0 oy
317 göst.
Diğer kategorisinde (5,399 puan) tarafından
Sorum yukarıda neyle karıştıablrim? 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ekmekle bandirip veriyorum arada
(5,399 puan) tarafından
Ekmeğin içi dimi
tarafından
Aynen cnm.dene güzel oluyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben yoğurt ile karıştırıp veriyorum canım meyvede ekliyorum
tarafından
Benimki de çok zor yiyor ya günüm ona bir şeyler hazırlamakla geçiyor
(5,399 puan) tarafından
Yumurta da çok pahalı valla
tarafından
Ne ucuz ki canım
(5,399 puan) tarafından
Alınmıyor valla ekmek pekmez yoğurt küçük bi top aldm 75 tl tutu toplam yumurtada alamadım kldı oyle Allah yardım etsın vala
tarafından
Amin canım cümlemize
0 oy
tarafından
Nerdeyse 11 aylık oldu hiç pekmez vermedim daha. Yeni sipariş verdim tahinle karıştırıp vermeyi düşünüyorum ama çok az miktarda tabi ki 
tarafından
Wefood diye bı markanın aldım beb trednyoldan. Marketlerde var mıdır hiç bilemiyorum
(4 puan) tarafından
Neden 11.aya kadar beklediniz doğal ve sekersiz içeriği olan çok ürün var biz 6 aylığız rutin kontrol yapan hekimimiz bize ek gıda eğitimi verirken tadım sonrası günlük dönüşümlü pekmez ver dedi bir tatlı kasığı
tarafından
Beklemek tamamen benim tercihimdi. Artık doktorların bile fikir ayrılığı yaşadığı konularda içime nasıl sinerse öyle yapıyorum. İki farklı görüş olduğuna göre ikisi de doğru olabilir diye düşünüyorum.
(4 puan) tarafından
Tabiki bende böyle düşünyrm bir çok konuda
Size doktornz mu dedi diye merak ettim genelde kan değerleri bebek gelişimi alerji durumu belirleyici oluyor bunuda takibi yapan doktorlar belirliyor o sebepten sordum ben doktornuz mu dedi diye açıkçası... Farklılar için de sürekli takip 2den doktor olunca ve tabi doktor da güzel açıklayıcı ise ikna oluyrm ama
  İnternet değil makale yazı arastrma lar kanıtlar sebepler bunlara hep bakarım eşimde doktor belki o sebepten ama hiç rastlamadım pekmez ile ilgili böyle bir ibare dediğim gibi arastrma lar da özellikle yani Google taratıp bakarak değil ve bebek alerjik bir bebek ise tabi durum tamamen değişir
tarafından
Pandemiden dolayı ek gıdaya başladığımız ay kontrole gidemedik yani doktorumuzla yüz yüze konuşma fırsatı olmadı. Ama ınstagramdan takip ettiğim doktorlar olsun, internetten okuduğum doktorlarin yazıları olsun çok farklı şeyler söylüyor. Ben çok pimpirikliyimdir ,bişey verirken defalarca düşünürüm. Ama doktorların bu kadar farklı şeyler söylüyor olması kafamı karistiriyor. Demek ki diyorum doktorlar da ortak karar olmadığına göre bir yerde kendi düşüncelerini ya da faydalı olabileceğini düşündükleri şeyleri söylüyorlar. O noktada kendi içgüdülerimi kullanıyorum:) ha belki yanlış yapıyorum bilemiyorum. Pekmez de bunlardan bir tanesi. Mesela ben blw yaptırmayı tercih ettim, doktorumla konuşsam klasik yöntem diyecekti muhtemelen. Ama denemek istedim,bebeğimin yapabileceğini biliyordum çünkü onu ben daha iyi tanıyorum. Dediğim gibi belki yanlış ama içimdeki ses işte :))
0 oy
(4,853 puan) tarafından

Sabah kahvaltı karışımına koyuyorum yumurta pekmez labne ceviz 

Muzla da karıştırıp verebilirsin 
(5,399 puan) tarafından
Ayy iyi hatrlatın markete gıdıp almam lazm peynıri senın kaç aylık
(4,853 puan) tarafından
16 aylik canm
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ben hep çay kaşığıyla direk verdim. Ekşi elma püresine tarçın ekip deneyebilirsin yemiyorsa. 
(5,399 puan) tarafından
Daha hiç denenedim ilkez alacam:)
(3,213 puan) tarafından
Peynir yoğurt labne ve süt ürünleriyle karıştırma diğer her türlü verebilirsin canım.
(5,399 puan) tarafından
Zateb anne sütü alyor bide labne market peynırı alyorsun he
(3,213 puan) tarafından
Tabi canım anne sütü ayrı peynir yoğurt kefir ayrı hepsini veriyorum 6 aydan beri şimdi 16 aylık
0 oy
(10,090 puan) tarafından
Ben 6dan beri veriyorum doktorumuz ver dedi. Genelde sabah kahvaltisina koyuyorum
(5,399 puan) tarafından
Biz de 8 ay olıyroum 2 hfta kaldı cevız hiç vermedım boğaza kqçmıyırmu nasıl çiğneyecek
(10,090 puan) tarafından
Kiz blender yapiyorum :)
(5,399 puan) tarafından
Korkuyorum yınede :) cevızı pekmeze karştrp veryorn he
(1,808 puan) tarafından
Melekkkkkkkk gün icinde neler veriosun benimki de 8 aylık
(10,090 puan) tarafından
Canim valla ben herseyi veriyorum doktorumuz sen ne yiyosan tuzsuz sekilde onada verebilirsin dedi. Sabah salatalik zeytin peynir yumurta pekmez avakado ceviz ekmek falan gun icinde meyve veriyorum muz elma armut kuru kayisi hurma elinede veriyorum purede yapiyorum bazen fileye koyuyorum. Corba tarhana tavuk suyu sehriye yayla corbasi brokoli kereviz herseyi veriyorum. Yemekte ayni sekilde ne varsa yemekte nohut bezelye tavuk balik pırasa ıspanak biber dolmasinin içi kabak karnibahar firinda köfte patates suyuyla veriyorum. Yani herseyi veriyorum valla :) yogurt kefir komposto pankek galete
0 oy
(113 puan) tarafından
Portakal suyuyla veriryorum hemsire öyle ver demisti yada birkac damla limon ve su bazende ekmeğe banip
(5,399 puan) tarafından
Cnm bnm kızım7 aylık portakal limon vermıyorum ki hiç
(113 puan) tarafından
Ekmekle verebilirsin yumurtayla verme demisti
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Yumurtayla  genelde kahvaltıda  veriyorum  yada  ekmeğe  bandırıp  veriyorum kızım 9 aylık 
(5,399 puan) tarafından
Peynır veryormusun peki
(5,949 puan) tarafından
Ewet veriyorum canım  domates  zeytin  de veriyorum
0 oy
tarafından
Ekmekle veıryprum sabah gece uyurken gece mamasına koyuyorum 
(5,399 puan) tarafından
Muhallebi lerede gryor değilmi
tarafından
Evet canım
0 oy
tarafından
7 buçuk aylık, bazen mamasına koyuyorum, yumurta labne felan yapıyorum, meyveli yoğurt yaptığımda katıyorum. Bazen irmikli birşeyler yapıyorum ona koyuyorum bazen ekmeğin içini bandırıp veriyorum, pankek yapıyorum onun içine atıyorum 
(5,399 puan) tarafından
Pankek nasıl yapyorsun
tarafından
Muz zeytinyağı pirinç unu kabartma tozu pekmez yoğurt yumurta sarısı karıştırıyorum canım
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Tahinle :D.       
(5,399 puan) tarafından
7 aylık bebeğim olurmu
(44,758 puan) tarafından
Bende o aydan beri veriyorum canım şu an 16 aylik
(5,399 puan) tarafından
Saol cnm:)
0 oy
tarafından
Pekmezlu su yapiodu ablam icecek olarak kahvaltida 
(5,399 puan) tarafından
Bnm 7 buçuk aylık ama oyle olurmu acaba
tarafından
Valla o zamanda veriyordu ama az pekmez cok su zaten cocuk tamamini icmiyordu boyle çay renginde oluyordu
(5,399 puan) tarafından
Bir çay kaşığı da versem yetr
tarafından
Ek gidaya gectigi icin icecek yutmasini kolaylastiriyor diye o sekilde veriyordu ablam tabiki cay kasigi ile de versen olur
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Yoğurda karıştırıp veriyorum 
(5,399 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(1,845 puan) tarafından

Küçük tabağa 1 kaşık tahin 1 kaşık pekmez üstüne ceviz rendeleyip verebilirsin 

Ekmeğin içine batırıp verebilirsin
Pirinç unu , irmik , ruşeym ne veriyorsan üstüne azcık döküp verebilirsin
(5,399 puan) tarafından
7 aylık bebeğim cevız verlr dımı
(1,845 puan) tarafından
Verilir ver çok faydalı
0 oy
(612 puan) tarafından
Kabak tatlısına kekine muhallebisine pekmez koyuyorum. Bazen kaşıkla veriyorum direkt. 
0 oy
tarafından
sabahları gün 1 çay kaşığı veriyorum sonra eşine suyunu veriyorum istediği kadar içiyor birkaç gündür yoğurdun üstüne döküyorum (keçiboynuzu 
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Avokado yla  karstrdım 1 yasından sonra tahinle karstrp verdim 
0 oy
(289 puan) tarafından
Krep önlere ya da direk çay kasiginiyla canım veriyorum ben 
0 oy
(379 puan) tarafından
Portakal suyuyla çok güzel oluyo
(5,399 puan) tarafından
Portakal suyu pişik ypyormuş
(379 puan) tarafından