0 oy
233 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (417 puan) tarafından
Bugün tam 7 gün oldu bebegim doğalı. 2 gunlukken yogun bakima girdi 15-16ydi biliburin fototerapi gördü ışığı kesmislerdi 3. Günü sabah degeri 9du bizi ikindin taburcu etti doktor degeri 12 olmuş hemen ısigi birakinca yükselme eylemine tekrar geçiyor ve çok hızla artıyor dedi doktor ama zamanla dusecek diye taburcu etti. Cunartesi gelip kan ver dediler dün verdik 18 olmuş yeniden yattik hastaneye bugün bakildi 13e düşmüş doktor yavas düşüyor umdugum gibi değil bir yandan da yükselme eyleminde dedi. Araştırma hastanesine yenidogana goturmemizi istedi salı gunude son kez bakacak. Kan uygunsuzlugu var bizde ben 0+ bebegm  A+. Altta yatan belki başka bir şey var tetikliyor bunu diyor ne yapacagim şaştım bol bol emiyor ne yapacaz böyle bebegm perişan oldu 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım 34 gün oldu doğum yapalı 

3050 gram doğdu oğlum 

3.gün hastaneden çıkarken sarılık değeri 12 idi kilo 2800 e düştü 

Kan grubu sarılığı vardı bizdede . Senin gibi ben 0 im oğlum  A grubu 

4.gün 17 e fırladı 1 gün yattık hastanede taburcu olurken 10 a düştü 

6.gün kontrol için yeniden gittik 15 e fırlamış tam sınır 16 olursa yatırırım dedi doktor 

Bu sefer aldım başka doktora daha götürdük

2 hafta içinde düzelir dedi evde beyaz ışığa yatırmami önerdi 

Beslenme 2 saati  geçmeyecek tabi

Sütüm var di ama mama takviyesi de yaptım

8.gün yeniden gittik 13 e düşmüştü 

Derken derken 2 hafta içinde 7 lere kadar düştü doktor bundan sonra kendiliğinden düşer gider dedi çok şükür 

Stres yapma nolur ben çok maf olmuştum 

Geçiyor annesi geçiyor 
(417 puan) tarafından
Beslenme 2 saati gecirmedim hatta burda hastAne de 2 satte emzirdim evde saat başı emziriyordum sütum yetiyor ama mama da vereyim dedigin gibi birde böyle deneyim. Bende yarın başka doktora gösterecek kuzum çok teşekkür ederim aynı sizin gibi oluyor bizim de hizlica yükseliyor
tarafından
Beyaz ışığa yatır canım.  Valla biz çok faydasını gördük ondan sonra düşmeye başladı .  Inşallah sizede faydası olur
(417 puan) tarafından
Beyaz ışıga nasıl yatirdin canım normal lambayi açık koyup mu uyuttun
tarafından
Aynen canım beşiğini lambanın altına getirdik . Tüm gece öyle yattı
(417 puan) tarafından
Bende deneyim canım telefm fenerini açıp besigine koymustum bende
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah tez vakitte şifa versin
0 oy
tarafından
Bol bol karnini doyur onun canim biz gece hic isigi kapatmadik bizimkide 12ydi doktor duser dedi hamdolsun hic yatmadik hastanede ama benim yigenimin degeri 37ydi 3 gun hastanede kaldi ancak duzeldi hic korkma canim cok dua et bol bol emzir ataltiŕ insAllah gecmis olsun 
(417 puan) tarafından
Emiyor canım çok iyi besliyorum gunde 10dan fazla bezini alıyorum beslenmesi iyi ışık alıyor ama aynı günü tekrar yükseliyor
0 oy
(477 puan) tarafından
Canm benim ilk kizim da yattı sarılıktan bizdede kan uyuşmazlığı var di emzirirken sütüm yetmiyimus o yuzden sarılığı yukseliyomus mama denedin mi acaba mama vererek besleyip tekrar batırırsan belki yükselmez hem sütünü ver hem mma
(417 puan) tarafından
Sutum var canım bayagi akıyor bebegim emerken agzindan damliyor sagdim tek göğüs 120 cc çıkıyor doymama ihtimali de yok ve bez sayisi 10dan fazla yinede mama da vereyim
(477 puan) tarafından
Aa o zaman iyi geliyo canm yatıyordur senin  sütün  imsaAllah sıkıntısız atlatirsiniz
0 oy
(935 puan) tarafından
Geçmiş olsn canm eger böyle devam ederse kanını değiştiriyorlar  allahm şafi ismiyle şifa versin

Bol bol emzir güneşe yatr kafasına gelmeycek sekilde faydası var idrar yoluyla atıldığı icin bol bol emzir canm gerekirse mama ver 
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Pozitif kan uyuşmazlığı olmaz ki tatlım, anne negatif bebrk pozitifse kan uyuşmazlığı olur. Rabbim şifa versin inşallah. Bol bol emzir, saat başı hatta, her ıh dediğinde daya memeyi düzelir inşallah
tarafından
Kan grubu uyuşmazlığı diye birşey varmış canım bende başıma gelince öğrendim .  Senin gibi sanıyordum oysa ki negatif pozitif değil de kan grubu AB0 Uyuşmazlığı diye bir durum varmış
(417 puan) tarafından
AB0 kan uyuşmazlığı canım bu. Senin bahsettiğin Rh kan uyuşmazlığı. Sürekli emiyor altini çok pisliyor ama yok düşse bile hemen yükselmesi çok hızlı
(5,492 puan) tarafından
Hiç bilmiyodum bu durumu mesela annem a+ ben 0+ kız kardeşim de aynı ama hiç sorun yaşamadık
(417 puan) tarafından
Anne 0+ olup bebek farklı olursa oluyor kuzum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Anne sütü sarılıgı da olabiliyor mama takviyesi yaptınız mı hiç. Bi düşüp Bi çıkması iyi değil kan tahlili yapıldı mı enfeksiyona bakıldı mı karaciğer enzimlerine bakıldı mı
(417 puan) tarafından
Bakildi hepsine kuzum. Anne sütünden olsa doktor anlardi galiba kan sonuclardndan belli oluyormus. Mamada verildi 2 gün yattiginda
(25,224 puan) tarafından
Yaa anladm cnm o zaman yatmasından başka çare yok demekki Allah kavuştursun inşallah sıkma canını elbet geçecek
(417 puan) tarafından
Inşallah canım ya
0 oy
(765 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm inşallah düzene girer bi sorun yoktur umarım bebeğinle hastanede olmak zor ama sabret 
0 oy
tarafından
Rabbım sifa versin canim ınsallah 
0 oy
tarafından
Rabbim tez zamanda şifa versin inşallah 
0 oy
tarafından
Cok gecmis olsun canim bizde yatmistik ama bu kan degerlerinde uyusmazlik olmaz ki biriniz pozitif biriniz negatif olursa uyusmazlik olur
(417 puan) tarafından
AB0 Kan uyuşmazlığı bu canım. Sizin dediğiniz  RH kan uyuşmazlığı her ikisi farklı şeyler. Anne 0+ Bebek anneden farklı grup oldugu zaman oluyor
0 oy
tarafından
Kan uyuşmazlığı diyiorda bnm. Anemmin 0+bnm d 0+ama bn 8 yaşında sarılık gecirrdjm ışık yada beslenme olmadı ilaç. Almadan kendiliğinden gecti şimdi oğlumda hafif sarılık vvar dediler bol bol mama süt ışık ta tutuyirum şuan sıkıntı yok şükür  kan uyuşmazlığı bnm oğlum arasinnda olsun ama anemle bnm aram da kan uyuşmazlığı aasla yok. Bu farklı birşey oluyor saarilik bnce
tarafından
Bebegimle uyusmazlik var anemle yok ama sarılık gecirdim gene
(417 puan) tarafından
Fizyolojik sarılıktir oda canım araştırma yaparak doktor oldum sayilir  :)) yenidogan sariligi oda normalde zaten oluyor ama bizimko biraz ağır ve ınatci olani
tarafından
Evet  aynn doğru diyorsun bu da geçer ins sıkıntı yapma gaz ilacı kullanıyor musun bnm bebek çok gazlı ugasiyirjm ama çıkmıyor bazen buda yatirmiyor onu da bni de
(417 puan) tarafından
Yok canım kullanmıyorum benm bebegmde gazli ama çıkarıyor  cok şukur kimyon tohumu al cayini demle ic çok faydasi olur
tarafından
Sağol canm tesekur ederim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 138 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde Ogluşumm❤ (517 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 171 göst.
15 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Meryemmozer (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 584 göst.
22 Aralık 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ⛅ Gökcicim ️⛅ (497 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 83 göst.
5 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,493 soru

11,421,684 cevap

34,977 kullanıcı

...