0 oy
207 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Selam kızlar ben 3 aylik bir düşük yaptim sonra kürtaj falan oldum.sonrasonda psikolojim çok bozukldu yaklasik 7 8 ay olmadi sonra bi gün dedim ki rabbim bana sağlikli ve hayirli bi evlat nasip et olursa ben bi kurban kesecegim yani adak adamistim simdi ben günah mi işledim.

15 Cevaplar

0 oy
(225 puan) tarafından
Yani onermiyorlar canim bi nevi anlasma gibi bisi oldugu icin ama ne yazikki bende adadim dsugumden snra hamileyim dogar dogmaz kesicez insallah 
(2 puan) tarafından
İnşallah inşallah saglik ve hayirli bi şekilde
-Reklam-
0 oy
(15,827 puan) tarafından
Benimde ilk düşük olmuştu bende aramıştım sağ salim dogsunda diye kestik ve dağıttık günahı varmı bilmem ama bende adadım ve yerine getirdim çok şükür ❤️
(2 puan) tarafından
Çok şükür bende allahin izni ile keseceğim
(1,059 puan) tarafından
Benim de erken doğum riskim vardı sağ salim kucağınıza alırsak diye adak adamıştık çok şükür Rabbime sağ salim aldık adagimınızı da yerine getirdik
0 oy
tarafından
Bn asla adak adamam anlamı farklı çünkü alaha bırakırım kurban keseceksem de Allah yolunda keserim
(2 puan) tarafından
Ya illaki ama insan o an üzüntüden bilemiyor ki
0 oy
tarafından

Adak adadıysan keseceksin işlerin rast gitmez yada oruç tutacaksın kefaret olarak bende eşim beni Birgün öyle sinirlendirdiki ölüp gittiğin zaman kurban kesecem diye şükür yaşıyo şimdilik ama ağzımdan çıkdı bikere Allah korusun kesecem öyle bişey olmuş olsa dilin kemiği yokki duramadı çenem 

(2 puan) tarafından
Ooooo allah yardimcimiz olsun
tarafından
Aminn canım demeseydim keşke şimdi misal öldü gitti kurban keseceğim zaman dağıtırken ne diycem millete anlatılmaz bişey ama yerine grtirmem gerekecek
0 oy
tarafından
Bende adak adadım olmuyrdu rabbim bana sağlıklı bi evlat nasip et sağsağlim kucağıma alim kurban kesip herkese dağıtıcm diye çok şükür hamileym eyer kısmt olursa doğurunca kesicem
0 oy
(3,836 puan) tarafından
adağın yerine getirilmesi gerekir diye biliyorum bende. benimde vardı getirmek nasip oldu şükür. 
0 oy
(507 puan) tarafından
Valla bizim de aynı durumumuz var canım ben değil de eşim adadı. Bebeğimizi kaybedince adamıştı şimdi 37 haftalık hamileyim doğumdan sonra kesip hepsini dağıtcaz inşallah günah mı hiç bilmiyorum ama yerine getirirsek günahı olmaz bence insan o psikolojide çaresizlikten ağzından çıkanları bilemiyor Rabbim kalbimizi biliyor ne yapalım 
0 oy
tarafından
Adam adadıysan kescen canim bizde adamıştık eşim kesti 
0 oy
tarafından
Benimde bı adagim var ama oğlumun sağlığina kavuşması için o an Rabbime dua ederken bı andan ağzımdan çıktı önermiyorlar ama bilmiyorum işte o an düzgün düşünemiyorsun
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Adak adamak iyi değil derler anlaşma yapmış gibi oluyormuş canim imkanın varsa kes evin etrafında dönermiş kesene kadar 
0 oy
(655 puan) tarafından
Annem kanser hastası tedavi görüyor eğer iyileşir se hastalığı geçerse diye bende kurban adadim çok şükür hastalığı gerilemeye başlamış tamamen iyilestinde keseceğim inşallah 
0 oy
(601 puan) tarafından
Bizimde 5 yıl olmadı canim tüp bebekle kaldım ama hep aklımda vardı Allah izin verirse bigun anne olursm diye aynı şeyi eşimde düşünmüş birbirimize dememistik kızımız olunca söyledi bnde aynısını düşündüm deyince bı kurban kestik canim ...ama iyimi ettim kötümü bilmem günah boyutunu 
0 oy
tarafından

Benimde adayım var hocayla görüştüm ortalık sakinlesin dedi bekliyorum. 

0 oy
(460 puan) tarafından
Aynısını yazmak için girmiştim:) 

Bende ilk bebeğimi kaybedince bu şekilde adak adadım oğlum doğdu 7 gün kurban kestim 

Niye gunah olsun canım yerine getirirsen günah değil 
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Benim annemde babamdan bosaninca keseceğim dedi s sonra boşandılar uzun zaman kesemedi işleri ters gidiyordu hocaya sorduk adagini kes dedi oda buldu parayı kesti işleri düzeldi çok Şükür sende kesersin inşallah 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 130 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde Pinar5656 (149 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 281 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Nur343746 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde filizzz (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.