0 oy
499 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar aile içi sorun lariniza biraz olsun yardım etmek amacıyla  açtım bu postu derdi olan  anlatabilir yardım edebilirsem ne mutlu bana ...

17 Cevaplar

+1 oy
(4,540 puan) tarafından

Derdimi anlatarak dizinde psikolojinizi bozmim psikolog hanım alıştık biz birbirimiz e:)

tarafından
Yok sorun değil benim için
-Reklam-
+1 oy
(4,859 puan) tarafından

Kaç para lazım psikolog hanım :) param yokta :D

tarafından
Hiç sorun değil hayata herşey para olacak diye bişey yok bence ❤️
+1 oy
(14,020 puan) tarafından
Üyelerin hepsi melankolik :D 
0 oy
tarafından

Meslegi bırakırsın piskolg hanım anlatmaym:ermm:

tarafından
O kadar emin olmayin bence. ☺️
0 oy
(479 puan) tarafından
Valla benşm çok derdim var hangisinden başlıyım ki
(479 puan) tarafından
Anlamıyor ruh hastası gibi bilerek yapıyor herşeyi.
tarafından
Eşinizin onlardan korktuğunu belirtmiştiniz korkmasınin sebebi ne biliyormusunuz
(479 puan) tarafından
Yani hiçbir şeye itiraz etmez ne deseler onu yapar annesi onu kız gibi kızlarınjda erkek gibi büyütmüş hani hiç lafı geçemez hani demez benşm karım çocuğum var hep bekarmış gibi takılır annesine çok düşkün o ne dese onu yapar
tarafından
9Eşiniz annesiyle yan yana geldiğinde  ikisini iyi takip edin annesinin ne lafı hoşuna gidiyor onu iyi anlayın annesi napiyorda kocanız ona bu kadar bağımlı.  Bunu öğrenmeyi deneyin ve ona kaynanaiz napiyirsa iki katını yapın ilgisini sürekli üstünüzde tütün eğer eşinize haksızlık yapiyirsa eşinizi recide etmeyin   onu anlamaya çalışın empati kurun ona neden ailenin önünde susuyorsun demek yerine  iyimisin. Nasıl hissediyorsun üzülme ben yanındayım ailen naparsa yapsın biz hep beraber olucaz falan diyin. Zitina gitmeyin esinizde. Kendisine yapılan haksızlığı mutlaka görecektir sizin sayenizde
(479 puan) tarafından
Peki dediklerinizi hepsini yapmama rağmen aynıysa
0 oy
tarafından
Evde kalmaktan milletçe psikolojik sorunlarımız oluştu ama halledeceğiz sadece maddi sıkıntılar bel bukmeye başladı. Benim en büyük sorunum insanları sevemiyorum aniden sinir olup tüm bağı koparabiliyorum. Ki bu da yetiyor bana sorun olarak
tarafından
en büyük hırsiniz kendinize anladığım kadariyla insanları sevmeniz için kendinizi sevmeniz gerekir öncelikle
tarafından
Kendime de tahammülüm yok hiç hal böyle olunca bir baskasina da tahammül etmiyorum açıkçası olduğum insanın çok çok dışında birine dönüştüm ve bu beni hem üzüyor hem de karşı koyamadığım için kendime olan nefretimi çoğaltıyor
tarafından
Kendinize  haksızlık yapiyorsunuz önceliğiniz kendiniz olun kendinizi mutlu etmeye çalışin   bu hayattaki en zor şey insanın kendisiyle basedebilmesi kendisini mutlu edebilen bir insan etrafındaki herkesi mutlu eder eşinizin de size bu konuda yardım etmesi lazım   her kadınin içinde küçük bir  çocuk vardır ve hiç buyuymemistir   ve biraz ilgi sevgi ister
0 oy
(266 puan) tarafından

Bak canm benim çok kötü bir problemim var. Dayanamıyorum artık. Koltukta uzanmışım canm çay istiyo ama mutfaka gitmek istemiyorum. Lütfen yardım edin :'(

(3,099 puan) tarafından
Hahahahah Allah'ım bu nasıl bı derttir:D
(266 puan) tarafından
Şaka olsun diye dedim. Allaha  hamd olsun. Dert demiyelim de Rabbim herkesi bir şeyle imtihan edermiş. Biz kulları da ona sabretmek ve ödülünü beklmekle borçluyuz. Derdim yok canm. Varsa da açarım ellerimi Rabbime söylerim rahatlarım. ). ALLAH  SENDEN RAZI OLSUN. şimdi kardeş kardeşin derdine ortak olmak istemiyor. Helal sana .
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Bizim derdimiz öyle 1 günde dinlenmez bacım çook uğraşırsın çoook :) 
0 oy
tarafından
Bi an Güzin abla geldi sandım 
tarafından
Ayni séyi bende dusundum tek degilsin :)
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Burada yenimisin 
tarafından
Evet yeniyim bı arkadaş tavsiye şöyle geldim burda herkes derdini anlatıyoruz bende yardım edebilirsem ne mutlu bana
0 oy
(886 puan) tarafından
Hangi birini anlatayım canım eşimin arkadaşlarından dert yanıyorum sürekli arıyorlar eşimde yok diyemiyor arada bizide çıkarıyor dışarı ama bunlar sürekli aradıkları için rahatsız oluyorum 2 oğlum var biri 2 buçuk diğeri 7 aylik çok yoruluyorum onun elini kolunu sallayıp gezmesini hazmedemiyorum defalarca konuştum tartıştım ama yok değişmiyor ben haftada 2 kezde olsa görüşürm diyor yani bu konularda tartışıyoruz 
tarafından
Öncelikle   eşinin üstüne gitmemelisin  normalmiş gibi görmelisin ne kadar sana normal gelmiyorsa bile erkeklerin akilari ve kadınların aklı malesefki bir olmuyor erkek farklı bişey ister  kadın başka bişey ister çünkü kadınlar erkeklere göre daha duygusal bakar olaya    o yüzden eşinin üstüne gitmeyi bırak önce  tartışmada yoksa bu dahada kötü yapar olayı arkadaşları aradığında eşinin ne konuştuğunu iyi dinlemelisin   eşinin arkadaşlari ona ne söylüyorda kendilerine bağlıyorlar  esin onlarla nasıl Vakit geçiriyor  bunları öğrenmelisin eşin arkadaslariyla gezmeden geldiğinde ona nasıl geçti naptiniz  falan demelisin ondan sonrada onların eşini nasıl yuceltigini göreceksin çünkü erkekler bunu sever ve onların yaptığını sen evde yapacaksinki. Esin o dışarda bulduğu mutluluğu evinde bulduğunda kendisi gitmeyecektir örn eşin arkadaslariyla maç mi izliyor bunu evinde ona güzle bı sekilde sunacaksin ki o da evine bağlı olabilsin diye şimdi iki çocuk la zor diyeceksin ama öncelikle sen bir annesin herşeyin üstesinden gelirsin umarım yardım olabilmisimdir
(886 puan) tarafından
Çok cok teşekkür ederim siz psikolog sunuz dmi
tarafından
Evet psikologum
(886 puan) tarafından
Özelden de yazsam arada olur mu
0 oy
tarafından
:DD derdim yok çok şükür Rabbim e
tarafından
Allah'a dert vermesin insallah ☺️
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Valla hayatta ki en büyük derdim eltilerimin ne *** olduğunu anlamayan eş ailesi. Ya ben içlerine gireli daha 4 sene oluyor. Hepsi yaşça benden çok çok büyükler ben bu kadar kısa sürede yedikleri bokları görüp cozebildiysem bu kadar insan nasıl 15 senedir bunlara katlanabilir aklım almıyor. Gerçekten deliriyorum ya. Bir eltim milleti parmağına takmış oynatıyor kocalarimizla fingirdemeler komşularıyla adının çıkması falan. Diğeri en büyüğüm ayağına sonradan gelenlerin üzerinde baskı kurmaya çalışır onun küçüğü bir bakmışsın canını veriyor (tamamen yalandan) bir bakmışsın küsmüş ama haberin yok anca işi düşünce arasın. Bir tanesi başka ilde ama buradaki fingirdek olana tapıyor resmen gorumceler desen aynı bu gelinlerin ağızlarını yalıyorlar kaynanam kayınpederim Allah'lık evlerine bile giremedikleri gelinleri öve öve gezerken evlerinden çıkmadıkları gelinleri begenmezler ve bunca şeyi esin de görmez şaka gibi ya bak hatırlayınca yine sinirlendim. Fingirdek eltiyle eşimi gorusturmuyorum diye de ben suçlu oldum aileyi karıştırıyormuşum çok kıskanç biriymişim. Bu daha da sinirlerimi bozuyor şimdi siz olsanız ne yapardınız
tarafından
Piskoloj bundandan sonra üyeliği bıraktı:D
(1,837 puan) tarafından
Galiba bıraktı cevap gelmedi hala :D bu daha ne ki? Anlatsam sayfa yıkılır ahh ahh neler çektim neler
tarafından
Öncelikle bu kadar kafanıza takip kendinizi üzmeyin anlaşılan esinizde onları savunuyor onlar için eşinizle tartışmayı bırakın  yoksa bu sizin evliliğinizi bozabilir  onların birbirlerini normal kabul etmesi birbirlerine benzemelerdir siz farklı bı insan olduğunuz için  onalrin yaptığı şeyler sizin hoşunuza gitmiyor  öncelikle kimsenin size hüküm etmesini asla izin vermeyin herkes özgürdür sizin eltilerinizin kişilik bozukluğu olabilir  insan aileden ne gördüyse onu göstermeye calisir eşinizle eltinizi gorusturmemniz  haklısınız ama bunu eşinize hüküm ederk değil şikayet ederek  yapmayın ona bu durumu güzelce anlatıp rahatsız olduğunuzu. Belirtin eğer eşiniz anlamiyorsa bunu ona göstermeye çalışın. Onun görmesine izin verin
(1,837 puan) tarafından
Valla canım eşim de hatalı olduğunu benim haklı olduğumu biliyor bunun farkında zorlamiyorum da gorusmeyeceksin dedim bitti çünkü haklı oldugumu biliyor. Ama ailesine çıkıp benim karım haklı demiyor. Bırak onlar ne düşünürse düşünsün diyip duruyor. Annesiyle babası memleketten geldikleri zaman herkeste bir hafta kalıp gideceğiz diyorlar ama en büyük eltimle benim dışında kimsede kalmıyorlar. Bir tanesi o fingirdek olan evim kucuk diyor hepimizin evi 2+1 herkes oturma odasına yatak açıp topluyor ama o hanımefendi bunu yapamıyor bir tanesi de benim özel cocugum var diyor almıyor buna rağmen benden kötü gelin yok. Bunca zamandır herkes birbirinin arkasından konuşmuş yüzüne gülmüş ben buna uymadim. Sevmedigimle görüşmeyi reddettim. Yüzlerine çatır çatır hatalarını söyledim o yüzden böyle oldu. Artık Allah'a havale ettim benden uzak Allah'a yakın olsunlar
tarafından
Eşinizin arkanızda olması ve bunun farkında olması güzel   sizde o halde kendinizi onlar için  üzmeyin  Allah başka dert vermesin
0 oy
tarafından
Vla bn çok şükür iyiyim de birlik yasiom kaynana derdi var bndede geçen esime aramızda önceden olan tartışmalari anlati eşimle huzursuz oldum onun yüzünden şuan hicbisey yokmuş gibiler ama bn unutamıyorum aynı evdeyim v kaynanayi görmek dahi istemiyorum nolcak bnm bu halim ee b doktor
tarafından
evde birlik oturan her gelinin şikayeti budur  ve eşinize ne derseniz diyin eşiniz onları haklı görüyordur  öncelikle evinizi ayrıma şansız varsa önceliğiniz bu olsun eğer eşiniz istemiyorsa yada maddi imakan yoksa  eşinizle aranızı bozmayın ailesi için   eşinize  her konuda anlayışlı olun ve   eşinize onları şikayet etmek yerine onların gerçek yüzlerini görmesini sağlayın
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Eltimle altli ustlu oturuyoruz onun 4 buçuk benimde 3 yaşında kızlarımız var onun kızı inanılmaz şımarık yaramaz kıskanç bir dediği iki olmayan gözünün üstünde kaşın var diyilmemis bir çocuk ve sürekli iç iceyiz mesafe koyma gibi bir durumumuz yok eslerimizin işi de ortak çocuklar sabah aksam beraberler ya orda ya bizde ayrı duramiyorlar ama anlasamiyorlar da benim kızım sakin yapılı uysal konuşarak yola gelen kendini kolay sevdiren bir çocuk ama kuzeni onu inanılmaz etkiliyor kızım ne giyerse onu giymek istiyor o ne yerse onu yiyor kendi elindeki bitse bile kızımın elindeki çekip alıyor alamazsa kendini paralama derecesinde ağlıyor ortalığı ayağa kaldırıyor eşim eve gelse niye benim babam değilde aslıhanin babası geldi diye kıyameti koparıyor gibi gibi.kızımın ondan etkilenmesini onun gibi hareket etmesini istemiyorum elimden geleni de yapıyorum güzel yetişmesi için ama çocuk işte ne kadar çok görüşüyorlar o kadar değişiyor huyu.bir çözümü de yok gibi ama yine de anlatmak istedim :)
tarafından
Anlıyorum sizi küçük çocuklar genelde büyüklerini örnek alırlar aslında sizi teprik ederim çocuğunuzu güzel yetistirmisiniz  çocuklara ne anlatırsan anlat anlamayabilirler bazen siz ona örnek olun. Ona kızınıza ogretiginiz şeyleri öğretin sevgi  ile. Umarım düzelir oda
(2,039 puan) tarafından
Kırmızı kar ne zaman yağar o çocuk o zaman düzelir daha geçen ay 1 yaşındaki kızıma gelen doğum günü hediyelerini toplayıp evine götürdü ve kimsenin sesi çıkmadı ben ne kadar anlatmaya çalışsam da boşa kürek çekiyor gibiyim çocuğun bütün derdi ya kıskanmak yada kıskandırmak beraber birşey yiycek olsalar onun elindeki bitse kızımın elindekini almak için her şeyi yapıyor yada önce Aslıhan yesin o bitirince ben yiycem ki beni kıskansın diyor daha 4 yaşında bir çocuk bunu diyen :) gülsem mi ağlasam mı şaşırıyorum bazen
0 oy
tarafından

Psikolog ayağına bizden laf mı alacan kız :D

tarafından
Yok canm öyle bı derdim yok aslında
0 oy
(119,168 puan) tarafından
dr hanim benim es ailesi problemim var
(25,224 puan) tarafından
Evet ha bire kaynana dövüyo bu arkadaş :D
(119,168 puan) tarafından
yees bebek istersen senide doverim
tarafından
Kız burda başkası dövseydi linç ederdiniz he ne kadar ayıp diye :D sevdoş yapınca hoş oldu, sabır et sevdoş sabır ben öyle yapıyorum

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 835 göst.
1 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
28 cevap 1,183 göst.
30 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 117 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 235 göst.