0 oy
370 göst.
Aile kategorisinde (345 puan) tarafından
Kizlar açıkçası maddi durumu o kadar iyi biri değilim ve şuan kızım 18 aylık ama 2 gündür bı tanr daha çocuk yapsam diye düşünüyorum yaşım 23 eşimde 31 yaşında yanii aslında 2 sene beklesem iyi olur diyorum da eşimin yasi geçiyor sizce 2.cocugu ne zaman yapmalıyım dün eşime mevzuyu açtım daha birisiyle baş edemiyoruz bekle 4-5 yaşına gelsin öyle yapalım diyor 

20 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
Maddi manevi hazır değilsen hiç kalkışma bence 
(4,290 puan) tarafından
31 yas yaşlı bi yas değil kadin için bile olsa 31 yas yaşlı değil şimdi ki kızlar 30undan önce evlenmiyor yani hiç ile dusunme ben de 24 yaşındayım 2 yasinda kizim var 31inde bir daha yaparım diye dusunuyorum esim de o zaman 36 yasinda falan olacak
(345 puan) tarafından
Yaa değil mi bence de beklemeliyim
(4,290 puan) tarafından
Kesinlikle su devir de zaten cocuk büyütmek güvenliği için maddi manevi olarak büyük sorumluluk demek o yüzden iyi bir gelecek için onları düşünmek zorundayiz
(345 puan) tarafından
Aynen valla canım yorumun etkiledi beni sagoln valla bence de beklesin bı 4-5 sene
(4,290 puan) tarafından
Bak ben çalışmaya başladım kizimk 17 aylikken birakrim esim de çalışıyor şu pandemi dönemi bile inan 2 maas yetmiyor hersey ates pahası pazara bile girmeye korkuyor insan dünyaya evlat getirmek çok güzel biseu bebek de bereketi ile gelir ama biraz da maddi durumu düşünmek lazım cocuk bisey istediği zaman alamayacak durum da kalırsa insan en çok o yaralar insanı ihtiyacını karsilayamiyorum diye Rabbım sağlık versin ömür versin vakti saati gelince düşündüğünüz an Rabbım nasip eder ama dediğim gibi hiç yasa takılma
-Reklam-
0 oy
tarafından
Esin hakli.bence
0 oy
tarafından
Eşin 40 yaşında da sahip olabilir ikinciye birşey olmaz sen de küçüksün.hatta sen 30 da yap bebeğinde daha büyümüş olur.maddi olarak da daha iyi şartlar olur belki.
(345 puan) tarafından
Evet bence de canım ya aklım aslında bu aralar çok karışık o yüzden sağlıklı karar veremiyorum tek basima
tarafından
Bnm bir tanıdık 45 yaşında ikinciyi doğurdu kadın.hatta 48 yaşında bir komşu da besinciyi doğurdu.valla gerçek.
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Canım benim kızımda 19 aylık 16 haftalık gebeyim bizim durumunuzda öyle ahım şahım değil bunda eşim ısrar etti önlüyemedim bı süreden sonra sağlıklı sıhhatli doğsun ama ben şuan çok zorlanıyorum kızım küçük bı yandan durmuyor hamilelik hormonlar tavan sinir stres tabikide siz bilirsiniz sadece kendi durumumdan bhsettim belki daha mantıklı bı karar vermene yardımcı olur eşinin yasida o kadar büyük değil bence ikinci çocuk 3 4 yaşına gelsin diyorsa 35 yaşlarında olcak çokta geçecek bir yaş değil 40 yaşında yeni baba olanlar var
(345 puan) tarafından
Değil mi ben tabii zorluğunu bilmediğim için karar veremiyorum aklımda olcak durumun bu arada Allah yardımcın olsun inşallah
(3,099 puan) tarafından
Yani canım şuan çocuğunda küçük öğrenme çağında ne yapacağı belli olmaz eskiden kizamayan ben şimdi gebeliğin verdiği sinirden bazen kızıyorum istemeden hertarafi dağıtıyor bı yandan hamile Halimle toplamak o kadar zorki örnek veriyim bugün hiç bişey yapamadım bulaşık bile eşim bırak yorulma ben yaparım dedide onu bekliyor biraz büyük olsaydı kızım belki anlardı dediklerimi önlüyebilirdim ama şimdi anlamıyordu yapma etme demekten daha bide 2 yaş sendromu var doğuma denk geliyor onun korkusu var
0 oy
(670 puan) tarafından
Canım yaşa değil kendini hazır hissetinde yap ben 32 yaşındayım ilk çocuğum senin yaşın genç bekleye bilirisin esin yaşına takılma senin yaşın önemli sen ugrasiyosun en çok bence bekle derim biraz diğeri laftan anlasın ben bile 2 istiyorum yaşım geciyo ama cesaret yok hangisine laf anlatırım diyorum
(345 puan) tarafından
Haklısın valla canımsın bekleyecem zaten yanii sağlıklı karar verdiğim dönemde değilim o yüzden fikir almak istedim
(670 puan) tarafından
İyi yaptın canım insanın bazen ihtiyacı oluyo :))
0 oy
(2,897 puan) tarafından
Kadin için önemli yaş erkek için değil .

Maddi durumum iyi değil demissin ozaman ben olsam aklımdan bile geçirmem bebeğe yetemem ihtiyacını alamam diye bi dusunurum yaşın daha genç bence aklından çıkarmalısın simdilik
0 oy
(375 puan) tarafından
Eşinizin yaşi neden geçsin daha gencsinz.  Siz kendiniz zaten farkindasinz durumunuzun iyi olmadığının. Bekleyin o zaman derim. Cubku aileler maddi ve manevi hazır olduğunda çocuk sahibi olmalılar bence. Ben şu an 2.ye hamileyim 33 yaşındayım eşim nerdeyse 38 yaşına geldi. Oğlum 6 yaşına yaklaştı ona rağmen oğlum 3 4 yaşına gelene kadar 2. Yi düşünmedim. Bence madem hazır olmadiginizn farkindasinz bekleyin biraz daha.
0 oy
tarafından
Esin haklı bence canım daha küçük bebegin biraz dhaa büyüsün yaparsın inşallah bezden falan çıksın biraz kendini kurtarsın daha rahat edersin 
0 oy
(1,161 puan) tarafından
bemim yas  25   kocamin 34 bir kizim var  1 yasi olacak. ikinci cocugu asla dusunmuyorum.  bu zamanda.   cunki ben durumu olmadan cocuk yapmaya karsiyim bir az.  yani baka bileceyin kadar yap bak. buyuduyunde  ona bir gelecek saglaya bilmeyeceksen  yapma  dusuncem bu. biz mesela 3 cocuguz.  ne olsun.   hic birimizin evi falan yok..  bu yuzdem. simdiki dovyrde madiiyat cok onemli yani.
0 oy
(548 puan) tarafından
Çocuk için erkegın yaşı sotun dgılkı .malesef kadınlar için sorun.neden sıkıntı ypıyosun
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Bence 2 sene daha bekelemekte fayda var eşin de 33yasinda oluyor çoğu o yaşta daha yeni evleniyor 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnm babam bn dogsugumda 50 yasindaydi.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Esin daha 31 yasinda neyinin yaşi geciyor adami oldurdun :D Maddi durumun duzelince yap bebegi.İlk once kendini toparla sonra
0 oy
tarafından
Sen bilirsin ama erkek için 31 yaş geç değil ki =))
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Eşin yaşlı değil niye tereddüt ediyorsunuz? Bence bekleyin Biraz. 
0 oy
tarafından
Ben öleyim :)) 31 yaşında öldü cocugumuz yaşlı mıyız yani onu mu demek istedin ben anlamadım. Maddi manevı kaldiravilirsen giris
0 oy
(476 puan) tarafından
Benim etrafındakiler de bana diyor 2.cocu yap benimde durumum iyi deil istemiyorum diyorum ısrar ediyorlar bakamiycam çocuğu neden yapayım yaşın ilerlerse hiç bakamazsin diyolar 13 aylık bnm oglumda
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Daha çok küçük biraz daha bekle sen senin için iyi olur
0 oy
(319 puan) tarafından
Ay ne güzel eş istemiyorsa bence bekle 

İlgili bir soru bulunamadı

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...