0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde (3,797 puan) tarafından
KALP DEĞİŞKENDİR - Bedene kan pompalayarak organların hayat kaynağı olan kalp, manevi hayatımızın da merkezidir. Her türlü olumlu ve olumsuz duyguyu birlikte barındıran kalbin asıl görevi Allah’ı tanımaktır.##Sürekli değişen duygularımızın odak noktası olan kalbi, Sevgili Peygamberimiz şöyle anlatır: “Kalbe kalp denilmesinin sebebi, onun çok değişken olmasındandır. Kalp, çöldeki bir ağacın üzerinde asılı kalan kuş tüyü gibidir. Rüzgâr onu bir oraya, bir buraya savurur.” (İbn Hanbel, IV, 409).##Kalbin rüzgâr önünde savrulan bir tüye benzetilmesi, insanın duygu durumunun dış dünyanın etkilerine açık olması ve çoğu zaman kalbinden geçen duyguları kontrol altına alamaması sebebiyle olsa gerektir.##İnsana düşen, olumlu duyguları davranışa dönüştürerek pekiştirmek ve onları besleyecek ortamlarda bulunmaktır.##Sevgili Peygamberimiz, sıklıkla “Ey kalpleri evirip çeviren Allah’ım, benim kalbimi dinin üzerine sabit kıl.” (Tirmizi, Deavât, 89) diye dua ederek olumsuz duyguların kendisini yanlışa sürüklemesinden Allah’a sığınırdı.

3 Cevaplar

0 oy
(516 puan) tarafından

Âmin, Allah razi olsun,bi zamanlar hep ettiğim duaydı aklımdan çıkmış, hatırlamış oldum vesilenle,Allah razı olsun<3

(3,797 puan) tarafından
Sevindim cancağızim ❤️ amin inşallah Allah sendende razı olsun canım ❤️
-Reklam-
0 oy
(5,342 puan) tarafından
Sağol kuzu Allah razı olsun
(3,797 puan) tarafından
Sağol cancağızim
(5,342 puan) tarafından
Sende sağol cnm benim
0 oy
(7,625 puan) tarafından
Ne güzel  bı dua kalbimi sende  sabit kil Rabbim 
(3,797 puan) tarafından
Öyle cancağızim çok güzel hemde

İlgili sorular

+2 oy
6 cevap 121 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,797 puan) tarafından soruldu

399,824 soru

11,959,414 cevap

36,127 kullanıcı

...