0 oy
314 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
 13 aylığız gündüz hiç vermiyorum ama gece cicibebe süt ile ve maması ile günde yarım litre süt içiyor. Çok mu fazla birde emiyor. Kendi sütüm az oldupu için gece onunla doymaz diye düşündüğümden biberonla sütü cicibebeyi mamayı vs o yüzden veriyorum..oğlum çok hareketli kilo da yapmıyor işin garibi bunlar o yüzden korkum olmadı da obezite şu bu yönünden. Zayıf bir bebek kendisi

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Fazla süt kansızlık yapıyor. Birde gece biberonu ilerde diş çürümesine neden olabilir. Bizimde 13 aylık gündüz çok az süt icer. Gece habire emer. Gece o kadar beslemene gerek yok ki. Alışkanlıktan kalkiyor
(1,011 puan) tarafından
Aylardır burada yazılanları okuyorum ve 9 10 aydan sonra deliksiz uyuması lazım kalkmamalı diyorlar. Okudukça psikolojim bozuldu iyice. Benim çocuğum niye deliksiz uyumuyor ben güzel bir uyku uyuyamıyorum diye. Bu yüzden mi yani. O zaman ben 2 yaşına kadar emzirsem daha 1 yıl böylemiyim :(
tarafından
Evet 2 sene öyle gidiyor meme için kalkar. İnsan alışıyor ben alışığım ne olcak geçer gider
(1,011 puan) tarafından
Alışmaktan ziyade kendim hiç sorun değil ama brbeğime üzülüyorum. Düzgün uyumuyor uykusu kesik kesik oluyor diye. Yanımızda ne kadar yatacak beşiğe yatması artık gerekiyor 1 yaşını da geçti. Aklı ermeye başladıkça iyice zor olacak
(1,011 puan) tarafından
Haha seninki daha bi farklıymış :)) benim eş de yanımda onu atamam yok :)
(2,443 puan) tarafından
Canım emen her bebek emmek için kalkıyor. Benim demek istediğim gece süt biskuvi vermek yerine emzirmeye devam edebilirsin. Süt çok faydalı değil zaten bebek için ki aç olduğundan değil alışkanlıktan dolayı uyanıyor. Gece ağladığında bi şekilde emzirmezsen pışpışlayarak geri uykuya gećirebilirsen gece deliksiz uyumaya alışabilir ancak. Ya da o uyanmadan emzirebilirsin gece uyandığı saatler belliyse. Benim kızım da emmeyi bırakana kadar gece enmeye kalktı ama alışkanlıktan dolayı. Gece memeyi kestikten sonra deliksiz uyumaya geçmesi 3 gün sürdü sadece sabır gerekiyor inanki. 3 gece uykusuz kalırsın ama sonra 1 sene uykusuz kalmaktan kurtulursun
-Reklam-
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Sütle cicibeyi nasıl veriyon ben kaç kez denedim cici bebe biberonu tikiyo cekiyo cekiyo gelmiyo bu seferde
(1,011 puan) tarafından
O biberondan kaynaklı kuzum heralde ya ben de 2 tsne biberon vsr bir tanesi dediğin gibi yapıyor. Diğerinin ucu tıkanmıyor koyu kıvamlı da olsa geliyor. Elinde yedek uç varsa 1 tanesinin ucunu iğne gibi bir şey ile biraz aç olmazsa.. 10 tane cicibeyi 150 ml süt ile gibi yapıyorum. Genelde göz kararı koyuyorum
(44,603 puan) tarafından
Meme ucuyla alakalı demi hangisini alım rahat akması icin
(1,011 puan) tarafından
Valla ben şu bimde satılıyor ya direk ondan almıştım.  Bambino marka yazandan.. Onun içinde gaz giderici çubuk gibi bişeyler oluyor. Bebeğim artık büyüğdüğü için onu çıkarmıştım. Onu kullanıyorum. Zaten geceden geceye biberonu aldığı için marka bir şey almamıştım biberonunu canım... Olmazsa sende rastgele bi msrka al o markanın ucunu del baktın hala olmuyorsa. Benimki olduğu için delmeye gerek kalmadı
(44,603 puan) tarafından
Tamam canım çok sağolasin☺️
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım bence emiyorsa bu kadar süt içmesine gerek yok. Kansızlık yaoar fazlası. 12 aydan sonra gün içinde yedikleri onları gece idare edebiliyor yani açlıktan uyanma dönemi bitti artık. 
(1,011 puan) tarafından
Peki napcsm csnım ben ya. Bebeğim yanımızda yatıyordu sürekli gece sağa sola dönüp duruyor uyanıyor memeyi verirsen geri uykuya dalıyor yada biberonu.. 2 gündür beşiğe alıştırma çabasındayım ve yine aynı dönüp dönüp duruyor uykusunu açıyor. Ee açıp sürekli meme de veremiyorum beşikte olduğu için. Kaldırsam uyku açılıyor. Nasıl deliksiz uyumasını sağlayacam ben oğlumun aşırı zorlanıyorum niye yapamıyorum:( alıştı gece meme ile biberon ile uyumaya her uyandığında
(3,213 puan) tarafından
Memesiz biberonsuz yani desteksiz geri uyumayı öğrenmesi lazım. Eğer eşin müsaitse uyandığında sallayıp uyutursa memenin kokusunu almadan bir iki defa uyursa alışır canım. Eşin yoksa da sen inatla bir şey içirmeden uyutmaya çalış.
(1,011 puan) tarafından
Bu seferde ayakta sallanıp durmaya alışmaz mı ama canım. Beşiği sallıyorum 2 gündür ama bana mısın demiyor iyice ağlamsya başlıyor sonra çaresiz kalıp biberonu veriyordum uyuyordu. Diretecem yada iyice
(3,213 puan) tarafından
Ayakta sallamak yerine kucakta sallayabilirsin bir süre. Hepsini birden kesersen sanki terkedilmiş gibi hisseder bana kalırsa. Benim oğlum eğer diş çıkarmıyorsa iki kere emer gece. Uyandıysa kucağımda sallar uyuturum geri uyumazsa pilates topunda zıplayarak uyutuyorum. Gece 1 gibi emziririm bir de 4 gibi.
(1,011 puan) tarafından
Yaa bende öyle deniyim bi kucağımda sallayarak. Yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyım inşallah düzene gireriz bizde
0 oy
(7,705 puan) tarafından
Cicibebenin içeriğindeki şeker çok fazla. Çocuğuna bu kötülüğü yapma !
(1,011 puan) tarafından
Uyku alışkanlığı kazandırmam lazım ama yapamıyorum :( sürekli arayış içinde ağzına ya biberon ya meme gelecek öyle geri uykuya dalacak :( yanımızda yatıyordu iyi goş emziriyordum uyuyup kalıyordu. Ama şimdi 2 gündür beşiğe alıştırmaya çalışıyorum sürekli kaldırıp emziremiyorum uykusu açılıyor. Nasıl deliksiz uyumasını sağlayacam ben yapamıyorum niyr :(
(7,705 puan) tarafından
Emzik alıyor mu? Bir de emme isteğini azaltman gerekiyor. Cici bebe zararlı bir de yani şeker yüklemesi resmen çocuğa
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Kuzum kaşık maması muhallebi tarzı yapsan pirinç unlu gece yatmadan yemezmi
(1,011 puan) tarafından
Onu yiyor gece canım saat 10 gibi. Ama sonra 2 de filan yine uyanıyor bu seferde cicibebe filan yapıyorum. Hem pirinç ununu yaparken süt hem cicibebe yaparken sütleri toplayınca 450 500ml ediyor günlük. Çok galiba ya :(
(5,721 puan) tarafından
Süt çok canım hem.sekerli yaa bisküvi her gece dişlerine zarar vermesin canım fazla süt kansızlık yapar kuzum
0 oy
(344 puan) tarafından
Çok fazla veriyorsun yarim litre süt  çok ama benim oğlumda 14 aylık ben 240 cc veriyorum 4 tane bebe biskuvisi koyuyorum gece birde veririm sabaha kadar uyanmaz bu saatlerde de kahvaltısını yaptırırım bence çok bizim doktor asla musade etmez fazlası zarar 
(1,011 puan) tarafından
Gece uyanmıyor mu peki hiç. Benim oğlum sürekli arayış içinde uyanıyor günde 5 6 kez :( yanımızda yatıyordu her öyle yaptığında meme biberon vs veriyordum uyuyordy. 2 gündür beşiğe alıştırma çabasına girdim ama çok zorlanıyorum yine arayışta. Yanımda yatarken açıp direk emiyordu uyuyordu şimdi beşikte olunva hemen açıp emziremiyorumda kaldırınca uykusu açılacak gibi oluyor nolcak bilmiyorum böyle. Alıştıramıyorum yapamıyorum sanırım ben :(
(344 puan) tarafından
Hayır uyanmıyor cnm her uyanmada verme bence uyutmaya çalış biraz zorlar ama yatar yani
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Cok fazla degil mi o kadar sut? Kansizlik yapabilir. Ben 120cc veriyorum kutu devam sütlerinden. Akşam ve gece de isterse bebelac devam sutu veriyorum 
(1,011 puan) tarafından
Gece sürekli arayış içinde kıpırdayıp duruyor ağzına bişey verince emerken onu uyuyup kalıyor nasıl düzene sokcam bilmiyorum ki büyüdü de yani daha uyku dğzeni oturmadı :(
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Bu kadar süt içtiği içinde kilo almıyor olabilir. Inek sütü kansızlık yapıyor. Çok fazla veriyorsun bence. Bir de emiyormuş hala. 200 ml versen yeter bir geceye. Acıktığı için değil alışkanlıktan kalkıyordur o. Emzik alıyorsa süt yerine uyandığında sen emzir veya emzik ver geri yatır. Bir de bebe bisküvisiyle veriyormuşsun oda bir gece için o kadarı fazla olur çocuğa çokta yararlı birşey değil. Bende veriyorum ama günde 3 tane fazlası olmaz 
(1,011 puan) tarafından
Yanımızda ystıyordu oğlum. 2 gündür beşiğe alıştırma çabasındayım. Yanımdayken göğsümü açıp emerken uyuyordu ama beşikte olunca o durum kalktı. Şimdide yine arayış içinde sürekli kıpırdıyor. Ağzına ya biberon vereceksin yada göğsümü. Ee göğsümü verince kaldırınca yataktsn bu seferd uyku aöılıyor gibi oluyor nasıl yapcam uyku düzeni oluşturcam bilmiyorum ki yapamıyormuşım gibi hissediyorum bi uyku düzenini dahi oluşturamadım :( emzik verince reddediyor boş emdiğini anlıyor
(1,043 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık. 9 aydan büyükse bebeğinin beslenmeyle alakalı değilde uyku sorunu ver demek. Beslemekle değil de başka çözüm yolları arayabilirsin. Uyku eğitimi falan verebilirsin. Desteksiz uyumaya alışırsa gece uyandığında süt içmeye ihtiyaç duymadan kendi uykuya dalabilir
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Bebeğine neden cicibebe geriyosun hazır mı aliyosun cicibebeyi. Hazırsa yazık çocuğa ya verme 
(1,011 puan) tarafından
Hazır alıyordum :( gece saat 2 3  gibi 1 kez veriyordum cicibebeyi
0 oy
(384 puan) tarafından
Valla cnm oğlum 3 yaşında bebekken oda akşamları en az 4 büyük biberon içerdi maşallah sende ver gelişimi çok guzel oluyo içtiği gibi üstüne uyudu için gelişim birebir
(1,011 puan) tarafından
Benim bebek gibi çok mu içiyordu da canım. 450 500 ml içiyor günde sütü.. Buradaki yazıları okuyunca korktum :( ama bebeğim arayış içinde ya göğüs istiyor ya biberon deliksiz uyumuyor ki alıştıramıyorum yapamıyorum :(
(384 puan) tarafından
Cnm ben verdim bir sorun olmadı kabızlık dışında  sende ver çocuk güzel gelisiyo
0 oy
(402 puan) tarafından
Cici bebe çok şekerli ben gün içinde yoğurtla karıştırıp veriyorum oda en fazla 7 tane 

Süt konusuna gelince artık ek gıda alıyor ister istemez azds olsa emiyor bide 

Bu kadar çok inek sütüne cici bebeye gerek yok dişleri hepsi çürüyecek ona kötülük yapıyorsun şeker yüklemesi yapıyorsun uykudaki bebeğe hiçbir faydası yok verdiğin bisküvinin ve sütün dediğim gibi vereceksen bile gündüz ver en fazla 7-8
(1,011 puan) tarafından
Gündüz hiç vermiyordum. Gece saat 2 3 gibi 1 kereye mahsus 10 tane cicibebe veriyordum biberonuna katıp :( deliksiz uyunuyor oğlum alıştırdım sürekli her uyandığında meme açıp emzirmeye şimdide aynısını istiyor. Ama 2 gündür beşiğe alıştırmaya çalıştırıyorum meme açamıyorum sürekli iyice zorladı. Deliksiz nasıl uyutacam bilmiyorum ki beceremiyorum ben :(

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 202 göst.
2 Mart 2021 Aile kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 85 göst.
25 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Busuhus (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 362 göst.
25 Eylül 2020 Diğer kategorisinde 1prenses1prensAnnesi (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 164 göst.

379,582 soru

11,363,012 cevap

34,840 kullanıcı

...