0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (598 puan) tarafından
Ben ikinci bebeğime hamileyim birinci çok zor oldu 14 saat suni sancı sonucu doğum oldu kesim fazlaydı haliyle dikişimde sorum şu bacılar ikinci gebeliği kesisiz geçen arkadaşlarım yardımcı olur musunuz kolay oldumu doğumunuz

11 Cevaplar

0 oy
(565 puan) tarafından
Benim ilk dogumda dikişim az oldu ikincide de hic dikişim olmadi canim. Insallah seninde oyle guzel bi dogumun olurrrr 
(565 puan) tarafından
Dogum sirasinda benimde karnima bastirmadilar hic bastırmadilar zaten ilk dogumda sanci odasindayken suyum geldi doktora soyledim bakmadi tamam dedi gecti ve ben hic ıkınmadan bebegin kafasi çıkması bir oldu doktorlara seslendim dogum yapiyorum dedim bakmadilar bende en son ustumdeki örtüyü actim oyle geldiler. Erken dogum oldu bu arada 30haftalik. Ikincide de erken dogum riskim vardi 36haftamda kontrolüm vardı. Gittim nts de az sanci çıkmıştı. Doktor alttan muayene etti 3cm açıklık var yatış yapcaz dedi yattin ertesi gun dogum oldu Allahtan bu dogumhanede oldu. Onda ebe suyumu patlatti iki kere ikindim ve dogum oldu. Hic oyle karnima bastırma falan olmadi. Bi tek hastanede kaldigim gun sabahi benim haberim yoktu suni sanci takmışlar ben bir kıvran bir kıvran bi hal oldum sonradan ogrendim oyle taktiklarini bi saat takili kaldi ama ben öldüm sancidan. Sabahki vizitteki doktor gelince cikarttirdi diger doktorlara bağırmışti niye taktiniz ne kadar gec dogum olursa o kadar iyi olur falan diye oyle olaylarim oldu ama Allahtan dogumlarim kolaydii
(4,859 puan) tarafından
Benim hiç acilmam ve ağrım yoktu sabah idrar kaçırır gibi su geldi kontrol ettiler alttan kese patlamış 38+1 de hastaneye yatış yapıldı sürekli açılma var mı baktılar ağrı var mı baktılar hiç biri yok ertesi gün sabah 10 gibi ilaçlar verildi  akşam 17 .45 te dogum yaptım bir kere çığlık attım ebe çığlık atma var kuvvetinle ikin dedi nesef alamıyorum nasıl ikinayim dedim son bir kez daha en güçlü ikinmani yap dedi anaam bı ikindim ebe de a aaa poposu burda der demez hooop bastırdı karnıma eğer bastirmasaydi beni daha çok ikinmaya zorlasalardi ben kesin bayılırdım
(565 puan) tarafından
Valla canim iste derler ya hep dogumla ölüm ayni anda olur diye. O durumu yaşıyoruz zor gerçekten. Allah'ım yardimcisi olsun dogum yapacaklarin hamile güzel annelerin
(4,859 puan) tarafından
Evet aynen öyle korka korka gidiyoruz mutlu mutlu çıkıyoruz Allah kucağı boş olanlarında çifter çifter kucagini doldurmak nasip etsin
(565 puan) tarafından
Aminnn aminnn canim aminnn
-Reklam-
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Çok kolay oldu ilk doğum sezaryendi ikinciyi kesisiz normal doğurdum bacım ☺️ smdi 3.yolda yine aynı Dr gidiyorum aksilik olmazsa bunu da normal düsünüyoruz☺️
(598 puan) tarafından
Hangi hastane kuzum ilkinde bebek 4 30 kilo iri bir bebek getirdim dünyaya normal doğum oldu haliyle kesi fazla oldu 14 saat suni sancı ardından gerçekleşti
(12,513 puan) tarafından
Maşallah canım yine iyi doğurmuşsun 4 kg dan sonra sezaryene alıyorlar diye biliyorum :) ikinci daha kolay olur inşallah
Ankarada Aylin totan muayenehanesine gidiyorum canım anlaşmalı olduğu hastaneler var ben TOBB da yapmayı tercih etmiştim
(598 puan) tarafından
Bende Ankaradayım aşker eşiyim fiyat nedir acaba
(598 puan) tarafından
Sezer yana almak istediler beni ama ben istemedim
(12,513 puan) tarafından
Doğum için mi canım muayenesi 400
1.5 sene önce 7500 e yapmıstk doğumu şuan nedir bilmiyorum
0 oy
(45 puan) tarafından
Benm de ilk doğumum cok sancilydi ve kesiliydi. İkincisi kesilmedi. OyuZden rahatca oturdm yara bakımım olmadı bi antibiyorikmve agri kesici alıp cıktm. Ha ama bu sefer ebeler cıksm diye bastırmalar yaglar ugrasıyosn hemen ıkınınca gelmiyo kesi yokken. Benm bebegm 3500 dogdu bu arada. Ama zaten son dogum anı bes on dklık bişi okadar dayanırsan sonrası cok rahat.
(598 puan) tarafından
Dayanırım kuzum kesi olmasın da başka birşey istemem yarım saatte olsa dayanırım
0 oy
tarafından
Bende şu  en başta bekliyeyim   bendede ayni durum
(598 puan) tarafından
Ahh Sabiha terube yaşamama rağmen ikincisinde tedirgin oluyorum
tarafından
Beni bi görsen dokunsan ağlıcam  yani tek dua hakkım.olsa kabulü olacak o da su  doğum anını atlayıp  hayata ordan devam etmek isterim
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Kesisiz nasil oluyor? Bnde istiyorum yaa ilk dogumumda o kadar dikişim oldu ki 1 ayda zor iyileşti 3 yıl oldu hala dikiş atilan yer sızlıyor.
(598 puan) tarafından
Benim sızlamıyor şükür geçti gitti ama yinede korkuyorum
0 oy
(15,925 puan) tarafından
Malesef ilk dogumumda dikisimi güzel atmadıkları için 2. Doğumda düzeltmek için ayni yerden tekrar kesi atıldı. 
(598 puan) tarafından
Nasılsın peki şimdi çok oldu mu doğum edeli yerler sızlıyor mu
(15,925 puan) tarafından
14 ay oldu doğum yapalı. Dikişler ilk doğumda daha çok ağrıyordu 3 ay düzgün yürüyemedim düzgün atılmadığı için ama 2. Doğumda çok rahattım
(598 puan) tarafından
İnşallah benimkide kolay olur
0 oy
(83 puan) tarafından
Olmadı canım 2.doğumumda hemen iyileştim çok sukur:)
(598 puan) tarafından
Ohh çok şükür darısı bna inşallah
0 oy
tarafından
Benim  birnncide yoktu ikincide oldu canim ucuncude olmadi dorduncu sezeryandi kisiye gire degisir dogum şartlarına göre Allah yardımcın olsun bir avazda kurtul insallah
(598 puan) tarafından
Amin ecmain çok teşekkür ederim
0 oy
(2,054 puan) tarafından
İlkini 2016 da 5-6 tane dikişle yaptim ikincisini 2020 de yaptım kesim yoktu hatta dikişe bile öyle çok gerek yoktu ama doktorum aslında çok öyle birşey Yok ama şuraya 2 tane atayım dedi artık attığı yer yırtıldı mı bilmiyorum yani iki doğumumda toplasan 8 dikiş filan ikincisi kesisiz 
(598 puan) tarafından
İnşallah kesisiz olur benimkide
(2,054 puan) tarafından
İnşallah canım Allah bütün herkesin yardımcısı olsun
0 oy
tarafından
Benimde ikinci hamileligim ilki çok zordu ve dikişlerim coktu. Bunda perine masajı denemek istiyorum inşallah faydası olur 
(598 puan) tarafından
İnşaallh faydası olur doğum yakın mı
tarafından
Hayir canim 15 haftalık

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 45 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Bir erkek annesi (598 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Bir erkek annesi (598 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 58 göst.
0 oy
6 cevap 226 göst.

379,116 soru

11,348,574 cevap

34,813 kullanıcı

...