0 oy
172 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Çok soru soruyorum ama başka kime sorayim çok ihtiyacım var sizlere kızlar sorum yukarıda bu arada yarı anestezide hissediyor muyuz acıyı ? Ve sezeryan ne kadar sürüyor.???? 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ilk sezeryan sa yarım saat falan sürüyor belden zaten yapıldığı zaman Adı üzerinde yarı baygın oluyor yani alt bölgen hiçbir şey hissetmiyorsun zaten hissediyorum diye yalan söyler öyle bir şey yok tam uyutuldu zaman da şöyle bir durum var uyanırken Çok ağrın oluyor çok bağırıyorsun ben 3 tane sezeryan oldum üçünde de çok ayrı şeyler yaşadım ve 3 sezeryanım çok ağır geçti ve 1 saat sürdü
tarafından
O zaman yarı anestezi isterim en iyisi
tarafından
Yani onda da bel ağrısı oluyor benim 10 yıldır benimle sırtım ağrıyor bir uyuşukluk oluyor Yani aslında Sezeryan Çok mecbur olmadıkça Seçil memeli
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben yarı anestezi oldum canım hiç birsey hissetmedim  ilk 10 dk bebek doğdu  20 dk da dikişler sürdü yarım saatte çıktim
tarafından
Acı hissetmedin dimi???
tarafından
Hic hissetmedim canim ameliyat esnasinda
0 oy
(3,766 puan) tarafından
Genelde yarı anestezi yaparlar belden altın uyuşur canım hiç bişey hissetmezsin iğnenin acısı sadece. Maksimum yarım saat sürer sezeryan da 
tarafından
Acı hissetmiyorsn dimi onlar alırlar dikerken felan
(3,766 puan) tarafından
Hayır canım bacaklarını bile hissetmiceksin ne acısı mümkün değil alıyolar mı sezeryana
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Yarı anestezi en iyisi ama ameliyat sırasında başını oynatmamaya çalış canım yoksa doğumdan sonra omuzlarda ağri olabiliyor. Bi de 10 dk bile sürmüyor çocuğun çıkması. Seni kapatmaları falan yarım saati bulur. 
tarafından
Kısa sürüyor yani ama acı hissetmiyosn dimi ??
(2,443 puan) tarafından
Hayır canım sadece sarsıntı olduğunu hissediyorsun bebeği çıkarırlarken ama hiç acı yok. Zaten belden aşağısı kütük gibi oluyor. Felç gibi hiç hissetmiyorsun uyuşukluk geçene kadar
0 oy
tarafından
Ben tam.yani genel anestezi oldum 16:03 te uyudum 17.30 da uyandim
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Kız keşke belden sezeryane alsalar mis gibi ne ağrı ne acı bakmışsın bebek olmuş çok rahat ama normal için ugrastirirlar daha diye düşünüyorum.
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Belden aşağı uyuşturma kesinlikle tavsiye ederim ben ilkini baygın ikinciyi yarı uyuşturma yaptım ve ikincide hiç ağrı sızı zorlanma hiçbirşeyim olmadı ama ilkinde çok kötüydüm daha ameliyathaneden çıkmadan uyandım ve inanilmaz acı hissediyordum 
0 oy
tarafından
Ben yarı anestezi oldm hicbisey hissedilmiyor merak etme bnde yapamam diyodm gozlerm acik valla yaptm benim agrimds olmadi canm . Brbegin cikmasi basladiklarnda 5 dk bile surmedi ama seni kapamalari felan 15 dk buluyor yani en fasla amelliyathaneden 30 dk ya cikiyosn
0 oy
tarafından
Yarı anestesi tavsiye ederim ben öyle oldum çok rahattim
0 oy
tarafından
Sezeryanami karar kıldılar canım acilmanda ilerleme yokmu
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Canım suyun patladı mı. Benimde acılmam vardı sancım yoktu doktor suyumu patlatınca sancı başladı yarım saate doğurdum 
0 oy
(612 puan) tarafından
Hangisi bilmiyorum ama kuzum 5dkda alıyorlar :) ameliyathaneye girmemle ayılıp odaya dönmem 25 dk kadar sürmüştü :) 
0 oy
tarafından
Ben yarım uyusturuldum ama tüm nasıl olur bilmiyorum tabiki acı hissetmiyorsun sadece baskı hissettim ama acimiyodu bebeği gösterdiler çıkarıp hemen gördüm bence yarım daha iyi 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Yari uyusuk oneririm, hem hissetmiyorsun bisey hemde dogudgu anda gorup aliyorsun bebegini
0 oy
tarafından
Spinal yani belden uyusma iyi. Igne yapilirken bele popona nasil igne yapilirken aciyorsa o kadar acıyor  sonra his gidiyor doktor kesiyi attiginda ben batma gibi aci hissettim ve hissediyorum dedpim damar yolundan bir igne yapti anestezist zaten icim gecmis o igneyle 5 dk kadar bi baktim bebis yanagimda sonra  bebisi yukari cikartiyorlar odaya seni dikiyolar yani girdim ciktim derken 1 saat diyebiliriz 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 112 göst.
30 Ocak 2022 Aile kategorisinde Defneee.. (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
17 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 124 göst.
9 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Esra_esra (2,581 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 107 göst.