela allahım vaktinde saatinde doğurmayı Nasip etsin de erken doğacak olsa bir eksiği kalmadı şükür çantamı vs de hazır ettim obur türlü olsa herhalde aklımı kaybederdim ")
(5 puan) tarafından
Rabbim yardmcnz olsun insallah
tarafından
Amin inşallah canım benim ")
0 oy
(841 puan) tarafından
30 da basladim 34 oldum eksiğim var 
(5 puan) tarafından
O yuzden biraz erkem başlmk iyi bence dimi :))
(841 puan) tarafından
Tabiki iyi eksikler son ana kadar aklına anca anca geliyor benim bebek çantası kaldı Trendyol dan sipariş vercem onuda
0 oy
(265 puan) tarafından
15 haftalıkken cinsiyeti ogrenince başladık. İndirimleri takip ediyorum. Hepsini bir zamanda almaktansa indirimleri takip etmek daha doğru geliyor bana.
(5 puan) tarafından
Bende öyle yapiorum şuanlk sadece bu ikisini aldk ve babasıda dynmyp bi iki zıbın almştı tabi bende cinsiyeti belli olsun daha sonra alıcağım insallah:))
0 oy
tarafından
28 de                  
(5 puan) tarafından
Hyrlsıyla bende uygun fiyatayken bu iki parcayı alim dedim sonra ki haftlarda artk yavastan diger esyaları alrm
tarafından
Kesinlikle once liste hazirla ben internetten siparis verdim hep e bebekin 6 aylik takimlarinin altlari 4 aylik kizima tayt gibi oldu aklinda olsun kaliplari cok kucuk gene civildeki kuju markalar daha iyi boyut olarak
0 oy
(5,027 puan) tarafından
Canım ben cinsiyetimiz kesin belli olduktan sonra almaya başladım birde ben çoğu şeyimi toptan aldım o daha hesaplı geldi bize 
(5 puan) tarafından
Valla şuan bende  sadece bi iki parca aldm hyrlsyla cinsiyeti belli olsun alirız herseyini yeterki sağlkla gelsin rabbim hepimizin evladını korusun
(5,027 puan) tarafından
Amin inşallah canım herşeyin başı o tabi Rabbim sağlıklı sıhhatli ömürlü kucağınıza almak nasip etsin inşallah
0 oy
tarafından
28 haftalıkken başladım ben canım 
(5 puan) tarafından
Ben azck sabrszm da hani suan elimde para varkende 2 parca alim dedim ve cok uyguna da dusmustu hyrlsyla kullanmakta nasip olsun
0 oy
(760 puan) tarafından
İlk defa 13 haftalık bir emzik almıştım babasına cinsiyetini söylemek için maviş renk, sonra 22 haftam da aldım bir cıt cıt body, hastane çıkışı,1 tane tulum ve mini çorap☺️ daha 24+4 haftalıgım şimdilik bunlar yeter annem de almış sağolsun daha alıcam ben diyor küçük giysiler çok alma dedi çabuk büyüyorlar birde 30 haftalık 3-4 birşey alıcam banyo bakım seti duruyor daha 
0 oy
tarafından
Son haftalarda almıştım bunda da aynı yaparım ya 
0 oy
(118,486 puan) tarafından
32 haftamda toplu yaptim ben
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Şimdi ne alsan kâr unisex al ben 27 de alışverişimi yaptim
(5 puan) tarafından
Ayn valla benim bünyemde zayıf eminim ki sonradan cok rahatsız olucagm yorgunluk halsizlik vs. O yuzden simdilik yavastan başlialm rabbim sağlkla giydirmeyi kullanmyda nasip etsin hepimize :)
(1,287 puan) tarafından
Amin canım can sağlığıyla ins
0 oy
tarafından
Evet biraz erken olmuş bacım en azından bı 20 25 bekleseydin daha iyi olurdu diye düşünüyorum ama elinde para varken almanda iyi uygun kaliteli bulmuşken bende 19 haftanın içindeyim daha hiç bişey olmadım Haziran girmeden de bişey almayı düşünmüyorum Eylül başı doğumum başka bişey çıkart da gözüm kalır diye hoş ikinci gebeliğim ama insan gene de temkinli davranıyor ne olur ne olmaz diye zaten inanır mısın niye bilmem kızımda böyle canım almak istiyordu hevesim vardı şimdi Allah nasip ederse oğlum olucak hiç bişey alaşım yok erkendir daha diye :D
(5 puan) tarafından
Rabbim sağlkla kucağnza almayi nasip etsin valla dedignz gibi para varken elimde alim dedim insallah diğer kalanlarıda sonradan devam ederim :))
tarafından
Amin bebeğim hepimizinkini inşallah Rabbim Sağ Saglim kucağımıza almayı nasip etsin :) Yani bende şuan kenara para atıyorum böyle gözüme carpan bişey olursa diye telefonuma not alıyorum o zaman telaş edip de unutmayalım diye bakalım hayırlısı
0 oy
tarafından

Ben biraz erken başladım, indirimdeyken uygunken yavaş yavaş aldım, bime geliyordu mesela o zaman yavaş yavaş ufka tefek şeyler alıyordum. Ama daha çok uniseks hem kıza hem erkeğe olabilecek şeyler aldım başlarda 100% emin olmadığım için. Daha sonra cinsiyetine göre şeyler de aldım tabii. 

Daha büyük şeyleri, araç gereç gibi bu son haftalarda aldım, bebek arabasını iki hafta önce aldım mesela. (38 haftalığım)
Eğer daha sonra alamam, başka yerde bulamam diyorsan alabilirsin tabii. 

0 oy
tarafından
Ben 16 haftalikken cogu seyini tamamladim kalanini da son aylara biraktim ama 30 haftalik olunca hic eksigim kalmamisti son ayda zaten agirlasiyosun yavas yavas al ama bi anda alma insan heves ediyo herseyi almak istiyo :)
0 oy
tarafından

26 haftalık hamileyim beşik hariç herşeyini aldım tamamladım kıyafetlerini yıkadım ütülemesi yerleştirmesi kaldı kendi valizimide hazırlıycam lohusa pijamamı felan aldım burda kimsem yok bi sıkıntı olsa eşimin eli ayagı birbirine dolasır en azından hazırda cantam bulunsun iyi yapmışsın bende 18 de almaya başladım param vardı elimde tamamladım hep su ana kadar almasaysım o parada giderdi keşke beşiğide alsaydım diyorum artık bekliycez biraz daha :) e bebek civil buralara bakabilirsin nette daha uygun battaniyeleride lcden almıştım al al bitmiyo zaten para az oluncada insan strese giriyo alabilicek miyim diye Allahım kolaylık versin inşallah herşeyi istediğin gibi alırsın sağlıklı sıhhatlide kucaklarımıza alırız<3

0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnm ikinci gebelik 27 haftalikken alisveris yaptik :) bnce alisveris icin erken ya da gec her firsati degerlendirmek lazim sende degerlendirmissin yani :) hayirli olsun.
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Her ikisindede 30 dan sonra basladim

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 375 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Eda00 (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 562 göst.
21 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde ✨MeRvE✨ (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.