0 oy
212 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,037 puan) tarafından
Zeytin yapragı tarcın ıcıyorum. Cıgerlerıme film cekmedıler bugun oksuruk basladı 2.gunum. Dus alıyorum. Kuruyemıs portakal suyu ıcıyorum. İnsanın midesi cok bulanıyor bıse yıyemıo cok zormus Allah herkese sifa versin. Bunlar dısında var mı onerılerınız

11 Cevaplar

0 oy
(673 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı udi hindi yağı. Birde zahter kekik çayı öneriyorlar canım 

(1,037 puan) tarafından
Udi hindi yangını ilk defa duydum ne ıcın oksuruk ıcın mı nerde bulunur aktarda mı canim tesekkur ederim. Kekik cayı evet onu yapım
(673 puan) tarafından
Ben internetden almıştım canim ama aktarlarda varmidir bilmiyorum.  Hem üst solunum yolu hastalıklarında hemde bağışıklık güçlendirmek için kullanılıyormus. Kullanım şekilleri yazıyordu netde bakayim hemen
-Reklam-
0 oy
(410 puan) tarafından
Eczanede toz portakal vitamin ve bogaz pastilleri var kullanabilirsin meyve yemek yeterli olmuyor genelde ilaci begenmezler ama bunlarla daha cabuk etki gorursun benm covid 4 gun surdu sonra bsey anlamadim
(1,037 puan) tarafından
Verdikleri ılacı ıctınız mı. Vitamin yazdı doktor magnezyum cinko falan
(410 puan) tarafından
Yok ben hamileyken gecirdim ama esim icmisti
(5,721 puan) tarafından
Ben içmedim covidim.suanda
(410 puan) tarafından
Ic veya icme gibi bsey soyleyemem ama bu eczanedeki vitaminler isini gorur
tarafından
Cnm hamileyken ne yaptin. Portakal topu pastil in zarari varmi. Nasil atlattin beslendin yazarmisin
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Ilık süte sarımsak karıştırıp içebilirsin canım geçmiş olsun
(1,037 puan) tarafından
Tamam canım bal karıstırıodum samırsak karıstrım
(2,443 puan) tarafından
Sıcak süte bal katılınca etkisini alıyormuş balın zaten canım ama dedigim gibi ılık süte sarımsak katabilirsin. Teyzem covid geçirdi doktorlar önermiş
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Tursu suyu bol meyve ve sebze

Öksürük için kekik çayı iç çok iyi geliyo
0 oy
tarafından
olmadim ama olan yakinlarim bol bol su, portakal, sarimsak, limon,tavuksulu corbalar, et sulu corbalar vs tukettiler
0 oy
tarafından
Kekik iç kesinliklee ve nar suyu canım 
0 oy
(748 puan) tarafından
Tavuk corbasi limonlu ic portakli sık suyunu ic limon ye ben ole rahat gecirdim astim ve alerjik hastasiyim hic tikanmadan atlattim bol bol yogurt ye 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Vitaminli şeyler ye, kurubaklagil ye, tavuk falan ye c  vitamini al iç onu hergun atlatırsın umarım biz öyle yaptık 
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Ben de bugün pozitif çıktım canım.. Hastanede çalışan bir tanıdık var az önce onunla görüştüm limon iç dedi bir de aspirin iç dedi.. Kekik çayı, turşu suyu.. 
(1,037 puan) tarafından
Benim ıkıncı gunum oksuruk basladı az 8nce cıger filmi cekmedıler cıgerlere indi mi diye
(1,690 puan) tarafından
Film bana da çekilmedi canım benim de 4.günüm normalde ama testi bugün verdim.. Öksürük bende de var malesef..
(1,037 puan) tarafından
Benim de 4 gundur agrım var muhtemelen 4. Gunum. Insallah kolay atlatırız evdekilere bulastı mı ben ısyerınden kaptım. Bebegım var en cok ona uzuluyorum
(1,690 puan) tarafından
Canım ben annem dedem oğlum ve abimle yaşıyorum.. Evimiz dubleks, abim üst katta kalıyor geri kalanımız alt kattayız.. Dedem bulaştırdı bize.. Ama dedem aşı olduğu için çok çok hafif atlatıyor.. Annem ve oğlumda da belirti vardı bu arada oğlum 27 aylık.. Oğlum 4 gün önce ateşlendi ama 1 gün sürdü sonra iyileşti hemen şükürler olsun.. Annemde ve bende belirtiler devam ediyor hala.. Çocuklar daha kolay atlatıyor kuzum inşallah bebeğine bulaşmaz.. Maske tak evde sürekli.. Oğlum bensiz durmuyor yapışık ikiz gibi geziyoruz.. Mecbur bende maske takıyorum..
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Tatlım geçmiş olsun bizde daha yeni atlattık

Şimdi sana bi tarif vereceğim ciğerlerini temizler öksürüğüne iyi gelir Allahın izniyle. Bir kaba 1 çay bardağı kadar bal koy içine bir çay kaşığı zencefil (toz) bir çay kaşığı da zerdeçal koy karıştır. Bu karışımı günde iki kere bir bardak ilim süre bir tatlı kaşığı koyup karıştırıp iç. Sifa olsun inşallah 

Bu arasa korona da en en en en önemlisi d vitamini al eczaneden ve kullan mutlaka asla ihmal etme 
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Kellle paça çorbası da iyi oluyor ben içmiştim 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 283 göst.
0 oy
10 cevap 360 göst.
6 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,112 göst.
24 Aralık 2020 Aile kategorisinde E.s.ra.. (21 puan) tarafından soruldu