0 oy
331 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar sorum yukarda birde ilk doğumda kesi attıkları yeri tekrar mi kesiyorlar cok merak ediyorum korku dorukta benim

17 Cevaplar

0 oy
(4,758 puan) tarafından
Burda bekliyorum bende merak ediyorum kuzum 
-Reklam-
0 oy
(15,610 puan) tarafından
Sanırım evet kolaylığı gelince kişiden kişiye değişir kesi atılmaya bilir de
0 oy
tarafından
Bence hepsi farkli oluyor ben uc normal bir sezeryan yaptim hepsi birbirinden değişik ve zordu Allah bir avazda kurtarsin herkesi
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ayni yerden kesildim ilkde sanci cok zor du benim icin ikincide suni almama ragmen duzgun sanci cekmedim dogumum cok zor oldu kisiden kisiye degisr tabi 
0 oy
tarafından
Inşallah öyledir. 2.ye hamileyim ve araları da pek yaş farkı yok.umarim kolay geçer 
0 oy
(12,510 puan) tarafından

Valla ilkinde kesinin alası vardı sezaryen oldum :D ikinciyi de kesisiz dikişsiz normal doğurdum :D

(12,510 puan) tarafından
Evet canım nasıl derken:) baya normal :))
(77 puan) tarafından
Hiç tedavi falan görmeden doğuma gitin sanci çektin öylemi
(12,510 puan) tarafından
Tedavi nasıl yani canım? İlk doğumum sancısız yatışım yapıldı haftam doldu diye. Sonra suni epidural verdiler normal doğum için ama bir şekilde sezaryene aldılar. İkinciye 2.5 sene sonra hamile kaldım. Normal doğum istiyorum zaten araştırdım. Destekleyen Dr lar var sezaryen sonrası normal doğumu. Ki bu imkansız bir sey de değil çok normal bir şey fakat bize sezaryen sonrası sezaryen diye dayattılar o yüzden ilk duyunca tuhaf geliyor. Ülkemizde yaygın değil. Destekleyen birçok Dr buldum birinde karar kıldım. O destek oldu bende doğurdum :) sancının ilk saatleri evde kaldım tabi Dr um ile sürekli iletişim halindeydik. 5 dk da bir e düşünce Dr gittim gece 4 cm olmuş öğlen de doğurdum :)
(77 puan) tarafından
Ne guzellll:)
(12,510 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
(4,274 puan) tarafından
Evet ilk daha zor tabiki vücut alışkın olamayınca ikinci çok kolay oldu benim sabah 5 başladı öğlen 2 doğurdum ve ilkinde kesi atmışlardı diktilerdi ikincisinde ne kesi var ne dikiş o kadar kolay yani
tarafından
Ay ne güzel keşke bnmde öyle olsa
(4,274 puan) tarafından
Inşallah öyle olur hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin allah
tarafından
Saol cnm
0 oy
(673 puan) tarafından
Iki kere sezeryan oldum. Ama ikinci sezeryan daha zordu. Yakın arkadaşımda iki kere normal doğum yaptı ve ikinci doğumu daha kısa ve kolay olmuş. Artik kişiden kişiye mi degisiyo yada dogum farkından dolayı mı bilemiyorum canim 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Evet ikinci doğumum ilkten çok kolaydi
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Ikincisi bilmem ama benim bir kızım var kesisiz doğdu doktor sana başka çocuğun olursa çok yüksek ihtimal gene kesi atilmaz daha kolay bile olur dedi :)

0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bakalim yaşayıp göreceğiz :D ...
0 oy
(107 puan) tarafından
İlk kızımda suni sancı aldm kolay oldu dogumum ama ikincide kendi sancım dogurdm çok zordu  herkesin ki bir olmuyor canım
0 oy
(746 puan) tarafından
Hayır kesmiyorlar kendi yırtılırsa dikiş atıyorlar. Ama süreç daha hızlı oluyor ilk doğuma göre bence 
(746 puan) tarafından
O sünme oluyor ya doğumdan sonra gecer
tarafından
E peki  sizin de oldu  mu  acaba oyle olunca kolay mı açılıyo ki
(746 puan) tarafından
Yani biraz değişim olmustu :) açılmaya katkısı var mı bilmiorm :)
tarafından
Sonuçta ikinci doğumun kolay oldu  değil mi
(746 puan) tarafından
Evet kolaydı
0 oy
(928 puan) tarafından
Benimki kötü oldu canım ben yazıpta seni korkutmayim ama sorun bende bana ikinamiyorsun diyorlar ikinamiyormusum :))
tarafından
Bnde ıkınamıyorum  ebeler cok kizdi  ağrı gelince ikin diye bn yapmadim  ebenin biri karnıma bastırdı cok acı verdi oda
(928 puan) tarafından
Bana da öyle dediler  tutma nefesini düzgün ikin dediler ama yok ikinamiyorum bunda da korkuyorum nasıl ikinacam yırtılmaz inşallah yine
tarafından
Rast gele  nefes alıyordum sonra nefes bile alamadım ağrı beni  sıkıştırdı  iyice
0 oy
tarafından
Benimki ikinci de son zamanlarımda yalancı sancı çok olmuştu ama doğum daha kolay oldu yürüyüş squat hareketleri hurma yemiştim bide açıklığım iyiydi gittiğimde hemen doğmuştu 
tarafından
Bnm 2. Yalancı sanci cok dediğim gibi  ilk oğlum da öyle değildi
0 oy
(67 puan) tarafından
Evet aynı yerden kesi atılıyor. Benim ilk dogumum cok zor ikincisi çok kolaydı

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 173 göst.
0 oy
7 cevap 113 göst.
31 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Keremalimm (146 puan) tarafından soruldu
0 oy