0 oy
850 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bugune kadar takmiyorum milleti dedim durdum kendime ama bir yere kadar hele insanin evladı soz konusu olunca. 1850 doğdu oglum simdi 8bucuk 9 kilo arasidir 10 aylik. Evet biliyorum tombis degil ama hasta da degil cok sukur milletin lafindan bıktım. Az once agladi disari çıkardım hic tanıdığım bir kadın kız mi erkek mi dedi erkek dedim ay yazık cok zayıf dedi ne ay yazık Allah aşkına ne olmus benim cocuguma da ay yazık yani insan evladı olunca cok zoruna gidiyor. Neyi eksik yapiyorum anlamadim. Her gun mutlaka meyve veriyorum cevizle, sebzesini veriyorum corba seklinde icine ya kiyma ya kemik suyu ya tavuk suyu ya da peynir alti suyu koyuyorum bir de ruseym ekliyorum her gun düzenli yumurta ve yogurt veriyorum. Bunun dışında biz bir sey yerken de tattiriryorum. Ne yani cocugumu acınası yapan. Hamur işi mi vereyim kızlar illa pirinc unu un irmik ne bileyim ne yapyim fotograf da koyuyorum bi bakın ne yapmalıyım 

51 Cevaplar

0 oy
(601 puan) tarafından

bence normal kilosu bebim oglum 16 aylik 12 kilo seninkide 6 ay sonra 3 kilodan fazla bile belki alir benim oglum görünüş olarak biraz tombis duruyo

image

(601 puan) tarafından
sagol canim saglikli olsunlar yeter ben herzaman cevremdekilere söyluyorum sagligi yerinde olsun yemegini yesin ac kalmasin zayif olursa olsun kilo cok mu guzel sanki diye tamm insan bebeklik döneminde falan 3  4 yasa kadar tombik olsun ister ama saglikli oldugu surece yemegini yediği sürece sorun degil yani bosuna kendini uzme
(601 puan) tarafından
yani ona baksan herkes de benim ogluma kel diyo niye bunun saclari cikmiyo falan diyo da bana güzel gözüm alismis ne yapalim yani canımiñ cani aşk oglum =))
(2,252 puan) tarafından
Gayet karizma bebis masallah illa bir kulp bulacak millet iste
(601 puan) tarafından
tombik olsa tombik diyolar zayif olsa zayif ne olsada millet laf söyluyor iste bosver
(2,252 puan) tarafından
Aynen canim oyle ya
-Reklam-
0 oy
(3,382 puan) tarafından
Allah aşkına bebişine kız mı erkek mi die sordysa gözü iyi görmüodr bariz ortada erkek oldğu takmayın böylelerini ya 
(2,252 puan) tarafından
Sagol canim takmam da yazik deyince etkilendim bi
0 oy
(351 puan) tarafından
Kaç haftalık doğdu 
(2,252 puan) tarafından
35 haftada dogdu canim ama 32 haftaya goreydi gelişimi  3 hafta gelismemis
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Hayır bebeğin zayıf değil ki güzelim, sana mobbing uygulamalarına neden izin verıyorsun ver lafını, içine atacagına söyle rahatla, o kadına oğlum gayet sağlıklı sen kendi acınacak haline bak deseydin, bu insanları memnun edemezsin memnun etmek zorunda da değilsin, ama ezdirme kendini şu boş beleş insanlara 
(2,252 puan) tarafından
Haklisin keske yapabilsem en azindan belki akıllanır baska anneleri kırmazlar
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Şişirmek için asla birşey vermem sağlıklı beslenmesi daha önemli ve kızım 13 aylık 9.2 kilosu hiç zayifta değil oğlunda zayıf gözükmüyor.bana biri bu şekilde laflar söylese obez çocuk sevmiyorum derim 
(2,252 puan) tarafından
Yazık deyince neye uğradığımı sasirdim ya canım kitlendim
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Neresi zayif ya bu cocugun millet ne diyceni sasirdii benim kizimda bir yasina gircek inan seninkinden kucuk duruyor her seyi yiyor benimkide 36 haftalik dogdu banada 6aylik bebek gibi diyorlar cnm inan kimsryi takma agzi olan bos konusuyorr 
(1,358 puan) tarafından
Bu arada masallahh bebisee
(2,252 puan) tarafından
Sagol canım sagliklk olsunlar da
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Ya neresi zayıf normal bir kiloda işte ne bakıyorsunuz onlara cevabı yapıştıramiyor musun yani yazık ne demek hayırdır anasız mı babasız mı bu çocuk diyemiyor musun
(2,252 puan) tarafından
Ne bileyim canim dondum o an keske cevap verseydim baskalarini kirmazlardi en azindan
0 oy
(1,267 puan) tarafından
Tobe tobe oğlu mu olmadı acaba yani çocuğun maşallah kilosu yerinde pek de tatlı 
(2,252 puan) tarafından
Kirmak icin iste illa.. sagol canim
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Boyuna veriyor canım maşallah hiç takma bana da çok diyorlar ay ne kadar zayıf diye boş ver 
(2,252 puan) tarafından
Saglik daha onemli iste ama anlayana
0 oy
tarafından
Niye milleti dinliyorsun camış gibi olunca noluyor kilo hiç bir zaman iyi değildir 
(2,252 puan) tarafından
Yazık deyince sinir oldum ya yazık ne demek cok ağır
0 oy
tarafından
Pirinç unu irmik ben verdim bu kadar kötü ve iğrenç şeyler değiller oğlun da zayıf değil gayet normal 
(2,252 puan) tarafından
Surekli vermekten bahsediyorum canim arada irmigi bende veriyprum zaten. Ama sabah aksam verilmesinin faydali olmadigini dusunuyorum. Hele bana cay ekmek kek ver diyenler var
0 oy
(689 puan) tarafından
7000 kg alt sinir oglun zayif fepan degil sen kendini yetersiz hissetiginden oglanin kilosunuda yetersiz goruyorsun
(2,252 puan) tarafından
Yazık deyince kadin neye ugradigimi sasirdim yani
(689 puan) tarafından
Benim oglumda 10 aylik 11 kilo goren bu sefer de cok tombul diyor sismqn diyor e napim diyorum yani cocugu kosu bandina mi koyayim napom millet herseyi diyor
(2,252 puan) tarafından
Aynen illa bir sey buluyorlar
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Kilosu gayet iyi bence benim oglanda çok zayıf diyorlardı hatta sağlık ocağına götürdüm kilosu dusuklerde ama gücü kuvveti yerinde üzülme dedi doktor sonra sonra annemde yanımda olunca iyice kilo aldı çocuğum yani çokta değil aslında  hareketli oldukları için kilo almıyorlar birdaha biri derse lafı yapıştır suratına 
(2,252 puan) tarafından
Aynen brnimki de simdiden hareketli yuruyunce falan daha beter olacak. Insallah cevap verecem artik
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Kilosu gayet yerinde hatta prematüre bebeğe göre ileride gidiyor kilosu yeğenim de prematüre 5 yaşında ve 13 kilo önemli olan sağlık hem kilo iyi bir şey değil ki
(2,252 puan) tarafından
Aynen ben de kiloluyum zayiflamak istiyorum mesela
0 oy
(920 puan) tarafından
Gayet güzel kilosu sen öyle diyenleri takma ağzı olan konusuyo iste ❣️
(2,252 puan) tarafından
Sagol canım ❤
0 oy
(61 puan) tarafından
Benim oğlum 15 aylık 10 kilo ve gayet normal kimseyi kafana takma
(2,252 puan) tarafından
Sagol canim
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Çocuk gayet iyi daha ne olsunn.. o smdi zayıf diyen insanlar kilolu çocuk görse ayy ne obez çocuk kızım bu hastalık normal değil vah vah der. Sağlığı yerinde olsun 
(2,252 puan) tarafından
Haklısın canım sağol
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Benim kiz da öyle 9 aylik daha 9 kilo bile değil napayım almiyo baslarda çok iyiydi kilo 4 aydan itibaren az aliyo
(2,252 puan) tarafından
Sağlıkları yerinde olsun da insallah
0 oy
(5,272 puan) tarafından
O an cevabını verseydin ya haddsizin 
(2,252 puan) tarafından
Yazık deyince beynimden vurulmusa döndüm ya ne olmus 'da yazık yanı  konusamadim
0 oy
tarafından
Canım öncelikle masallah hiç te zayıf degil  benim oglum 3.700 dogdu 8 aylıkken 6 kiloydu 
(2,252 puan) tarafından
Sagol canım. Saglikli olmaları yeter ben de kilo vermeye calisiyorum iste sanki cok mu iyi kilo ne istiyor millet bilmiyprum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 160 göst.
30 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 176 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Aysekubramutlu (18 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 133 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde aysegulguleryuz (102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 411 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,777 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...