0 oy
294 göst.
Aile kategorisinde (426 puan) tarafından

Virüs bitmiyor, yasaklar da bitmiyor. Şu an şehirler arası yasaklarda var. Hayırlısıyla temmuzda doğumum olcak. Doktor şu ana kadar doğumla alakalı bir şey demedi. Sadece başı yukarda 2 aydır. Benide korku sardı. İlk hamileliğim ister istemez kaygı, endişe sarıyor. Annemler başka şehirde. Ya doğumumda yasaklardan dolayı gelemezlerse :( sağolsun eşim, ailesi var ama insan çekiniyor haliyle kendi annen baban gibi rahat edemiyorsunki. Şimdide kafama bu takıldı. Allah'ım mübarek ramazan hürmetine ortalığa dirlik, düzenlik versin. 

15 Cevaplar

+1 oy
(2,028 puan) tarafından
Bence icjn rahat olsun yersiz huzursuz ediyorsun kendini  .burada birsürü  okudum tek başına olanlarda var doğumda başkaları  yapıyorsa sende yapabilirsin  normal şartlarda  kaldı ki kayinvalidenler  var zaten yapayalnız  değilsin 
(426 puan) tarafından
Çok sağol canım rahatladım inanki, Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valilikten izin alıp doğum için gelebilirler 

İnşallah biter de buna gerek kalmaz 
(426 puan) tarafından
Ayy inşallah canım rahatlafım inanki.
0 oy
tarafından
Ben geçen sene Haziran'da doğum.yaptim yasak vardı yine 65 yaş üstü yasağı şehirler arası yasağı vardı kimse gelemedi yanıma ben mecburen valilikten izin belgesi alıp kaynanamlarin olduğu şehire gittim orda doğum yaptim
(426 puan) tarafından
Kaynanamlarla aynı şehirdeyiz de ilk doğum olunca neyle karşılaşacağımı bilmiyorumki. Yine kendi anana babana nazın geçiyor ama kaynanada itiyat ediyor insan bir şey demeye.
tarafından
Doğumdan korkma canım Allah o an yardım ediyor zaten sağ salim kucagina alırsın inşallah.. o zmn doktor bize isterseniz kaynanani buraya istede biliriz demişti rapor yazıp valiliğe götürün izin belgesi alabilir kaynanan gelebilir refakatçi olarak isteyebiliriz demişti.. sizde doktorunzla görüşün bu konuyu o zmn yasak olsada refakatçi olarak anneni istedebilir sinz
(426 puan) tarafından
Öğrendiğim iyi oldu çok sağol canım olmazsa öyle yaparız
0 oy
(7,706 puan) tarafından
Canım Allah'ın izniyle doğumun çok güzel geçecek. Hiç kaygılanma. Bak millet patır patır doğuruyor. Sen de yaparsın :) korkma sakın. Bebişini de sağlıcakla al kucağına inşaAllah ❤️
(426 puan) tarafından
Amin inşallah canım, Allah razı olsun
(7,706 puan) tarafından
Senden de tatlım ❤️
0 oy
(337 puan) tarafından
Bence izin alıp gelebilirler canım mazareti bildirseler benimde temmuzda doğum oğlum annemgilde duruyor tek ben doğum yaptığımda oğlum annemgilde durcak bı kaç gün o gelene kadar kaynanam doğan çocuk için bende durcak 
(426 puan) tarafından
Gün ola devran döne.Tez zamanda ortalık düzelir inşallah. Hayırlısıyla kucağımıza alalım inşallah canım
0 oy
tarafından
Temmuz ayında geçen sene olduğu gibi yasaklar kalkar diye düşünüyorum malum turizm sezonu.
(426 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım, hayırlısı bakalım
0 oy
(119,231 puan) tarafından
Yaza yasak kalmaz ulkeye turist lazim 
(426 puan) tarafından
Sende doğru diyorsun valla
0 oy
(10,874 puan) tarafından
Canım korkma annem gelebildi benimde ocakta en cıvcıvlı zamanda oldu hemen izni alabildi annem 
(426 puan) tarafından
İnşallah yasaklar kalkar da ona da gerek kalmaz canım. Rahatlafım inanki çok sağol
(10,874 puan) tarafından
Korkma bacım izin veriyorlar
(426 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Benimde temmuzda dogumum o zamana trabzonda memlekette olucaklar annemler ama her turlu gelir annem  izin alir felan vermezlerse cezaya ragmen gelir.  Sikma canini yazın bu milleti evde tutamazlar sehirler arasi yasak kalkar yani 
(426 puan) tarafından
Evet geçen sene de yaz turizmi için yasaklar kalkmıştı. Bu senede öyle olur herhalde canım
(1,238 puan) tarafından
Aynen oyle olur canım.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ha gonsehirden nereye gelecekler çok basit izin kağıdı cikartsinlar
(426 puan) tarafından
Evet canım valilikten izin alırız olmazsa.
0 oy
tarafından

Şimdi linç ederler ama. İçin rahatlar belki yaza turist zamanı yasaklar kalkıyor devletin paraya ihtiyacı var.  Cnm ben anlamıyorum zaten yazın millet gö.t gö.te denizler plajlar doldu taştı. Virüs azaldı hep. Kışın millet evinde işinde.  Çoğalıyor.   Rabbim bu oyundan bizleri kurtarsın. İnşallah

(426 puan) tarafından
Aynen doğru diyosun canım. Amin inşallah
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Esin ve ailesi varsa bence kimse gelmesin zaten. Benim kimsem yoktu kalktım ailemin yanına geldim. Hepsi virüs oldular sadece ben negatifim. Hem üzülüyorum hem de hepsiyle ben ilgileniyorum son günlerim yorgunluktan bittim artık. 
(426 puan) tarafından
Ayyy üzüldüm canım Rabbim iyiliklerini versin inşallah çok geçmiş olsun
(5,406 puan) tarafından
Amin canım Inşallah. Iyi olsunlar yeter
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Yasak bitmese de izin alıp gelebilir korkma annen gibi olmuyor kayın valide canım oyuzden korkma kendini strese sokma 
(426 puan) tarafından
İyi bari olmazsa valilikten izin alırız canım çok sağol
(4,061 puan) tarafından
Ne demk canm özel sebep oldu sürece izin alabilir korkma
0 oy
(42 puan) tarafından
Benimde temmuz naaşı Haziran sonu cannim amaa geldi annem gündüzden gündüz yolculuğu yasak değil haftaici
(426 puan) tarafından
Ayy hayırlısıyla şu illet biter de rahat nefes alırız canım. Hamilelik bir yandan, evde durmak bir yandan, stresi bir yandan:)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 174 göst.
18 Mayıs 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 148 göst.
26 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nesrinnn (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 202 göst.
22 Aralık 2023 Aile kategorisinde Poine (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 330 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde Zehrabnm (116 puan) tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,728 cevap

34,813 kullanıcı

...