0 oy
817 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (220 puan) tarafından

37. Haftadayım ayaklarımın şişliği beni mahvetti tansiyonum 11 /7 nasıl geçer bu şişlik ilk gebeliğim

image

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sağlıkla gelsin kuzum bende hiç olmadı ama tuzlu tüketmek etkiliyor diye biliyorum 
(220 puan) tarafından
Evet tuzu kestim
-Reklam-
0 oy
(1,006 puan) tarafından
Abo kız balon gibi olmuş bunlar ya 
(220 puan) tarafından
Malesefff
(1,006 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
0 oy
tarafından
Bende hiç olmadı ama tuzlu yemekler falanda yapıyormuş bide sürekli oturuyor musun
(220 puan) tarafından
Yok elimden geldiğince ayaktayım
0 oy
tarafından
Ayy şimdi nasıl yaniyodur. Benim ilk gebelikte oldu. Çalışıyordum akşama kadar oturuyodum. İkincide hiç olmadı evdeydim uzanma şansım vardı. Dinlenemiyor musun hic
(220 puan) tarafından
Evdeyim yürüyüş yapıyorum iş yapıyorum biraz iniyor sonra gene böyle
0 oy
(222 puan) tarafından
Bol su iç diyetisyene bir sor olmadı vücud ödem yapmış onlar genelde vücuddaki ödemi atmaya yardımcı beslenme programı ayarlıyor 
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Bebeğin erkekmi
(220 puan) tarafından
Kızım olacak inşallah
0 oy
(883 puan) tarafından
Aaa benimki hiç sismedi ama doğumdan sonra yanımda kimse yoktu diye hep ayakta olduğum için balon gibi şişti gecmisti ama bir haftaya
0 oy
(7,196 puan) tarafından
Doktoruna sordun mu ? Burda birisi de atmıştı aynı böyle sonra herkes bir doktora git diyince gitti ve acil sezaryene almislardi . Korkutmak değil niyetim normalde gebelikte şişme oluyor ama fazlası zarar . Doktor bilgisi dahilinde ise sorun yapma geçmiş olsun...
0 oy
(742 puan) tarafından
Aman allahım  rabbim yardimci  olsun kiz ne  şişmiş  böyle 
0 oy
tarafından
Canım tuzu hemen kes bak azalt demiyorum tamamen kes ekmeğini bile tussuz al ve doğumdan sonra hergün 15 tene iğdeyi 1 bardak suda kaynat iç hemen dğzelirsin 
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Bnm doktorum demiştiki

Kuru üzümü suya koy ve o suyu iç gün boyu sonra kuru üzümü de ye ödemi atar

Bu ayağının hali ödem ise etki edebilir cnm çok geçmiş olsun 
0 oy
tarafından
Bende hiç olmadı. Geçmiş olsun ya. 
0 oy
(289 puan) tarafından
Yok canım kesmiyor neredeyse hep tutsuz yerim ama hamilelikte ayağım iki katına çıktı benimde kilo da almıştı

Baya ben bi de. Yurumek istmeiyordum  artik ben de doğum sonra indi ama 1 numara hala büyük ayağım 1 bucik yil olacak neredeyse
0 oy
(478 puan) tarafından
Maalesef doğumdan 1 hafta sonra anca geçmiş olacak. Tuzla ilgili olabilir demişler, ben normalde bile az tuzlu yerim ama o kadar şiştim ki 37 numara ayağıma 40 numara terlik sıkı sıkı oluyordu. Yürüyordum çok ayakta duruyordum. Onun etkisi olmuş olabilir.
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Leğene tuzlu su yap ovalat birine ayaklarını içinde beklesin baya çok iyi geliyo 
0 oy
(68 puan) tarafından
Cnn benim ilk hamileligimdede ötem vardı senin durumundaydım ayakta cok kalma
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım benim son iki haftada oldu ikiz olmasına rağmen iyidi ödemim tuzlu şeyler.yemiyordm dikkat ediyordum
0 oy
(100 puan) tarafından

image

Ayy benimde böyle şuan 37+4oldum ayak parmaklarım oynamıyor artık şişlikden uyuşuk gibi yatmayla yukseğe koymaklada geçmiyor :((

0 oy
(707 puan) tarafından
Bende daha fazla şişmişti tansiyon yok tuzlu tüketim fe yok ama oldu doğumdan sonra geçiyor 
0 oy
tarafından
Doğumdan sonraki hafta geçti bende doğuma yakın benim ayaklarımda böyle olmustu

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 39 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,741 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 26 göst.
11 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Baloglunannesiyim (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
0 oy
3 cevap 113 göst.
7 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,087 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı

...