0 oy
228 göst.
Aile kategorisinde (22 puan) tarafından
Merhaba kızlar biri 15 aylık diğeri 1 aylık iki tane bebeğim var. Oğlum doğduktan sonra evde düzen namına hiçbir şey kalmadı hiçbir şeyi yapamıyorum. Pratik bilgilere ihtiyacım var bu durumda olanlar veya bu durumu yaşayanlar lütfen bana yardımcı olun. Kafayı yemek üzereyim

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende hamileyim oglum 8 aylik bebisim dogdugunda 1 yas 4 aylik olcak bende bekleym burda 
tarafından
Zeytin yagi ile masaj yapiyo musun. Bide usur diye korkma sicak suyla dus aldir karnina masaj yap her aksam. Ben oglumu her aksam sicak suda yatirdim karnini ovaladim masaj yaptim cok sukur sakindi o yuzden cok iyi geliyo sadece banyo sonrasi basini sicak tut usutme
(22 puan) tarafından
Bebek yağıyla masaj yapıyorum fakat karnı çok şiş bu kadar gaz nasıl oldu bilmiyorum
tarafından
Kolik sanirim
(22 puan) tarafından
Evet maalesef
tarafından
Allah yardımcin olsn canim
-Reklam-
0 oy
(4,552 puan) tarafından
Çok şükür halime bende bu durumu yaşadım fırsat kokluyorum ki küçük kızım yatsın düzeni bir kere oturtunca kolay oluyor
(22 puan) tarafından
Benim büyük olma yatıyor o sırada ufagin gaz sancısı başlıyor kızımda uyanıyor sesten sonra vay halime
(4,552 puan) tarafından
İşte ben o konuda şanslıyım çok şükür gaz sancısı yok gece uykuları var mesela küçüğü saat en geç 9 da uyur sabah 7 - 8 e kadar sadece emmek için uyanır o da uykuda emer yatar geri
(22 puan) tarafından
Seninki kaç aylık canım
(4,552 puan) tarafından
Büyüğü 19 küçüğü 4 aylık oldu
0 oy
(2,039 puan) tarafından
1 ve 3 yaşında iki kızım var 1 yıldır saldık çayıra mevlam kayıra şeklinde ilerliyorum canım :) mutfakla oturma odamı supurebilirsem genel temizlik yapmış gibi havaya giriyorum düşün mutfağı anca akşam eşim gelince toplayabiliyorum öyle işte :)
(22 puan) tarafından
Şöyle ikisi de aynı anda 1 saat bile uyusa her şeyi yapcam ama nerdeee
(2,039 puan) tarafından
Oda oluyor arada kuzum ama iş yapmayı bırakıp azcık kafamı dinlesem acaba diye düşünüyorsun :)
(22 puan) tarafından
Gerçi evet insanın bünyesi dayanmıyor :)
0 oy
tarafından
Bnde hamileyim dogunca kizim 2 yasinda olcak bklm bizi neler bkliyo :)) 
(22 puan) tarafından
Allah kolaylık versin şimdiden
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Merak etme düzene oturur bizde gaz sıkıntısı yoktu çok şükür ama kızımla oğlum arasında 2 yaş var herşeyimi yapabildim sezeryanla doğum yaptım eve gelince evimi silip süpürdm düşün iki küçük bebekle insan mecbur kalkıyor öyle öyle düzene oturdu herşey daha güzel oldu şükürler olsun 
(1,601 puan) tarafından
İlaç kullanmiyormusn
(1,601 puan) tarafından
Yedikleri ne dikkat et bide
(22 puan) tarafından
Sadece metsil kullanıyorum gaz çıkarıyor ama karnı çok şiş sürekli ağlıyor
(1,601 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canm bizde gaz sıkıntısı yoktu iki bebemdede bilmiyorum nasıl olduğunu uyku problemi de yoktu bizde maşallah çocuklarıma ☺️
(22 puan) tarafından
Maşallah Allah nazarlardan saklasın esiregesin :)
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Canım benim bir çocuk bide hamileyim gene bir cocukla baş gelemiyorum ev işiyle pratik olarak işte örnek veriyorum en ufak dağınıklık çıktığında birikmeden iş toplanirsa bı nebze ev daha toplu oluyor 
(22 puan) tarafından
Hemde nasıl biri 15 aylık biri 1 aylık ama ikiz gibiler
(3,099 puan) tarafından
Benim kızda 19 aylık canım 2.de yolda bakalım 2. Gelince ben napcam kızımın 2 yaşına denk geliyor tam 2 yaş sendromu falan bende ondan korkuyorum
(22 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım valla çok zor ya
(3,099 puan) tarafından
Amin canım Anne olmak zor işte büyük sorumluluk gerektiriyor Allah cümlemizin yardımcısı olsun:)
(22 puan) tarafından
Amin :)
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bende merak ediyorum 2 cocukla yasam nasil olacak ?????
0 oy
tarafından

Benimde 3 tane var kız ne gibi pratik bilgi az de hele belki yardımcı olabilirim

(22 puan) tarafından
Yemek temizlik düzen vs gibi

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 26 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Melekkorkmaz27 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 81 göst.
0 oy
2 cevap 86 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Hg99 (682 puan) tarafından soruldu
+1 oy