0 oy
226 göst.
Aile kategorisinde (74 puan) tarafından
Bilmiyorum hamile olan her anne de var mıdır bu ama ben şuan inanılmaz endişe duymaya başladım. Hormonlardan mıdır nedir eşime sinir olmaya başladım :D bakıyorum deli gibi uyuyor ona rağmen çok uykusuzum diyor. Doğumdan sonra tek kalmaktan korkuyorum destek olmamasından korkuyorum. Uykusuzluk sorun değil ama yanlış bir anda içimin geçmesinden korkuyorum:( aklımda binbir soru dönüyor anlayacağınız. Ben kendimi anne olmaya her açıdan hazırladım hastalığı sağlığı olacak uykusuzluğu olacak tabi ki. Ama eşim buna hazır mı bilmiyorum. Emin değilim. Sizde bu tarz vesveseler yaşadınız mı ? Gece gece uykularımı kaçırdı resmen . Nedense bugün takıldı aklıma. 

8 Cevaplar

+1 oy
(3,904 puan) tarafından
Tabiki yaşadik... bilinmeyen bir derya deniz neticede ve cok büyük  bir sorumluluk hic bilmediğin  alışık  olmadığın  bir konu amaaaaaaa hani o dogum yaptığın  zaman var ya en birinci anne senmişsin gibi hissediyorsun acayip buyuk bir guven geliyor veee zamanla hızla alisiyorsun. Yabinda davul calsalar uyanmayacak insan bile bebgin hizli nefes alsa uyanıyorsun.  Babalara gelince onlar da zamanla adapte oluyorlar  konuya rahat ol... tam da dedigin gibi vesvese :D yat bol bol dinlen yorma kafanı  bunlara her sey rayina kendi oturuyor.... :D
-Reklam-
0 oy
(74 puan) tarafından
Yukarıda kalsın
0 oy
(120 puan) tarafından
Vala aynı senin durumundayım şuan . Eşim markete kadar gidip geliyor dinlenmeye ihtiyacım var diyip 1 saat yatıyor. Sofraya yardım ediyor topluyor sağolsun yoruldum diyip 1 saat uyuyor akşam 10 da tekrar uyuya kalıyor sohbet muhabbet sıfır bu uykusu yüzünden evliliğim mafoldu. Sanki 70 yaşında biri ile evlendim.
0 oy
(874 puan) tarafından
Babalar zamanla idrak ediyorlar durumu hemen biz anneler gibi rahme düşer düşmez o duyguyu hissedemezler maalesef. Onlar açısından zor illaki adaptasyon süreci yaşayacak ama sakinlikle onu dahil edersen bu süreç ikiniz içinde kolaylaşacak sana tavsiyem bebeğin sana benzese bile  babasına benziyor de bu cümle bile babalar için o süreci kolaylaştırıyor. Ama samimi söylüyorum kesinlikle babasına çok benzettiğini eşine ve çevrenize duyur o çok çabuk benimseyecek ve daha çok yardımcı olacak inşallah
0 oy
(3,836 puan) tarafından
yaşamam mı. plansız gebelikti zaten. öğrenene kadar sigara iciyordum günde bi paket. ertesi gün bıraktım sigarayı cok şükür sağ salim kucağıma aldım ne dogumumda ne hamileliğimde tek bi sorun yaşamadım. ama hep korkuyordum ya birsey olursa diye benim karnimda ya sanki birsey olsa ben sebep olacakmışım gibi düşünüyordum. acayip stresliydim. dogum sonrasi içinde endişe ettim hep yapamam diyordum. bi kaza bela yaşanmadı ama cok cok acemiydi lohusalik hali de eklenince anlatamam nasil zorlandığımi. keşke biraz soğukkanlı olsaydım o kadar kolay olurmuş ki. 

senden einsallah sağlıkla al bebişini kucağına sakin ol elinden geldiğince annnelik babalık gibi sonradan gelişen bi duygu değil emin ol sakin olursan kolay gecicek
0 oy
tarafından
Benim eşimde aynı senin anlattığın gibiydi uykuya acaip düşkündür ve bende lahusalıkda yalnızlık korkusu çok fazla olmuştu ve kızım yaşına girene kadar devam etti. Geceleri kızımla başbaşa yalnız uyanık kalmaktan korkuyordum. Neyseki kızım geceleri düzenli uykusu vardı birde fazla endişelenme bu tarz düşünceler kötüyü çağırıyor ve çocuk olunca eşin değişir evlat sevgisi başka benim eşim hiç beklmedigim şekilde destek oldu. Eşin değişir merak etme sen şimdi bir sensin birde kendi uykuya veriyorlar kendini. 

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 657 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde RaHiME_91 (2,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 199 göst.
21 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Viyanaltinn (282 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 148 göst.
2 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 185 göst.