+1 oy
1,111 göst.
Aile kategorisinde (439 puan) tarafından
6 yıldır yasadiklarimi nerden başlasam anlatsam bilmiyorum kızlar.  Ama o kadar yoruldum ki anlatamam sizlere .

2 tane evladım var . Artık herseyden çok etkileniyorlar. 

Psikolojik ekonomik fiziksel şiddetin her türlüsü çektim kızlar . Göğüs Germedigim birsey kalmadı eşime dair. Çok zor bi insan eşim . Okadar kötü şeyler yaşadım o kadar dayaklar yedim gelmedim annemin evine ama bugun boş bişe yüzünden geldim benim ki de doluluk artık nereye kadar .

Görumceme gittik oturuyoduk kızım oynarken çocuklar kapıyı kapattı eli arada kaldı ağladı .ben aldım mutfağa götürdüm başladı saydirmaya sevda ***** ***** gerizekalı kafasına vuracanki anlaya falan kızı susturdmm geçtim içeri bak yeter toplumda bana kaç kere böyle yapma dedim ayıp yeter artık dedim kalk eve gidiyoz dedi aldım cocuklari arabaya bindik eve goturem gününü mu gosterem yoksa anana mi bırakam dedi bende anneme götür bizi dedim .napayım kızlar eve gitsem dovecekti kesin bende artık kendimde değilim çocuklarım yaşamasın o korkuyu diye geldim nereye kadar çekeryim kızlar Allah aşkına soyleyin

28 Cevaplar

+15 oy
(6,919 puan) tarafından

Hanımını döven, Allah'a ve Resûlüne asi olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum." Gözü aydın olsun  inşallah en mübarek insan hasmı oldu. Yolla ona bı tatlı yesin  seni cennetlik etti ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

(3,900 puan) tarafından
:) :)
(439 puan) tarafından
Rabbime duam hep bu dünyam cehennem olsun diğer dünyam cennet raziyim
(6,919 puan) tarafından
Kız sevda gül bakım birak su deyyus herifi ☺️☺️☺️☺️
(6,136 puan) tarafından
wuuu Yürü be Zuhal kim tutar seni ❤
tarafından
Zhlfrk bu sağlam bir kaynakta geçmiyor. Yani hadis sahih değil.
Sevda sen öyle dua ederek çok yanlış yapıyorsun. Bak Rabbena atina duasında dünyada da ahirette de iyilik istiyoruz Rabbimizden. Böyle dua etmek varken neden dünyam cehennem olsun diyorsun?
Rabbim dünya ve ahiret sıkıntılarını gidersin.
-Reklam-
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Çocukların öyle bi ortamda buyumesonde se bırak ayrı buyut onlarında geleceğini dğşün
(439 puan) tarafından
Cocuklarimin neler yaşadığını bi Rabbim biliyo canım .
Tamam sürekli değil ama çoğunluk huzursuzuz.  Ben herseye tamam sensin dediğim sürece mutluyuz sadece
(1,939 puan) tarafından
Bence çocuklarına bunu yapma derim ilerde büyüdükleri zaman sana kızacaklar. Tabi ki en basta kendine yapma
(439 puan) tarafından
Vicdanm çok rahat onlar birgün karşıma gelip anne neden diye sorduklarinda ben çok cabaladim çok emek verdim diyip onların karsisinda haksız olmam iski yenik dusmeyeyim bu sefer ayrılmayı becerebileyim
0 oy
tarafından
Çok sabretmişsin bile Allah yardımcın olsun 
(439 puan) tarafından
Dua edin ayaklarımın üstünde durayim o kapıya daha dönmek. Dahi istemiyorum
tarafından
Kadın isterse herşeyi yapar rabbim o günleri göstermesin artık ölmeyelim yaşayalım güzel yarınlarımız olsun sen güçlü bir annesin en güzeli bu ya "anne" insan evladı için yapamayacağı şey yoktur
0 oy
tarafından
Ah annem ah yeterince sabir etmişsin sen zaten ve uğruna sanir edebileceğin bi esin de yok baksana Allah yardımcın olsun ben sana bosan veya boşanma demem ama böyle şeylere susuyorsanız bi sebep olmalı ama eşiniz   sebep olabilecek biri değil malesef 
(439 puan) tarafından
23 yaşındayım daha . Kendi capimda çok katlandım  çok sustum ama olmadı bilmiyorum iyi mi yapıyorum kötü mü . Tek istediğim dua edin ki ayaklarimin üstünde durayim bu sefer direneyim donmeyeyim
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Haklısın canım annene giderek en iyisini yapmışsın ahh bu kenidinj bilmeyen erkekler varya onlar ne büyük hayal kırıklığı 
(439 puan) tarafından
Aynen öyle hayallerim sevgim emegim herseyim boşa gitti
0 oy
(301 puan) tarafından
Çekme bacım bosan o adamdan iki tane evladın varmış git ayaklarının üstünde dur çalış kendine yeni bir hayat kur öyle bir ortamda büyüyeceklerine babasız büyüsün ler daha iyi 
(439 puan) tarafından
Dua edin diretebileyim yenik dusmeyeyim bu sefer başarmak istiyorum
0 oy
tarafından
İyi yapmışsın canım öyle ortamda büyüyeceğine sakin bir ortamda büyüsünler, bu erkekler Kudurdu iyice valla Yuvalar dağıldı hep Allah hayırlısı ile karşılaştırsın
(439 puan) tarafından
Amin inşallah .
Çok büyük bi cikmazdaym.çocuklarım onlar olmasa tek kalemde biter ama onlar elimi kolumu bagliyo
0 oy
(146 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cok uzuldum sana en cok cocuklara ama taviz verme derim geldiysen guzel  sonuclandir esinle iletisime girme gerekirse engelle  biraz sabret  hakkinda hayirlisi insaallah
(439 puan) tarafından
Daha önce çok geldim ama sabretmedim diretmedim 3 5 gün içinde geri döndüm.  Dua edin bu sefer direteyim
0 oy
(1,632 puan) tarafından
Ailen arkandaysa bi dakika çekme gir bi işe çalış bak çocuklarına 
(439 puan) tarafından
Ailem hep arkamda binlerce kez.şükür tek kızdıklari zamanında gitme dedkk
0 oy
(1,108 puan) tarafından
En doğru kararı vermişsin nasıl bı baba bu nasıl bir insan bu karısını çocuklarının annesini rencide eder ezik duruma düşürür başkalarının yanında 

Yahu bı husumetin mi var kızacak misin insanların icinde bari yapma bu nasıl bı zihniyet bu adamla bı ömür nasıl geçer hiç mi akıl yok 
(439 puan) tarafından
Oo canım hep böyle hep
0 oy
(75 puan) tarafından
Allah yardım etsin üzülme çocuklarını düşün kararını ver öle bi insanla yaşamak zor hakkında ne hayrlısı sa o olsun
(439 puan) tarafından
Çok zordayim napacagimi bilmiyorum
(75 puan) tarafından
Şuan üzüldüm gerçekten Allah büyüktür kendini ve çocuklarını düşün herşey olacağına varir
0 oy
(299 puan) tarafından
Eniyisii yapmissin dayak mi kaldı bu devirde gül gibi çocuk yapmışsın iki tane haksızlığa asla boyun eğmeee
(439 puan) tarafından
Eve gitsem dövecekti yine biliyorum
(299 puan) tarafından
Ailen arkandadir inşalahhh
(439 puan) tarafından
Çok şükür arkamda ama bugüne kadar onlara beni dövüyo hiç demedim annem kaldıramaz diye . Bi tek onun ailesı bilir siMDI bile demedim anne beni dövüyo diye
(299 puan) tarafından
Madem gitmişsin oturmussun annenin evinde anlat derim zaten demeyerek sahpsz yerine koymuşlar seni en iyi annen anlar kardesm
(439 puan) tarafından
Canım daha sonumun ne olacağını bilmediğim için annemi üzmek istemiyorum
0 oy
(196 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın normalde basit birşey olsa yuvani yıkma derdim ama ortada bir yuva kalmamış böyle bir canavarla evli kalmak zorunda değilsin bunlar kendi ezikliklerini egolarını başkalarının duygularını sömürerek şiddet göstererek bastırıyorlar Allah'ın izniyle inşallah kendine bir düzen kurarsın, inşallah ailen iyidir ve destek olurlar 
(439 puan) tarafından
Gerçekten çok çabaladim böyle ama daha beter oldu daha çok eziyet etti bana
(196 puan) tarafından
Seni anlıyorum malesef bu da senin imtihanın yavrularına sarilirsin çok zor gerçekten peki baban falan çekse karşısına konuşsa ne yapar duzelirmi veya kayinpederin falan araya girse baya bir fircalasalar belki korkar değişir tabi sen tanıyorsun eşini sen bilirsin tüm hayat şartlarını bilemiyorum
(439 puan) tarafından
Babam 8 yıl oldu terketti bizi yok sayılır hayatimizda arada bi arar sorar kapatır .
Kendi ailesine dedim kızdilar önceki olaylarda ama her seferinde daha kötü oldu hersey
(196 puan) tarafından
Bir süre gitme hem sen dinlen biraz hemde bakalım ne yapacak anlasın biraz kafasına dank etsin bu dünyaya onun çilesini cekmeyemi geldin eşine şiddet göstermenin ne dinimizde ne kanunda yeri yok bunu biraz idrak etsin etmezsede bırak gitsin evlatlarınla kurarsın bir düzen annende size destek olur inşallah
0 oy
(69 puan) tarafından
Bak kardesım sen sustuk cada tepeden asla ınmıyecekkı cek cek nereye kadar belki bosanırsın belki bosanmazsın bu konuda Rabbım sana hayırlı Bı kapı acsın ama biraz diren taviz verme biraz oda sensiz kalsın aklı basına gelsin yok aklı basına gelmiyorsa zaten bu olay burda bıtmıs tir bence
(439 puan) tarafından
Hep boyun eğdim affedersiniz önünde köpek oldum ne derse yaptım ama olmadı ki olmadi
(69 puan) tarafından
Ozaman herkesin Bı sabrının oldugunu ogrenecek Rabbım yar ve yardımcın olsun ınsallah bu saatden sonra o senın onunde kopek gibi egılır ama gorursun aradan soyle biay ıkı ay gecsın kendi kopek gibi pesınden dolanır ınsallah
(439 puan) tarafından
Inşallah canım inşallah . Şu mübarek ramazan günü Rabbim onu ıslah etsin . Kendim için değil yemin ederim çocuklarım için yarın büyüyecekler edecekler hep eksik yarım onları tamamlayamamaktan korkuyorum sahip cikamamaktan tek başıma yapamamaktan ne anne babanın yerini tutar ne baba annenin bir olalım istiyorum çok emek veriyorum ama tek ben
(69 puan) tarafından
İste canım kendin diyorsun tek sen emek veriyorsun zaten Bı sure sonra o cocuklar ıcın daha kotu olcak doven Bı baba girmeleri daha kotu onun İcin biraz diren ınsallah Rabbım hidayet versin ınsallah hersey gonlune olsun sadece taviz verme gercı esini en iyi sen bilirsin bide ıslah deyil hidayet versin diye dua et bol bol dua et ınsallah duzelır
0 oy
(3,900 puan) tarafından
Ailen arkandaysa daha büyük bi şans canım 5 gün sonra geri gelir gözüyle bakiyodur o şimdi dayan bu sefer tabi ne yaşadîğını biz bilemeyiz inşallah kendi ayakların üzerinde durabilirsin 
(439 puan) tarafından
Maddi açıdan bi umudum olsa varya hiç asla dönmem ama elimi kolumu bağlayan o annemin desen durumu yok çocuk bezli ama Allah büyük bu sefer yikilmycm dayanmam lazim
(3,900 puan) tarafından
Annene bırakıp çocuklarını çalışamazmısın
(439 puan) tarafından
Kızım 1 yaşında biraz zor çocuk . Annem desen yürümekte zorluk çekiyor kanser olabilirsin dedi doktor tam belli değil yani anlayacağın zor
0 oy
(1,662 puan) tarafından
O ne ya Allah Allah cocuk elini kistirmis ne var bunda sana bagiracak gitme kuzum akli basina gelsin hele ailen arkandaysa hic gitme 
(439 puan) tarafından
Canım düşse laf kalksa laf  aglasa laf hersey sorun bizde
0 oy
tarafından
Canım benim yol yakın iken doğru kararı vermelisin kendin için çocukların geleceği için kadına şiddet var ise değişmez ömür boyu sürer benim kendi babam 45 yaşına gelecek halen aynı devam yani değişmedi annem ne kadar iyi oldu desede inanmıyorum
(439 puan) tarafından
Bende aynı hep iyi dedim herkese iyiz ya tamam düzeldi sorun yok ama bilseler ne sorunlar var
tarafından
Canım şuan babam yüzünden neler çekiyorum bir bilsen sürekli doktora gidiyorum attığı dayaklardan dolayı sağlam bir yerim kalmadı ve annem hala devam ediyor daha beteri var senin baban iyi iyi diyor gelde çıldırma bizi öldürmesi lazımdı zaten daha beteri o zaten
tarafından
Eşimle şakalaştk geçende detay vermim bir anda geçmişte yaşadığım şeyleri hatırlayıp o anda sandım kendimi ağlamaya başladım eşim de saatlerce ne oldu özür dilerim ne yaptım başımdan ayrilmadi  öbür güne kadar konuşmadım ya diyemedim birşey yani boğazıma düğümlendi kelimeler ya neyse çok fazla konuştum kusura bakma sadece benim yaşadıklarımı evlatlarin çekmesin kaliteli hayatları olsun isterim özgüveni tam başarılı bireyler olsunlar inşallah
tarafından
Yani annem zamanında boşanmış olsaydı belki daha doğru tercihler yapıp daha iyi bir geleceğim olabilirdi hep polis olmak istedim ama okulu bırakıp orda burda çalıştım :(
0 oy
(69 puan) tarafından
Allah sabır versin 6 yılda degişmeyen daha da degişez ve dayak var senı annene bırakmayı teklif etmesi de çok kırıcı umarım hersey dılegın gıbı olur 
(439 puan) tarafından
Demek istediği eve gidersek dovecem döveMMI katlanacak misin yine yoksa anneemi
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bırakırımla korkutmak istemiş sen de bu sefer yememişsin iyi de olmuş en güzel kararı vermişsin 
(439 puan) tarafından
Evet daha önce bi kaç kere bıraktı ben girmedim giremedim dolandım ettim sokaklarda o arabayla peşimde binip eve gittim.  Busefer yine girmez dedi
(13,202 puan) tarafından
Bence dönme de yine de öyle niyetin varsa ailen korkutursa çekinir belki
0 oy
(3,836 puan) tarafından
iyi ki annene gitmissin o zaman. cocuklar cok etkileniyor boyle seylerden onlarin iyi olmasi icin sende iyi olmalisin. hakkinda hayirlisi canim
(439 puan) tarafından
Amin Rabbim çocuklarım benim için hayırlısı neyse onu nasip etsin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 237 göst.
3 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 893 göst.
5 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 340 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu