0 oy
167 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (11 puan) tarafından
Covid sonucum pozitif bir haftadır yoğun öksürüğüm var balgam lı şekilde ne yaptıysam geçmedi Allah rızası için öksürüğe ne iyi gelir görmezden gelmeyin yazın lütfen artık kaburgalarım agrıyor

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aynı durum bnde de var canim geçmiyor hiç ya ölüyorum ama teste yapmadım belirtileri neydi sende 
(11 puan) tarafından
En önce vcut agrısı baş ağrısı sonra balgam lı çok şiddetli öksürük olarak devam ediyor
tarafından
Vücut ağrısı yokta bnde grip geniz akıntısı ve balgamli öksürük var ya çok korkuyorum
(71 puan) tarafından
Yorumunuzu okudum sizde yapin istersneiz
Canim pekmez icebilirsin az karnina bir kaşık.birde doktor bana dövülmüş çörek otuna göz kararı bal limon zeytinyağı karıştırıp günde üç kez bir tatlı kaşığı ye demişti balgam sokmesi için gerçekten de rahatlamıştım başta biraz yoğun balgam oluyor ama geciyor dene istersen inşallah şifa olur
(450 puan) tarafından
Bak arkadaşa yazdım sende yap mutlaka sütü kaynat bı bardak içine bı diş büyük sarımsak ezip kat bır çay kasigida bak katıp içerden sabah akşam ve geçene kadar iç tabiki ben iki yaşındaki kızıma da yapıyorum
tarafından
Teşekkürler uygulayacak inslh
-Reklam-
0 oy
tarafından

Zencefil ve bal birebir kuzum. Cok gecmis olsun <3

(11 puan) tarafından
Yaptım canım benim bana mısın demedi
tarafından
Cidden mi anneminde cok kotuydu oksurugu tavsiye etmis aktarci boyle gemcisti
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım ayva yaprağı kaynat iç inşallah iyi gelir 
(11 puan) tarafından
Denicem canım amin inşallah
0 oy
tarafından
Bir bardak ılık suya iki tatlı kaşığı sirke bir tatli kaşığı bal kat karıştır devamlı iç onu yapıp yapıp 
(11 puan) tarafından
Denicem canım
0 oy
tarafından

Ben 1.5 ay oksurum kan gelene kadar ceviz zarini kaynatıp demledim kesti hemen esimin dayisin karisida oyleymis soyledim onunda azaldi

image

tarafından
Hamileler de içebiliyor mu acaba
tarafından
Tabiki bitki çayı sonucta zarari olmaz hem kolesterol dusuruyo
0 oy
tarafından
Buhar makinesi alın sabah öğlen akşam buhar uygulaması yapın iyi geliyor geçiyor öksürük benim teyzem olmuştu öyle yaptı öksürüğü 3 4 gün içinde tamamen geçti
0 oy
tarafından
limon turşu suyu zencefil sumak bu gibi şeyler tüketin iyi gelir 
0 oy
(15 puan) tarafından
Annemin 9. Günü karantinada ilk zamanlar çok öksürük vardı. Arkadaşım hastanede çalışıyor doktoru bize magnezyum, B12, c vitamini önerdi. Anneme yolladım çok şükür ne öksürük kaldı ne ağrı. 

Ama doktor antibiyotige de başlamışti belki de o kurutmuştur. Bol bol sıcak çay için nane limon, adaçayı, özellikle kuşburnu çok iyi geliyor
0 oy
(10,357 puan) tarafından
Tereyağı erit canım içine pekmez koy ama kaynatma ısınsın onu iç. Kozalak şurubu iyi gelıyor diyorlar Allah şifa versin 
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Aksine öksürmen iyi bişeymiş canım o balgamı atman lazım
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Kekik çayı yap günde iki defa iç canım hemen kesiyo babamda yakalandı  çok öksürüyordu  iyi geldi
0 oy
(71 puan) tarafından
Canim pekmez icebilirsin az karnina bir kaşık.birde doktor bana dövülmüş çörek otuna göz kararı bal limon zeytinyağı karıştırıp günde üç kez bir tatlı kaşığı ye demişti balgam sokmesi için gerçekten de rahatlamıştım başta biraz yoğun balgam oluyor ama geciyor dene istersen inşallah şifa olur
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Karabiber ve bal iyi gelir ama covidde etkisi nedir zarari var midir bilmiyorum. Cok geçmiş olsun
0 oy
(450 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun buraya çok giren biri değilim ama ne zaman gitsem bu tarz öksürük şeyleri ile karşılaşıyorum bu dediğimi yaoarsan hemen gecicek bir su bardağı sütü kaynat sonra ocaktan al iki diş yada büyükse bir diş sarimsak içine ezip kat bir çay kasigida bak katıp iç inşallah iyi gelicek ve bunu sabah akşam yap 
0 oy
(450 puan) tarafından
Bahar öksürük geçene kadar yapabilirsin sonra bana dua edeceksin bakk banada yaz lutfenn 
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Kekik çayı içebilirsin canim. Bir de zencefil ve kuşburnu kaynatıp içebilirsin. Tabi hamileysen kekik ve zencefil zararlı sakın içme.
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Kök zencefil bal limon kürü  bide akşam  gıcık oldum. Kekik çayı yaptım  çok güzel rahatlatıyor 
0 oy
tarafından
Bn sicak suya bildigimiz sumak varya onu atip iciyodum.Etki ediyodu.Deneyin bi inşallah sizdede faydasi olur
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Kuzum bak şimdi

Bir caybardagi bali bir kaba al

Üstüne bir çay kaşığı toz zencefil ve zerdeçal koy karıştır 

Bu karışımı sabah akşam ılık sute bir tatlı kaşığı koyup iç bak gör geçecek Allahın izniyle 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 97 göst.
0 oy
1 cevap 29 göst.
27 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bethus (643 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
8 Eylül 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,338 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 39 göst.
25 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevah (1,484 puan) tarafından soruldu

379,801 soru

11,369,186 cevap

34,852 kullanıcı

...