0 oy
850 göst.
Aile kategorisinde (2,253 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bugune kadar takmiyorum milleti dedim durdum kendime ama bir yere kadar hele insanin evladı soz konusu olunca. 1850 doğdu oglum simdi 8bucuk 9 kilo arasidir 10 aylik. Evet biliyorum tombis degil ama hasta da degil cok sukur milletin lafindan bıktım. Az once agladi disari çıkardım hic tanıdığım bir kadın kız mi erkek mi dedi erkek dedim ay yazık cok zayıf dedi ne ay yazık Allah aşkına ne olmus benim cocuguma da ay yazık yani insan evladı olunca cok zoruna gidiyor. Neyi eksik yapiyorum anlamadim. Her gun mutlaka meyve veriyorum cevizle, sebzesini veriyorum corba seklinde icine ya kiyma ya kemik suyu ya tavuk suyu ya da peynir alti suyu koyuyorum bir de ruseym ekliyorum her gun düzenli yumurta ve yogurt veriyorum. Bunun dışında biz bir sey yerken de tattiriryorum. Ne yani cocugumu acınası yapan. Hamur işi mi vereyim kızlar illa pirinc unu un irmik ne bileyim ne yapyim fotograf da koyuyorum bi bakın ne yapmalıyım 

51 Cevaplar

0 oy
(564 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bi doktorun yazısında okumuştum sağlıklı çocuğun kemikleri sayılır diye şakayla karışık böyle demiş yazıda fazla kilo hiçbir yaşta iyi değil canım bebeğinin kilosu gayet iyi hem bebekler kızada erkeğe de benzer maşallah bebeğin ne güzel sallama sen kimseyi doktorun ne diyor tek önemli o olsun
(2,253 puan) tarafından
Doktorum gayet iyi diyor canim ama millete laf anlatamıyoruz ki
-Reklam-
+1 oy
(3,552 puan) tarafından
Zayıf falan değil kilosu gayet iyi bence 
(2,253 puan) tarafından
Normalin altinda farkindayim ama yazık sa degil yani o lafı cok dokundu. Gerci dogum kilosuna gore normal yani
(3,552 puan) tarafından
Doğum kilosuna gore değerlendirmek zorundasın senin baktığın tablo 3 buçuk kilo doğan bebekler için. Benim kızımda 2 buçuk kilo doğdu. Normal yaşıtlarının gerisinde kilosu ama doktorumuz onun kendine ait bi çizgisi var o çizgiye gore kilosu gayet iyi başka çocuklarla kıyaslamayın dedi
(2,253 puan) tarafından
Aynen canim oyle olmali
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Boşver sağlığı yerinde şükür de geç 
(2,253 puan) tarafından
Bugune kadar oyle yaptim ama yazık demesi cok zoruma gitti ya
(6,919 puan) tarafından
Hiçte zayıf değil bence
(2,253 puan) tarafından
Ya zayifsa bile yazık degil yani :(
(6,919 puan) tarafından
Tabiki öle Yannis konuşmuş ne demek yazık sanki çocuk  sokakta kaldimis gibi
0 oy
tarafından
Kiz eli ayagi duzgun saglikli cok sukur bosver birak oyle desinler nazar degmesinden iyidir
(2,253 puan) tarafından
Ya ben de oyle diyordum bugune kadar ama bugun kadin yazik deyince cok zoruma gitti canim ya
tarafından
Kadin kiskanmis sinirlendirmek istemis yaptigina da ulasmis, bosver hic duyma bile
(2,253 puan) tarafından
Sagol canım
0 oy
(4,525 puan) tarafından

Maşallah yakışıklı ya rabbim onu size bağışlasın başkalarının lafını umursama kimsenin çocuğu kilolu tombul olmak zorunda değil önemli olan sağlığı dediğin gibi yemesi iyi ise zaten bir sorun yoktur benim kızım bir buçuk yaşında oğlum çok yiyor başkaları zayıf diyor diye ben bunu umursamıyorum herkes kendi derdini bırakmış başkalarının her şeyine kusur bulmak derdinde üzme kendini sen <3

(2,253 puan) tarafından
Sagol canım benim ❤ insanlar konusmadan once dusunmuyor malesef
0 oy
(113 puan) tarafından
Kendinizi ve yaptıklarınızı bildikten sonra milleti takmak niye?
(2,253 puan) tarafından
Bugune kadar takmadım ama yazık demesi cok zoruma gitti etkiledi nedense yazık niye yani
0 oy
tarafından
Ay canım takma milletin ne söylediğine. Canı içinde olsun sağlıklı olsun da kilosu az olsun ne olacak. Her çocuk aynı olmaz ki. Biraz da bünye yapı meselesi. O ilerde öyle bir erkek olur ki. Herkesi ikiye katlar. İçini ferah tut 
(2,253 puan) tarafından
Insallah canim ya ne bileyim yazık demesi dokundu iste
0 oy
tarafından
Benimkide 10 aya girdi 7900 boş boş konusmasinlar sağlığı yerinde ya ona baksınlar asıl onun beynine yazık 
(2,253 puan) tarafından
Kesinlikle ya bir anne icin o yazık kelimesi nasil dokunur dusunmeden konusuyorlar. Sağlıklı olsunlar da insallah
0 oy
(506 puan) tarafından
Gayet normal kilosu benim kızım bir yaşında anca o kadardı.Takmayın he diyin geçin sağlıklı olsun da önemli olan o
(2,253 puan) tarafından
Takmadim bugune kadsr da bugun yazık kelimesi dokundu ya
0 oy
(926 puan) tarafından
Yazık olan nedir acaba bence ona yazık Allah akıl fikir versin ona bazı insanlar sağlığı kiloyla belirliyor kiloluysa iyi bakma sen onlara canım iyiyse sağlığı yerindeyse kilo zaten hep hastalık bak büyüdük zorla vermeye çalışıyoruz o kiloyu kimi çocukta diyet yapmak zorunda kalıyor çok kilolu olduğu için öyle daha mı iyi yani
(2,253 puan) tarafından
Sorma ya yazık nedir yani kilo guzel bir sey olsa diyetisyenler olmazdi yani keske konusmadan once bir dusunseler
(926 puan) tarafından
Takma canım o yüzden kimseyi ağzı olan konuşuyor
(2,253 puan) tarafından
Sagol canım
0 oy
(4,647 puan) tarafından
Canım senin oğlum benimkinden binkay kilolu bak benim oğlum 9 aylık ve 6,600 kilo peki ben be yapayım
(2,253 puan) tarafından
Sağlıklı olmalari onemlo iste kiloyu niye takiyorlar ki hele yazık nedir ya nasil dokundu anlatamam
(4,647 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum çünkü aynısını bende yaşıyorum ve benimki daha zayıf
(2,253 puan) tarafından
Sagliklari bozulmasın da.. Allah bu bos konusanlari islah etsin
(4,647 puan) tarafından
Amin inşallah cnm bnm
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Benim büyük oglum öyle inan yemegini de gayet iyi yiyo maşallah ama görsen sıska yemek yedigi için takmadm dpktora götürsük degerlerine baktırdık hani kilo alamıyo diye doktor iyi dems esime hatta maşallah çok iyi beslemişsiniz demiş o yüzden takma canm benim ki de bebekkken zayıftı bünyeyle alakalı şimdi küçük oglum tospik gibi bünye meseleei takma her çocuk bir olcak diye bişey yok
(2,253 puan) tarafından
Ya iste ben kiloluyum ailemde de kilolu var bu yuzden zaten kilolu olsun istemiyorum kilo gervekten bela yani zayiflamak cok zor ama kadin bugun yazık deyince cok kotu oldum
(6,360 puan) tarafından
Sen takma canm benimkine de bücürük falan diyorlar :D milleti takmamak = sıfır stres sıfır sıkıntı
(2,253 puan) tarafından
Takmiyorum da normalde yazık demesi zoruma gitti. Sagol canım
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Bnm de 10 aylık seninkinden daha zayıf ve herşeyi verip emziriyorum çok şükür sağlıklı bebeğim üzülüyor um göstermediği için ama yapacak bişey yok dmeeki ki yapıları böyle
(2,253 puan) tarafından
Aynen iste akrabalar geliyor ay kilo almiyor diyor yok almis 500 gram diyorum hmm kemikleri agir demekki diyorlar illa laf edecekler yani
(6,668 puan) tarafından
Kimseye aciklama yapmak zorunda değilsin sağlıklı olsun yeter diyorum sorana bı daha sormuyor lar
(2,253 puan) tarafından
Valla ne desem de her gorusmede söylüyorlar
0 oy
tarafından

Hayır zayıf falan da değil hem şişman çocuk yürüyemez hareket edemez ama zayıf çocuk her daim aktif olur onlara neymiş 

(2,253 puan) tarafından
Sorma bacım valla cok zoruma gitti ya yazık nedir yani ben bakamamışım da benim cocugum olmuş diye mi yazık yani. Insanlar konusmadan once bir dusunse keske
tarafından
Kız 3 bebe büyüttüm ben sen beni dinle yok öyle bir şey zayıf çocuk her daim iyidir üzülme
(2,253 puan) tarafından
Sagol canım:)
0 oy
(7,099 puan) tarafından
Ne zayıfı ya kafayi mi yemiş bu insanlar masallah çokta guzel kilosu benim kizim 1 yasinda 10 kiloydu hayir ne bekliyorlar kucucuk bebek 20 kilo mu olucaktı 
(2,253 puan) tarafından
Sorma ya bir de zayif der gecersin de yazık nedir yani ne olmus da yazık cocuguma
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnce gayet tatlı ve kilosu da iyi maşallah.
(2,253 puan) tarafından
Sagol canım
0 oy
(383 puan) tarafından
Şu belli yaşın üzerindeki kadınların ve de elti görümce vs vs akrabaların çocuklar üzerinden kıyas yapıp çocukları istediği kalıplara sokmak isteme terörü bitsin:) alanında uzman olanlar zaten bir çocuğun sağlıklı beslenmesi ve gereğinden fazla kilo almaması gerektiğini tavsiye ediyor. Benim ablam da sürekli meyveye irmik kat yok daha emeklemedi mi falan filan. Neymiş onunki 8 aylıkken yürümüş un kavurup yedirmiş. Maşallah gayet kilosu boyu posu yerinde bir evladın var kimsenin lafı için zorlama. 
(2,253 puan) tarafından
Ya evet bana cay ekmek ver kek ver diyen oldu ya
(383 puan) tarafından
İşte söyleyenlerin aslında nasıl olmayacak fikirlere sahip olduğunu görüyorsun üstüne niye kendini üzüyorsun ki.
(2,253 puan) tarafından
Cok haklisin canim sagol :)
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Resimdeki bebeğe mı dendi bunlar. Itiraf etmek gerekirse benim de oğlan ama kıza benzeten oluyo resimlerde ki senin ki bariz oğlan ...

Kiloya gelin kof şişmektense daha zararlı,ayına uygun gelişimini yapıyosa,sağlığı yerindeyse geriye ne kalıyor?? Maşallah demek kalıyor :))
(2,253 puan) tarafından
Sagol canim benim. Doktora gidiyoruz kontrole kilo alımı iyi diyor akrabalar zayif deyince yok kilo almis doktor iyi dedi dıyorum hmm o zaman kemikleri agir diyorlar inatla
(1,664 puan) tarafından
Aslolan biziz,bebeklerimiz ... tıkayın kulaklarınızı boşverin
(2,253 puan) tarafından
Haklisin canim sagol
0 oy
tarafından
Birinci üzülmekte haklısın ama tanımadığın bı insanın seni bu kadar etkileyip uzmesine izin verme. İkincisi ben de aynen senin gibi besliyorum kızını. Sağlığına faydası olmayacak,boş kilo yapacak hicbirsey vermiyorum. Bana da geçen bir arkadaşım yazık çocuğa ot çöp yediriyosun adam gibi şeyler versene dedi. Sinirimden ağladım ama yine de böyle dedi diye gidip kilo alması için ya da milletin gönlü olsun diye içime sinmeyen şeyleri veremem. Benim kızım da nerdeyse on bir aylık olacak dokuz kilo ancaktir. Aylardır kilosuna baktirmiyorum bile, gelişimi motor becerileri iyi mi iyi, gerisi cok önemli değil. Ben üçüncü sınıfta 18kiloydum, noldu sağlıksız mi oldum. Millet kilolu olsa o zaman da obez der yine canını sıkar. 
(2,253 puan) tarafından
Sagol canım haklisin bana cay rkmek kek ver diyen oldu ya
tarafından
Bana aynı arkadasim dört aylıkken pasta kreması ver demişti pasta yerken ,:)
(2,253 puan) tarafından
Maşallah onlara:)
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Bu uygulama da kilo şeyi vardı dur bakayım ne diyecek 9kiloya kız.saglikli olduktan sonra ne takıyon ztn bacım snde .. ağzı olan konuşuyor işte
(2,253 puan) tarafından
Bacım yazık dedi ya cok zoruma gitti ne demek yazık ne olmus da ogluma yazık

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 156 göst.
30 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 173 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Aysekubramutlu (18 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 128 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde aysegulguleryuz (102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 411 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,777 puan) tarafından soruldu

374,571 soru

11,202,632 cevap

34,499 kullanıcı

...