0 oy
256 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (724 puan) tarafından

Arkadaşlar çocuğunuzu fast food yiyeceklerden nasıl uzaklaştırdınız mesela istediğinde ne yaptınız direk verdiniz mi yoksa unutması için başka bir şey mi yaptınız? Ben çocuğuma abur cubur alıştırmak istemiyorum yaa :angel:

16 Cevaplar

+1 oy
(7,441 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Çocuk birşeyin tadını bilemzse o şeyi istemez 
-Reklam-
+1 oy
(5,721 puan) tarafından
Uzaklaştirmiyorum canım kendim yapıyorum evde. Hamburger olsun pizza olsun
(3,836 puan) tarafından
benim esimde cok düşkün oyle şeylere. ben ice tea içiyordum bi kaç sene önce ama su niyetine içiyordum artık oyle alışmıştım bırakana kadar kendimden bıktım valla. sigaradan beter geldi bana
(5,721 puan) tarafından
Doğrudur kuzum alışkanlık işte benimde aliskanligim kahve.. türk kahvesi şekersiz içerim hergn birde şekersiz sütlü Nescafe classkle kahve içiyorum çok seviyorum
(3,836 puan) tarafından
bende oyle :) için kararacak diyorlar :D
(5,721 puan) tarafından
Hiçte valla ufkumm çok aydınlık :D
(3,836 puan) tarafından
inşallah benimkide aydınlıktır :D
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Evde yapabilirsem yaparım yapamazsam da hep beraber yeriz. Ne kadar istesek de olmuyor bazen engel olmak 
(724 puan) tarafından
Gerçekten öyle  ya teşekkürlerr:)
0 oy
(451 puan) tarafından
Onu yemeyen cocuk varmi ki ??
(724 puan) tarafından
Yok sanırım maleseff :)
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Nasil başlarsan öle gider cnm..abur cubur yemeyen cocuk nasil isticek o tarz seyleri..sonradan biraktrmasi bnce cok zor..kuzenimin kizi 3.5 yasinda ve bütün gün sacma sapan seyler yiyo gong,biscolata,cips kola ne varsa..gecen gün poposu pişik yapms ama öyle böle degil yara olms o ***** seyleri yemekten..aglayip duruyodu yazik..oyuzden hic bulastirmamak lazm
(724 puan) tarafından
Evet haklısınız teşekkürler;))
0 oy
(3,831 puan) tarafından
Bir yerde okumuştum sigara gibi fast food yiyecekler de bağımlılık yapıyor bende bir dönem çok yedim o kadar çok yedim ki bir süre sonra bıktım bir anda bıraktım 
(3,831 puan) tarafından
Ayyy ben soruyu yanlış okumuşum kendin için sordun sandım
(724 puan) tarafından
Yok çocuk için:)))
(3,831 puan) tarafından
Sorry canım ☺️
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Valla bende yiyorum ben yerken cocuguma yeme demek olmaz ne edim:)

(724 puan) tarafından
Ben de eşim de  sevmeyiz  zaten
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Başta biz.yemiyoruz  ve eve sokmuyoruz çocuk görmediği şeyi zaten istemiyor yemek. Hamburger pizza falan zaten ben.yapıyorum evde istediği zamanda
(4,181 puan) tarafından
Aynen cnm bızde de oyle bızım eve kola cips girmez. Bız yemedıgımız ıcınde cocugumuz da istemiyor Pizza vs hep evde yapıyorum.
(724 puan) tarafından
Çok mantıklı bn de öyle yaparım kısmet olur sa teşekkür ederim sjsj
(1,343 puan) tarafından
Tabiki biz eve alıp yediğimiz sürece onlara uzak durun yemeyin diyemeyiz
(4,181 puan) tarafından
Oyle cnm esım bu konuda cok dikkatli zararlı seyler yedirmez
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Fast food dediğin hamburger falan mı yoksa paketli gıdadan mı bahsediyorsun? Oğlum daha küçük ama kendimize evde yapıyorum hamburger pizza lahmacun falan. Paketli gıda da almayarak uzaklaştırabilirsin. Evde siz yerken ona vermemek olmuyor bir süre sonra. Sağlıklı atıştırmalıklar verebilirsin. Kuru üzüm leblebi gibi. 
(724 puan) tarafından
Paketli gıdalar cips danone falan
(3,213 puan) tarafından
Benim oğlum 16 aylık cici bebe çubuk kraker  rafine şeker de dahil olmak üzere hiçbirinin tadına bakmadı. Bir süre böyle devam etmek istiyorum kuru meyve kefir yoğurt veriyorum ara öğünlerinde. İleride parkta falan birinde görürse tadına bakar isterse dozunda veririm.
(724 puan) tarafından
Çok iyi yapıyorsunuz bence  ;)))
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Surekli istemez 2  3 ayda 1 falan beraber veriz
0 oy
(3,903 puan) tarafından
Evde yaparak  bacım :D hazir yiyecekleri de abir cubur adina vermemek icin savaşıyorum  konuyu degistiriyorum dikkatini  baska bir seye yönlendiriyorum daha olmadiysa da veriyorum belli miktarda :D
0 oy
tarafından

Misal almadım diyelim tv de görüpde yine istiyo yalana gerek yok yiyorlar 2 side 3 üncüsü küçük ama yarın bürgün abileriyle başlar yemeye 

0 oy
tarafından
Çıtır tavuğa kadar soğan halkasına kadar evde yaparım çokta seviyor en azında kendimiz yapınca görüyoruz ama dişarda kileri görme imkanımız yok 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Ben fast food la büyümedim hep ev yemekleri e bı zahmet benim çocuklarında ev yemeği yesin nasıl alistirirsan öyle gider
0 oy
tarafından
Bebeğim daha küçük ilerde yedirmeyi düşünüyorum bazıları çok suyunu çıkarıyor asla vermem çok zararlı öyke böyle diye çocuk aklı erince illaki yiyecek bu onu cezbedecek daha çok saldıracak herşeye herşeyi vermeyi yedirmeyi düşünüyorum aşırı derece de dikkat etmek hiç normal değil eskiler neler yedirirmiş şimdikiler bşraz fazla biliyor 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 163 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 420 göst.
23 Mart 2021 Aile kategorisinde Perii2345 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 451 göst.
10 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.