0 oy
96 göst.
Diğer kategorisinde (179 puan) tarafından
Daha önce sordum şeker yüklemesi ile ilgili 50 gramda fazla çıktıı için 75 gram ile birdaha yapılacak 75 gramda değer iyi çıkarsa problem yok demek mi oluyor özel hastaneye gidiyoruz mecbur pahalı diyelimki problem çıktı 75 gramda da takip haftada mı 1 aylık mı kontrol ediliyor sürekli gidemiyorum özel oldugu için bu süreç nasıl oluyor yarın gideceğim doktora her hafta gel şeker kontrol edelim demez inşlh devlete sıra alınmıyor bulamıyorum yani diyet yazacak ve diyelimki hala sonuç aynı insülinmi verecek hamilelik bitince kullanılmaz ündülinde herhalde kilo bile almadım daha önce şekerimde yoktu nerden çıktı bilmiyorum 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim gorumcemde şeker yüklemesi sonucu gebelik şekeri çıktı dahiliye Ye sevk etti kadın doğum orada insulin başlamış aylık kontrole gitti yine eğer yakınında sağlık ocağı varsa özelin istediği tahlilleri orada ücretsizce yaptırıp doktoruna götürüp sonuç gösterebilirsin sonuç için geldim dersen kayıt açmadan da bakıyor doktor sonuca bir boşlukta hemşiresi aliyor içeri 
(179 puan) tarafından
Ben insülün kullanmak istemiyorum ama doktora Desem ki istemiyorum sertmi çıkışır bana acaba doktoru çok seviyorum problem olmaz inşlh aramızda
tarafından
Öyle bir seçeneğin ne yazıkki olmuyor canım çünkü gebelik şekeri çok tehlikeli eğer kesin teşhis konulursa insülini kullanmak zorundasın doğumdan sonra sende ve bebekte herhangi bir sıkıntı olmazsa zaten kesiyor direkt doktor diyetine bir süre daha devam et diyor o skeilde süreci tamamlıyorsun
Ha olurda sadece yediklerinden vs kaynaklı o anlık şekerin yüksek çıkmışsa diyetisyene sevk eder doktor o sana gebelik boyunca uyman gereken beslenme reçetesini verir o şekildede kontrol altında tutabilirler
Ama dediğim gibi şüpheye yer vermeyecek skeilde şekerin yüksek çıkar doktor gebeli köşeleri var der dhailiyeye sevk verirse verdiği ilacı hem kendi hemde bebeğinin sağlığı için kullanmak mecburiyetindesin canım
(179 puan) tarafından
Valla bilmiyorum büyük konuşmak istemiyorum ama inşlh sadece diyet le halledeceğim bir şeydir o insülün kendin vuruyorsun birde ben nasıl yaparım bilmiyorum yani
tarafından
Çok basit canım koldan vuruveriyorsun iki sene de babam kullandı insülin koldan yapıyordu minicik iğnesi var zaten sağlığın için gerekirse onada alisirsin ") ama tabiki gerek kalmasın inşallah çıkmaz gebelik şekeri
(179 puan) tarafından
Amin canım ya inşlh
-Reklam-
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Gebelik şekeri farklı sadece gebelikte çıkar ve büyük sorun.sekerin çıkarsa dahiliye veya diyetisyene yonlendirecek onlar takip edecek hatta bazi hastanelerde diyabet hemşiresi oluyor onlar sürekli takip ediyor şeker düşük seviyede ise diyetle düzeltilebilir yuksek de insülin kullanmak şart buna doktor karar verir 
(179 puan) tarafından
Valla hayırlısı olsun inşlh gerek kalmaz da rahat ederim dua edin diyet yapma dediği halde yaptım  bakalım
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Az önce Dr dan geldim. Geçen hafta 50 gr yükleme sonrası şekerim 207 çıktı Dr um endokrin Dr una git dedi bu değer yüksek olduğu için ikinci bi teste gerek yok dedi. Bugün sabah endokrine gittim oda baktı tekrar teste gerek yok ama diyetisyene git dedi sadece şeker ölçüm cihazı verdi. Diyete başla bir hafta sonra sabah aç tok öylen aç tok akşam aç tok ölç 8 gün sonra bana mesaj at yine düşmezse insülin başlıcam dedi. Diyetisyene gittim diyet listesi verdi geldim . Sizin kaç çıktı acaba şekersiniz
(179 puan) tarafından
163 yada 161 Di herhalde 75 le kaç çıkcak bakalım
0 oy
(7,743 puan) tarafından
Bende gebelik şekeri vardı canım ama diyet yaptım sadece. Özellikle meyve yemedim. Belirli yiyecekler vardı, belli öğünler. O şekilde diyet yaptım. 

Doğumdan hemen sonra kontrol ettiler yoktu şekerim gayet normalleşmişti. Ama yakın zamanda tekrar başladı gibi. Bu sefer de şekerim çok düşük çıkıyor. Doktora gideceğim herhalde tekrar
(179 puan) tarafından
Yükleme yaparak mı tespit edildi canım 50 gramla fazla çıktı bide 75 bakalım dedi bana benim doktor bilmiyorum bakalım
(7,743 puan) tarafından
Tabi canım yüklemede çıktı

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 165 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 2516 (426 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 124 göst.
18 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.
22 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu