0 oy
760 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

arkadaşlar ilk haftalarda bu ilaçları kullanan oldumu ve hemen mi başlayayım içmeye yoksa haftyamı başlamalıyım progestan ilacı düşük riskini önlüyormuş ben bu ilacı kanama fln olduktan sonra mı içmeliyim yoksa düşük riski olmadığı zmnlardamı içmeliyim bide dün progestanı içtiğimde 1 saat fln geçtiğinde çok uykum geldi acaba normalmi ferrum kan ilacını da içmelimiyim sizce doktor söylemedi bana eczaneyede sormayı unuttum siz biliyorsanız lütfen söylermisiniz bu ilaçları hergün mü içmeliyim ilk gebeliğim henüz bilmiyorum bilenler lütfen cvp verebilirmi 

24 Cevaplar

+1 oy
(1,690 puan) tarafından
Evet içmiştim canım.. İç sen de.. Doktor vermiş sonuçta var demek ki bir bildiği. 
tarafından
Ya bişi diycem cnm ben bu progestanı 1 gün içip 1 gün içmesem öyle olurmu ya
(1,690 puan) tarafından
Neden doktoru dinlemek yerine kendin bir kullanım şekli belirliyorsun ki
tarafından
Çok sersemletiyo beni ayağı kalktığımda yer ayğımdn kayıyo gibi ondn diyorum da ben en iyisi uyuyacağm zmn içim bari öyle uyurumda
(1,690 puan) tarafından
Evet canım yatacağın zaman iç o zaman bir şey olmaz
tarafından
Tm cnm tikr ederm
-Reklam-
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Doktor mu yazdı bunları canım
(13,202 puan) tarafından
Bazı doktorlar progestanı direk verir risk olsa da olmasa da. Bir de Rus arkadaşım var aynı zamanda hamileydik ben dayanamadım bıraktım tehlike geçince o kızdı neden bıraktın 4-5. Aya kadar içilmesi lazımdı diye Rus doktorlar folik asit gibi onu da veriyormuş. Bebeğe zararı yok faydası çokmuş cidden
tarafından
Hayır düşük riskim yok ama eczaneci adam bunu düşük riskini engellemk için kullanmamı söyledi
(2,443 puan) tarafından
Anladım canım kullanmak istiyorsan kullanabilirsin. Bana ilk gittiğim doktor yazmıştı kızimda. Diğer gittiğim doktor kullanmama gerek olmadığını söyledi ben kullanmadım hiç. Biraz sersemletiyo istersen gece yatmadan önce kullanabilirsin
tarafından
Aynen dün gece kulandm dünya etrfmda dönüyodu sersem olmuştum uykuda getiriyor günde bi kere geceleri tek içicm
(2,443 puan) tarafından
Öyle yap canım.
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Progestan kullandım ama kanama olmuştu bı kere
tarafından
Progestan mı kana olmuştu
(5,721 puan) tarafından
Evet kuzum ama çok kanama değildi bi kere geldi kanamam az bişey ikizdi bide korktum hemen progestan verdi bida olmadı şükür
0 oy
(489 puan) tarafından
Ferrum kan ilacı sadece onu biliyorum
tarafından
Aynen o kan ilacı onu içmişmiydin ilk haftalarda yoksa arada bir mi içtiniz
0 oy
tarafından
Evet ictim doktorun vermis içmelisin. Ozellikle progestanı iç bebegin tutunmasın sağlıyor düşügü önlüyor 
tarafından
Çok teşekür ederim cnm öyle yapıcm
tarafından
Rica ederim canim
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Progestan çok uyku yapıyordu ben kafamı kaldıramıyordum. Ferrum kan ilacı nerdeyse doğuma kadar kullanırsın onu. Metpamid de bulantı için. Folbiol de folik asit ilk 4 5 ay her hamile kullanır hatta planlı hamile kalmak isteyenler de kullanıyor ben ilk oğlumda hamile kalmak istiyordum o zamanda kullandım hamileliğimde de. Bulantın olmuyorsa metpamidi içme sadece diğerlerini düzenli iç. Progestan ne kadar süre iç dedi doktor 
(1,043 puan) tarafından
Bu arada progestan içmek için kanama olmasını bekleme. Doktor yazmışsa bir sebebi vardır. Düşük yapmanı engeller doktorunun dediği süre boyunca duzenli olarak iç
tarafından
Haftaya gel o süre içinde ilaçlarımı içmemi önerdi
tarafından
Çok teşekkür ederim cnm içime su serptin
(1,043 puan) tarafından
Ne demek hayırlı olsun sağlıkla kucağına da alırsın inşallah
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Progestanı düşük riskin varsa vermiştir yan etki yapıyosa gece yatmadan fitil şekilde vajinal yolla kullan canım folbiol folik asit oda önemli hergün mutlaka iç metpamit bulantı mide için ferrumda kan ve demir için oda çok önemli onuda aksatma ben aç karnına kullanıyodum 
tarafından
Ferrum aç karnına içiliyor bende öyle içiyorum düşük riskim yok ama doktorum verdi düşğk riskini önlemek için
0 oy
(841 puan) tarafından
İlk 12 hafta folik asit verdi doktorum benim folik asit daha farklı folik asit bittikten sonra ferrum kan hapını verdi bana
tarafından
Bu folik asiti ben hamile kalmak içinde içiyordm doktorum yine verdi bunu aksatma dedi
0 oy
tarafından
Kan  hapını ve folik asiti günlük içmelisin canım 

Metpamit i bulantı oldukça iç 

Protestan i da gün de bir kullanacaksın düşük önlemek için ama hiç bir riskin yoksa içmeme gerek yok ama doktor risk var dediyse günde bir kullanmıştım ben ve evet çok uyku yaptığı için gece yatmadan önce içiyordum
tarafından
Bende öyle yapıcm cnm günde iki defa yazıyor ama geceleri içicem ben çünkü içtiğim zmn dünya sanki etrfmda dönüyo bide uykum geldiği için gündüzleri içemem
tarafından
Uyumak gibi bi imkanın yoksa cnaim gece alman daha iyi olur hem uyku hem de bulantı yapmıyor o zaman
tarafından
Mecbur ben de öyle yapıcm
0 oy
tarafından
Progestan i bende kulandim.kanamam fln olmadan da sende kullan canım  bide folbiol kullandım 3 ay.. ilaçlarını doktirun dediği gibi düzenli kullan.. rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin insalalh 
tarafından
Amin inşlh cnm çok tşkr ederm
0 oy
tarafından
Kan ilacına ben yeni başladım canım 16 haftalık gebeyim. Düşük riskin varsa ilacı düzenli kullanman gerekir. Sanırım birisi folikasit içinde 60 tane oluyor iki ay kullanıp kan ilacına ve decavit e başlıyorsun. Metpamid de bulantı için yazmış canım ben prilam Dr kullanıyordum. Geceleri yatmadan iki tane içiliyordu ama ben gündüz bulantım olduğunda bir tane gece de yatmadan bir tane içiyordum. Üzerine herhangi bir yazı yazmamışlar mi? Örneğin sabah akşam , aç tok gibi?
tarafından
Aynen ferrum kan ilacı sabh bi tane aç karnına progestan sabah akşam tok karnına folil asit sbah tok karnına mide bulantısı içinde sabah öğle akşam tok karnına ama eczaneci mide bulantın olöasa içmeye bilirsn dedi
tarafından
Bulantı olunca içmek daha mantıklı zaten canım normalde icilince bünye alisiyor ve etkisi azalıyor ilacın.
tarafından
Tşk ederm cnm çok yardımcı oldun
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Dr verdiyse içeceksin canım birde o kanama ilacı cok uyku yapar ben kafamı kaldıramıyordum. 
tarafından
Ayy hiç sorma dün içtim gece sersemleştim resmen saat 8de uyudum ilaç yüzünden
(10,877 puan) tarafından
O cok uyku yapıyor vallaha dediğin gibi sersem tavuk gibi dokanıyorsun
0 oy
tarafından
İlk 3 ay dedi doktor folbiol var Şuan bende  diğerleri yok başka bi hap var iğne vurdular Birtane o 
tarafından
Hmm folbiolu ben hamile kalmk içinde kullanıydm doktorum yine yazdı
0 oy
tarafından
Ben sadece folic asid icmistim. Cok ilac vermis cnm doktor kac degerlerinde eksiklik mi gordu
tarafından
Hayır aksine değerim 2386 ydı yani değerlerimi çok iyi buldu
0 oy
(3,836 puan) tarafından
doktor gerekli gorduyse ic tabi ki canım. ben bunların içinden sadece Ferrumu kullandim. onun dışındaki bilgileri doktoruna danis 
tarafından
Tm cnm çok tşkr ederm
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Progestan düşük olmasın diye folbiol B12 vitamini Ferrum kan ilacı metamid mide bulantısı ilacı canım 
tarafından
Siz kullandınızmı hepsini
(1,730 puan) tarafından
Kullandım özellikle progestani düşük tehlikem vardı içtim yani
0 oy
tarafından
Saglik ocagi bana folbiol yazmisti kadin dogum ise onu kullanmami istemedi folik asit yuksekmis onermedi yani. Progestani da yazdi fakat lekelenme olursa eger kullan dedi bi kere kullandim zaten kafami kaldiramiyordum kalktigimda da bas donmesi filan oluyordu. Bi daha da lekelenmem olmadigi icin kullanmadim, ama devamli kullanmayi onerenler de var dusugu önlüyor diye doktorunuz ne dediyse onu yapin bence bunyeden bunyeye mutlaka degisiyor cunku
tarafından
Bende öyleyim dün aldm bitane dünya etrfmda dönüyordu kafamı kaldrmyrdm bende dün aldm aldığım gibi uykm geldi saat 7 byçuktu iftrdn sonra aldm 8 di uyku bastı beni çok uyku yapıyr
tarafından
Evet recetede de zaten aksamlari alin filan yaziyordu
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Progestani yatmadan önce kullan eger bulanti vs yaparsa fitil olarak da kullanılabilir vajinadan. Ferrum.kan için degerinde düşüklük görmüş demek ki. Folbiol folik asit mutlaka kullan bebegin iskelet gelisimu için gerekli. Digerini hiç kullanmadm
tarafından
Çok tşkr ederm kullanıcm
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Hepsini düzenli kullan hepsi önemli ilaçlar şimdiden başla bı o düşük için olan ilacı da düzenli hergun kullan düşük riskin geçene kadar
tarafından
Tm cnm bugünden başladım hepsini kullanmaya çok tşkr ederm
0 oy
(147 puan) tarafından
Canım progestan hergun içeceksin kanama olsada olmasada zaten kontrole gittiğimde doktor sana artık içmeyi bırakabilirsin diyor gerek duyarsa. Folbiol folik asit genelde gebeliğin ilk üç ayında kullaniyorsun. Kan ilacinida hergun içmelisin düzenli olarak ben şuan 26 haftaligim hala icmeye devam ediyorum  

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 77 göst.
15 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayparcasi-68! (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 152 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Vesile hakan (839 puan) tarafından soruldu

379,422 soru

11,357,355 cevap

34,835 kullanıcı

...