0 oy
372 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Benim ilk doğumunda suyum geldi hemen hastaneye gittik 16 saat çektim acaba gitmeyip evde mi kalsaydım  agrım  gelsin diye  şimdi de 35 haftadayım bunda da suyum gelirse evde beklemeyi düşünüyorum  gitmeyip  de

35 Cevaplar

0 oy
(2,565 puan) tarafından

Su geldikten sonra dogumun ne zaman olacağı hiç belli olmaz canım ilkinde kaç saat sonra olmus bunda belki yarım saatte olur bilemezsin ki sen işini riske atma

Benım ki sezeryan o yüzden cevap vereniycem :) 
-Reklam-
0 oy
(920 puan) tarafından
Ne su ne nişan hicbiseyim gelmedi sancım başladı nst de sancı çıktı ama açılma yoktu 18 saat sancinin sonunda dogurdum
0 oy
(7,972 puan) tarafından
İlk suyum geldi 3 gün sancı cektim 40.haftamda dogurdum
0 oy
(345 puan) tarafından
Valla benim ağrılarım akşamda ara ara vardı sabah Nisan geldi 1 saat sonra suyum geldi hemen hastaneye gittik 2 suni sancı bir rahim açıcı iğneyle 23 saatin sonunda sezeryana aldılar 
0 oy
tarafından
Suyum sonra sancim
0 oy
(12,513 puan) tarafından
İlk kızımda hic biri yoktu ikincide ağrım geldi
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Suyum geldi ama hepsi değil az az. Sonrasında sancı başladı hafiften
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Canim suyun gelme seklide var mesela kiminin az az sizar dogum uzar suyun azalinca sancin sklasir kiminin fosurt diye gelir dogum cabuk olur her iki durumda da hastaneye gitmen sart benim 3.dogumda hic sancim yoktu aniden su geldi ama sizinti sekilde aksam 6 da geldi hastaneye gittim 7 gibi nts ye bagladilar bebegin kalp atisina baktilar acikliga baktilar 6 cm ama gram sancim yoktu sabah 4 gibi sanci basladi 7bucukta sklasti 8 de dogum oldu ama bu surede her saat basi bebegin kalp atisi dinlendi bence bekleme git bazi tanidiklatimin suyu geldi gittiler 2 3 saat sonra bebegin kalp atisi zayiflayinca sezeryan oldular su onemli nisanin gelse evde bekle derdin benim 1.de 3cm nisan geldi hemn gittim sabah 7 dedi gittim 5 te suni verdiler aksam 7 dide dogurdun 2.gebeligimde nisan geldi evde cektim sancimi sancim sklasinca gittim 1 saat sonra dogurdum
0 oy
(119,442 puan) tarafından
bende sanci geldi suyumu ebe gümlettiydi
0 oy
(12,859 puan) tarafından
Bende nişan da su da gelmedi hepsi doğum anında oldu sancı ile gitmiştim
0 oy
(699 puan) tarafından
Ay herkesin suyu gelmiş. Benim sncm başladı ilk önce hastaneye 8 cm açıldı öyle patlattılar suyumu doğuma aldılar 
0 oy
(2,974 puan) tarafından

Bende hiçbiri olmadı. Hastaneye kontrole diye gittim suyum bitmişti aldilar doğuma. Cok isterdim evde ekşın yaşamayı  :D suyum gelsin heycan yapayim elim ayağıma dolanırken sakin kalmaya calisayim falan ama hayaller hayatlar:)

0 oy
(3,836 puan) tarafından
sancim geldi 39+4te doğurdum 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 87 göst.
10 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Ela00cngz (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
10 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Ela00cngz (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 156 göst.