0 oy
241 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Yardim eder misiniz bi kaç seferdir su gibi 

7 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Hafif sıcak ılık atıyorum ben mayayı 

İçine atıp bırakmıyorum karıştırın bide kapatıyorum ağzını sariyirum
tarafından
Buzdolabina koyarken kapat acik mi kapatiyor musunuz
(9,247 puan) tarafından
Kapatıyorum ben büyük alüminyum tencerede kaynatıp küçük kovalara boluyorum öyle koyuyorum dolaba
tarafından
Tamam kuzun
(9,247 puan) tarafından
Hadi afiyet olsun
-Reklam-
0 oy
(257 puan) tarafından
Süt ılık olmalı canım cam kavanoza mayala taş gibi oluyor tavsiye ederim
(257 puan) tarafından
Ağzını kapatma çarşafla ört hiç su olmuyor
tarafından
Tamam canım
0 oy
(17,763 puan) tarafından
Parmağın sütte 7 saniye durabiliyosa tam yoğurt yapmalık süttür 3 kaşık ev yoğurdu 2 ymk kaşığı süt ile aç ve içine dök karıştır sar sarmala güzelce 4 saat dursun bende yeni yaptım şimdi 
tarafından
Buzdolaba koyarken nasıl koyuyorsun canım kapagi kapatıp mu
(17,763 puan) tarafından
Mayalandıktan sonra ağzı açık şekilde oda sıcaklığında bi yarım saat dursun dolaba koyarkende ağzı açık koy ikinci gün kapat plastik kapak kullanma sulandırır o canım
tarafından
Himm tamam kuzum cok sagol
(17,763 puan) tarafından
Ne demek canım önemli değil
0 oy
(147 puan) tarafından
Canım ben 1 litrelik kavanozlara yapıyorum önce ağzı açık dolaba koyuyorum 2 saat sonra kavanozun ağzını kapatıyorum hiç cıvık olmadı bu zamana kadar 
tarafından
Canım once kavanoza koyup orda mi mayaliyosn yoksa tencerede mayalayip kavanozlara mi koyuyosun
(147 puan) tarafından
Direk kavanozda mayaliyorum
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Valla mayalamayı bilmiyorum beceremedim çünkü :D ama tutmayan yoğurt nasıl kurtarılır biliyorum :DD
tarafından
Nasıl ? Onu da soyle geçen tutmadı ortada kaldım:(
(3,730 puan) tarafından
Canım fırına girecek bi kaba boşalt tutmayan yoğurdunu önceden ısıtılmış 75 derece fırında 1 saat pişir sonra kapağını aç 10 dk daha dursun fırının içinde sonra ağzı açık dolaba kaldır 4 5 saat sonra kapatabilirsin ağzını ertesi gün de açabilirsin ben denedim tutuyo valla mis gibi oluyo :)
tarafından
Kiz onu ben denedim de yarim tuttu ;)
(3,730 puan) tarafından
Gerçekten mi benim tam tuttu hatta eşime marketten aldım dedim çok güzelmiş markası neymiş dedi :D
tarafından
Hahajajaj
0 oy
(3,243 puan) tarafından
Süt kaynağından sonra serçe parmağın 8 e kadar yanmayacak şekildeyse çok güzel oluyor kaç kilo sütten yapıyorsan o kadar kaşık yoğurt içine sütten koy güzelce karıştır Pütürlü kalmayacak kadar sonra sütün içine dök orada da karıştır. Ben kavanoza koyuyorum üzerini havlu kağıdı ikiye katlayıp üzerine de kavanoz kapağını koyuyorum ama kapağı vidalamadan koyuyorum üzerine öyle sar sarmala akşamdan sabaha kadar duruyor zaten şişe hafif ılık vaziyette ağzı açık dolaba koyuyorum bi kaç saatte öyle duruyor sonra kapağı kapat taş gibi yoğurt hep böyle yaparım dene lesin tutar 
(3,243 puan) tarafından
Yaptın mı oldu mu canım
tarafından
Kiz yaptim yazmayi unuttum dedgini yaptım tam tuttu cok güzel tadı 2 kilo mayaladım zaten çok sagollll
(3,243 puan) tarafından
Ben de merakla bekliyorum kız acaba olmadı mı diye ziyan olmasınsan korktum valla afiyet olsun :)
tarafından
Ben bi kaç gün baya sıkıntı yaşadım eşimle unuttum valla Hakkını helal et :)
(3,243 puan) tarafından
Hayırdır canım önemli bişey değildir inşallah estağfurullah ne hakkı
0 oy
(165 puan) tarafından
Ben firinda mayaliyorum önce sutu kaynatıyorum sonra serçe parmağını 7 ye kadar sayacak şekilde sıcaklığını ayarlıyorum ondan sonra mayalayacagim kaba boşaltıyorum benim cam tencerem var 2 litrelik hep onda yapıyorum tenceeeye boşaltıyorum bu sıra da fırını da yuksek ayarda 5 dk falan ısıtıyorum tencereyi fırının içine koyup içine 5 6 kaşık kadar yogurt ekliyorum hafif alttan alttan karıştırıp hiç oynatmadan fırını kapağını kapatıyorum öyle yapıp sabaha kadar içinde bekletiyorum sabah dolaba kaldiriyorum dolabada agzini kapatıp koyuyorum hazır yogurt gibi oluyo.
tarafından
Tamam canım çok Sağ ol

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 86 göst.
6 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Miracinannesi.34 (675 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
1 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 130 göst.
25 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Biroglanbirkizannesi (535 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...