+2 oy
325 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Neden böyle sorum yukarıda 

12 Cevaplar

+3 oy
(1,343 puan) tarafından
İhtiyaç çoğalmıyor aslında insanların gözü aç açlıktan ölecez sanıyorlar
tarafından
Aynen ölürsek karnimz tok olsun diyorlar
-Reklam-
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Esimde bana dio :-)) ne bilim ben o zamn daha cok sey aklima geliyoo9
tarafından
Evt cok dikkat ettm dün bez almaya gittim markete adım atilcak yer yok şaşırdım
(4,152 puan) tarafından
Korkuyolar sanirim acliktan ölcez die
tarafından
Hahahaha
0 oy
(295 puan) tarafından
Bence surekli evde olunca daha cok yeme icme yikama oldugu icin gelen hemen gidiyo
tarafından
Ama bu hep yasak olunca oluyo
(295 puan) tarafından
Ac kalcaz iye korkuyoz ama heryer acik
0 oy
(928 puan) tarafından
Millet markete akın ediyor kıtlık çıkacakmış gibi zaten marketler açık ki beşe kadar gidip al ne lazımsa çok saçma sanki açlıktan öleceklermis gibi ben almadım gidip öyle gündüz lazım olunca gidip alırım 
tarafından
Ben pazara bile gitmedim
(928 puan) tarafından
İki gün önce markete gittim sabah ıslak mendil almaya tıklım tiklimdi 10 tane kola almış 10 kilo makarna 10 kilo şeker  herkes oyle arabalar dolu
tarafından
Yok artık
0 oy
tarafından
Psikolojik herhalde aç kalacağız korkusu mu var anlamadım gitti. Dün sadece ekmek almaya gittim fırına. Bugün eksiğim olursa marketler 5 e kadar açık gider alırım yani.
tarafından
Aynn öyle cnm
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Ama sorsan bazı insanlar açız der yetmiyor der  gördüklerim olduğunda sinir oluyorum valla şükür olmadığı için yetmez diyorlar
tarafından
Dimi yaaa
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Her gün markete gitmektense 1 günde herşeyi alalım çıkmayalım diye de düşünüyor olabilirler. Ben valla migrostan söylüyordum hafta da 1 defa yine aynı şekilde devam eder
tarafından
Canım Sadece bu Yasaklarda oluyor yani çok fazla kalabalık yani belli ediyor zaten ya televizyonlarda da görmüyor musunuz millet yasağı duyunca kurra ucumu ediyor yani
(1,352 puan) tarafından
Psikolojik olarak sürekli evdeyiz ne yicez ne etcez düşüncesine giriyor insanlar. Mesela sabahtan akşama kadar sadece evde kadın varda artık erkek de var. Boğaz sayısı +1 oluyor. Kadınlar da şu eksik bu eksik diye başlıyor. evin eksiği hiç bitmez akıllarına gelmiyor
tarafından
Demek ki bu Herkes de aynı olmuyor Ben hiç alışveriş yapmadım mesela yasak vardı ya tam tersi yasak olacak diye alışveriş yapmadım
(1,352 puan) tarafından
Herkes de aynı olması mümkün değil zaten. Her insanın düşünce yapısı farklı. Benim standart alışveriş günüm pazardır. Bende sipariş vermedim o yüzden
tarafından
Ben de her pazartesi pazar yaparım
0 oy
(1,267 puan) tarafından
Bence psikolojik aslında temel bütün ihtiyaçlarımız var evde ama taze soğan, ya da arpacık soğanlı yemek yapmak isteyip onların olmaması eksiğmiz var gibi algılanıyor bence :)
tarafından
Olabilir
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Vala dolabım bom boş ve dün markete gitmedim ne işim var o kalabalıkta bügünde açık market 5 e kadar bugün giderim evime yakın zaten
tarafından
Bir de Düşünsene Savaş olduğunu Tövbe yarabbi Aklıma ne nereden geldiyse heralde marketler Talan olur yani en küçük yatakta bile böyle oluyorsa bak biz dışarı çıkmadığımız için yasak var mı yok mu anlamıyoruz bile ha koymuyor bize yasak Çünkü dışarı çıkmıyoruz
(1,451 puan) tarafından
Aynn cnm öyle vala fırın bakkal market açık çok şükür açlıktan ölmeyiz ee kıyafet ayakkabı gbi diger alışverilerde günlük bi alışveriş degil 15 gün almasak ölmeyiz neyin telaşı anlamadım dedigin gbi evdende zaten çıkmıyoruz gezmelere
tarafından
Yani kız yasak varmi hahahaahahahah
(1,451 puan) tarafından
Aynn vala diger günlerden bi farkı yok çocuklarımla hergünki şeyleri yapıyorum yine ama balkondan baktım fışarda insanlar dolaşıyor yinede
tarafından
Hadi yaa
0 oy
tarafından
Anlamış değilim marketler dolu yani bı sakin olun tamamen yasak yok her gün açık marketler 18gun hiç cikmayacaklar gibi.

Üstelik sadece pazar günü kapalı oda bin vs bakkallar yine açık 

Ekmek almaya alışveriş yapmaya çıkıyorum diye dışarıda gezenler de olacak pek bı fark yok
tarafından
Aynen 18 gün gözünü ve şöyle bir açacaksın kapatacaksın geçmiş
0 oy
(3,836 puan) tarafından
hiçte ihtiyacım yok valla. standart alisverisim yaptım onceden evimdeyim yani. baskalari ne düşünür bilemem
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(410 puan) tarafından
Can sikintisindan bencr ihtiyactan degil mutfaga yoneliyoruz direk
tarafından
Vallahi ben bugün canım sıkılıyor mu Yok kız vallahi sıkılmıyor ya 3 tane çocukla Can sıkıntısını bile unutuyorum herhalde ben

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 180 göst.
27 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Buket masal (2,360 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
2 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 560 göst.
5 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,623 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 358 göst.
28 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,920 soru

11,404,574 cevap

34,942 kullanıcı

...