+1 oy
361 göst.
Aile kategorisinde tarafından

image

Bi adam yerde yatiyor sonra ambulans geldi aldı açlıktan bayılmış orucluymus rabbim şifa versin. Ama ben anlamıyorum bizim insanımız ne kadar meraklı yani o adamın koronadan bayılmadığı ne malum nasıl düşüncesizlik bu ya ben evde durmaktan kafayı yiycem inanın markete dahil gitmiyorum. Eşim mecbur çalışıyor o kadar. 20 gün yasak koyuldu ama yine hiç birşey olmuycak çünkü kime sorsan markete kasaba diyip dışarı çıkıcak. Hayır anlamıyorum bi insan bunu neden kendine yapar hiç mi korkmuyorlar ya bende hasta olursam diye. Ama hiç birine hakkımı helal etmiyorum.

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ya canim böyle postlar açılmasın bence çoğunun zoruna  gidiyor nedense ben bu kapanmaya falan da inanmıyorum herkes dışarıda allah görüyor rabbim ıslah etsin 
tarafından
Vallah bende inanmıyorum her yerde biter bu hastalik Türkiye'de bitmez hiç kimse kurallara uymuyor çünkü bak gör hiç kimse yasak falan takmiycak market kasap diye insanlar gezip tozuyor
tarafından
Marketleri  bir kaç saat ve haftada 3 gün açmaları yeterdi bence yine 10 5 arası acıkmış bisiy değişmeyecek bence
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sanırım marketler tıklım tıklım çünkü evin önünden geçenler yağmalamis resmen bizim karantina bitene kadar marketler boşalacak
tarafından
Ne kadar cahil bı ülkeyiz ne yazık ki
tarafından
Market yağmalamak nedir ya kıtlık mı var
tarafından
Kız bir görsen çekmedim resmini ellerindeki poşetler 3 ay yeter ☺️
tarafından
Virüsden korkmaları gerekirken açlıktan korkuyorlar
0 oy
(15,839 puan) tarafından
Kızım için mecburen kırtasiyeye çıktım her yer tıklım tıklım az ötede pazar var millet poşet poşet almış herşeyden o kadar kalabalıktı ki her yer eve kaçtım hemen
tarafından
Bız evde durarak yanlış mı yapıyoruz acaba inan markete dahil gitmiyorum
(15,839 puan) tarafından
Ben korkuyorum canim hamileyim bide hastaneye gittiğimde bile çift maskelerle gidiyorum nefesim kesiliyo inanki ama insanların vurdum duymaz ligi nolcak bilmiyorum
tarafından
Her yerde biter bu hastalik Türkiye'de bitmez
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Yasak var ama cezalar olmadığı sürece bu illet bitmez.
0 oy
(2,365 puan) tarafından
Hamileyim ve gecen cumartesi karsi markete ciktim kapidan ciktigim an polisler geldi salmadilar beni markete ama evimin karsisindaki park doluydu igne at yere dusmezdi bu yasak sadece bizemi var anlamis degilim 
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Benim de ödemem vardı bugün mecburen ciktm dolaşmadan geldim ama işimi halledip. Aşırı bı kalabalık var herkes alışveriş yapıyor. Hadi gıdayı anladm millet kıyafet için bile çıkmış tıklım tıklım her yer. Pazarcılar da fiyatları düşürmüş ellerindeki malları bitirmek için 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 102 göst.
17 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 165 göst.
25 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seda yavuz (3,913 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 132 göst.
0 oy
4 cevap 82 göst.
16 Şubat 2024 Aile kategorisinde sweetlady (630 puan) tarafından soruldu

381,947 soru

11,434,867 cevap

35,002 kullanıcı

...