0 oy
305 göst.
Diğer kategorisinde (412 puan) tarafından
Kızlar suni sancı almamak için hastaneye geçmi gitmemiz gerek 3 4 cm açıklıkla gidince hemen hızlandırmak için suni sancı veriliyor normal sancının kat kat üstüymüş ilk doğum olacak tecrubesizim nasıl hareket etmek gerek 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
6 saat suni sancı yedim sonuç olarak sezeryan oldum çok fena ama dayanıyorsun mecburen 
(479 puan) tarafından
Yok canım sancı olmadığı zaman veriyorlar
(1,578 puan) tarafından
6 saat bişey degl tamı tamına 72 saat suni sancı yedim ve sezeryan oldum sonuc
(479 puan) tarafından
Ayy Çok zor yaa
(1,578 puan) tarafından
Tabi zor neler çektim kimi yarım saat sancı alıp cikiyo işte bana da bu denk geldi
(479 puan) tarafından
Aynen valla
-Reklam-
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Normal sancinin kat kat üstü diye bi durum yok. Doğumun gerçekleşmesi için belirli bir sancı düzeyi ve sıklığı gerekir. Suni sancı bunu hızlıca düzenler ve doğumu hizlandirir. Ben suni sancıyla doğum yaptım 10 saat aralıksız aldım ama son 2 saat dışında çok zorlayıcı değildi. Korkma olacağına varır düşünüp kendini kasma Allaha dua et canım meryem süresi oku mübarek gunlerdeyiz 
(412 puan) tarafından
Okuyorum hurmada yiyorum ya işte ilk olduğu için tedirginim
0 oy
(755 puan) tarafından
Canım 4 cm açılmaya yattım hastaneye Sünni sancı verdiler sonuç sorarsan Sünni sanciyi hiç hissetmedim benim sancimi da durdurdu üstelik
(412 puan) tarafından
Ciddimisn? Herkes çok zor diyo
(755 puan) tarafından
Gerçekten canım sabah 7 den akşam 6 ya kadar Sünni sancı verdiler. Doktor dedi artık kesin bundan fazlası zararlı. Bende tık olmadı yani anlayacağın. Düzenli sancım vardı üstelik. İlk hastaneye gittiğimde 4 cm di yatış yapıldı beni hazırladılar Sünni sanciyi taktılar taktiklarinda tekrar muayene ettiler 5 santim di 2 saate dogurursun dediler akşam sezaryana girdim
(412 puan) tarafından
Gerçekten herşey olacağına varıyor demekki hayırlısı buymuş
(755 puan) tarafından
Aynen öyle canım ama sancı gelir gelmez gitme bence duşa gir yemegini ye karnını doyur sancım duzenlensin öyle git. Benim gece 3 buçuk gibi girdi sancı duş aldım biseyler yedim sonra emin olmak için annemle konuştum saat 5 de eşimi uyandirip annemi de alıp hastaneye gittik 6 da acilden giriş yaptik ön muayene yapıldı doğum başlamış açılma var diyerek yatış işlemleri derken öyle sıralandı gitti. Aç gitme hastaneye açılma varken birşey yedirmiyolar
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Sürekli verilen yanı dur duraksız verilen bi sancı değil suni belli aralıklarla veriliyo ve illa ki dayanıyosun benimde 4cm açılmam vardı sunıyle 6 oldu sonrası zor da olsa doğurdum çok şükür 5saat içerisinde hepsi oldu bitti...
(755 puan) tarafından
Açılman var ama sancin yetersiz dediler onun için taktılar ama serum sancı yerine iğne sanciyi tercih ederdim
(755 puan) tarafından
Normal doğum olarak yattım ben hastaneye Sünni sancı dan sonra kendi sancım kesildi Sünni sancı da çocuğu etkiledi yukarı çıktı ondan dolayı sezaryana girdim
(3,156 puan) tarafından
Anladım canm herkesin doğum hıkayesı farklı işte sağ salim kucağımıza aldık ya çok şükür o yeter...
(755 puan) tarafından
Öyle tabi canım çok şükür Allah'ım gözlerine yaş ayaklarına taş degirmesin İnşaAllah
(3,156 puan) tarafından
Amin inşallah :)
0 oy
(479 puan) tarafından
Hayır canjm ben kızma 32 haftalık olduk ama gelmeye pek niyeti yoktu hastanye gidip yatış yaptı dokıtr açılmam yoktu sancı da yoktu o yüzden suni sancı verdiler 7 saat sancı çektim sonra doğdu sancın olmadığı zaman veriyorlar diye biliyorum 
0 oy
(86 puan) tarafından
Gece saat ucten sabah saat 3 e kadar suni sanci yedim iki parmak acilis varidi sanci varidi cocuk gelmirdi su gelmirdi doktor kendi acdi suyumu((( 4 kilo yarim bebek dogdum.Dikis oldu mende.Yirtilmisdi.
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Ben kontrole gittiğimde 40+1de 4 cm açıklık ve bebeğin suyu bitmiş 5 saatte doğurdum ebeye sorduğumda sadece hızlandırıyor kendi sancınla bir dedi son 2 saat çok zordu ama bana yarım saat gibi gelmişti o 2 saat tehlikeye atma bence sağ salim kucağına alırsın inşallah 
0 oy
tarafından
Her iki doğumum da suni sancı ile oldu
(412 puan) tarafından
Nasıldı peki dayanılmaz Bi agrımı
tarafından
Ağrısı çok fazla ama rabbim öyle bi kuvvet veriyor ki
Anlık zaten bi gün çekiysn kurtuluysn
Ilki 38 haftlkkn bebeğin suyu geldi ne sancı nede açılma yoktu
Suni sanci verdiler 20 saat boyunca çektim
İkinci de 40+2 haftlkkn muayene ye gittim doğum başlamış denilip  yatışımı yaptılar 6 saat suni sancı 3 gün de  kendi. Sancımı çektm
0 oy
tarafından
5cm açıklıkla yatışım yapıldı suni aldım sonrasında hemsıre çok sancın olursa beni çağır demişti 15dk sonra sancı dayanılmaz oldu hemşire geldı suyu patlattı doğum 2 3 dk sonra başladı. Sen yürüyüş, squat hareketleri yaparsan Hurma yersen vs  kolay olur Allahın izniyle 
0 oy
(134 puan) tarafından
Benim sancılarım evde başladı son haftamdaydım ama haftaya doğururum diye düşünüyordum bir belirtim yoktu çünkü yada sancıları ben hissetmiyordum ilk olunca sancı nedir nerden bileceksin hep dua ederdim Allahım tertemiz banyomu yapıp gideyim diye o gece  1 saat güzelce  temizlendim sonra rahatça içeriye geçip bir tabak mantı yedim  1 saat  sonra her 5 dk bir büyük tuvalet hissi geliyor ama yok çıkmıyor nişanımla suyum gelmeyince zannediyorum ki mantı dokundu ama sancıymış banyoya tekrar girip sıcak su tuttum vücuduma nişanım geldi ama hala kabızmışım gibi banyonun ortasında tuvalet yaparmış gibi ıkınıyorum suyumun gelmesini bekliyorum güya ben öyle yaparken bebeğimin kafası dayandı bacak arama hemen toparlandık hastaneye doğum odasına girer girmez doğurdum suni falan yapamadılar uzun yazdım ama kafan dağılsın korkma Rabbimize dua et o en kolayını verecektir 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
4.5 cm açılmayla hastaneye gittim kendi sancım.o kadar çoktu ki suni sanciya gerek kalmadı 12 saat öldüm öldüm dirildim
0 oy
(119 puan) tarafından
Bende gündüz 11 de yattım suni sancıya gece 11 de doğdu okadar saat ağlayarak suni sancı çektim berbatttt

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 276 göst.
2 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eslemree (1,117 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 264 göst.
0 oy
26 cevap 400 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Tugba006 (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 153 göst.

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...