0 oy
90 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (190 puan) tarafından
Kızlar ilk defa bugün poğaça yapmak istiyorum ama piştiği zaman yumsacik olacak bir tarif istiyorum poğaça hamurları da sıkıntı oluyor piştiği zaman dert oluyor öyle olsu. İstemiyor yardımcı olursanız sevinirim

3 Cevaplar

0 oy
(3,099 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Canım sana ablamın tarifini vereyim ama mayalimi yapcan mayasizmi ben yapıyorum ablamın tarifiyle videolu atmıştı bana yumuşacık oluyor yarisinida buzluğa atiyorum canım bu tariften 20 poğaça falan çıkıyor

image

(190 puan) tarafından
Mayalı yapacam ama kuru maya var bende olur mu
tarafından
Bende yapım mı bu tarifi:)izin varsa
(3,099 puan) tarafından
Yap kız ne izni estağfurullah kuru mayada olur canım ama o biraz daha çıtır yapabilir haberin olsun ben bu tarifi yapiyorum çoğu yerde aynı tarif ama püf noktası 1 saat yoğurduktan sonra mayaliyorum sıcak yere koyup peteğin yanına falan yarım saate tepsi mayasi yapıyorum sekillendirdikten sonra bu tarifin 2 katını kullanıp hamuru yaparken yarisinida buzluğa atiyorum tazecik kaliyor
(3,099 puan) tarafından
Canım unutmadan soyliyim benim bazen yaptığım hatalardan biri sütü ve suyu ılıt dikkat et elini yakmasın birde ilkönce  sütü suyu yoğurma kabına dökünce mayayı köy iyice erit içinde maya topak topak kalmasın yoksa tutmuyabilir riske atma
tarafından
Tamam canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Youtube de bi tane yogurtlu tarif var çok yumuşak güzel.oluyor
0 oy
tarafından
1 su bardağı ılık su

1 su bardağı ılık süt

4 yemek kaşığı şeker

1 paket kuru maya 

1 su bardağı sıvıyağ

2 tatlı kaşığı tuz

1 yumurta 

Aldığı kadar un 

Her zaman yaparım müthiş bi tarif

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 58 göst.
27 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 47 göst.
6 saat önce Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,396 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
22 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Etipufum_2 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 33 göst.
18 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Cikolataaa (571 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...