+1 oy
217 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar merhaba bebeğim 4 aylık sürekli saçları dökülüyordu boyunlarına ve kaşındırıyordu ne kadar temizlemeye çalışsam da baş edemedim dün saçını makineye vurduk tamamen hem daha sık çıksın diye hemde rahatsız etmesin diye ardından hemen banyo bebeğim rahatladı fakat birkaç kişi canımı sıktı 1 yaşından önce kesilmez uğursuzluk olur bebeğin ömrü kısalır falan filan dünden beri bunu düşünüyorum sizce olabilir mi öyle bişey yoksa hurafemi sadece 

9 Cevaplar

+1 oy
(1,343 puan) tarafından
Ya tabikide hurafe allah aşkına iyi yapmışsınız bende hep.kestim çocuklarımın çok.güzel çıktı maşallah
(1,343 puan) tarafından
Yahu Allahin kitabında bu hurafelerin hangisi yer alıyor aksine yenidoğanın saçını kesip gramı kadar para birşey dağıtmak var dinimizde zaten dinimizi bilen biri bu hurafelere inanmaz bile elhamdülillah hepimiz müslümaniz dinimizde hurafelere yer yok bu kadar basit bir.din değil dinimiz
tarafından
Öyle tabiiki sadece moralimi bozdular kaynanam kızdı kestik diye canım sıkıldı
(1,343 puan) tarafından
Ah o eski kafalar ona de ki kuranda nerde yazıyor bu açta bana göster de napacak bakalım dayanağı neymiş bunun dinimizde
tarafından
Ne bilim balım bende anlamadım
(1,343 puan) tarafından
Sen öyle sor bak dinimizde dayanağı nedir kuranda geçiyor mu aç göster bana de eğer gösteremezse sen ona göster bebeğin saçı ilk haftadan kesilir hatta sadakası veriler diye
-Reklam-
+1 oy
(1,239 puan) tarafından
Oyle birsey olsa peygamber efendimiz dermiydi cocugun dogdugu 7.gunu sacini kesip agirliginca altin verin sadaka verin diye.

Sıklaşsın diye 1 yasina kadar kac kere sıfıra vurduk yani biz oyle birsey yok 
tarafından
İçim rahatladu sağol bacım
(1,239 puan) tarafından
Rica ederim canim Allah bagislasın
tarafından
Amin cnm cümlemizinkini
(1,239 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(160 puan) tarafından
Sacma sapan seyler ya tabiki hurafe 
tarafından
Çok rahatladı ama dünden beri moralimi bozdular
0 oy
(3,821 puan) tarafından
Hurafe kuzum ya ne alaka ömür bir saç teline mi bağlı bende kestirexektim kıyamadım 
tarafından
Çok dökülüyordu çok huysuzdu dünden beri rahat
(3,821 puan) tarafından
Rahatlamıştır kuzu boşver sen milleti
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(673 puan) tarafından
Ahh ahhh hep dini bilgi eksikliğinden bu korkularımız. Bende çok bilgili değilimdir ama şunu bilirim. Cocuk doğunca saçı kesilir. Kesilen sac kac gram gelmişse onun karşılığında altın verilir. Eger uğursuzluk olsa Allah bunu yapın dermiydi
tarafından
Anladım cnm Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Ay hurafe tabi canım saç kestirmekle bebeğin ömrü arasında ne gibi bir bağ olabilir. Allah bilir kimin ne kadar ömrünün olacağını. Takma kafana.
0 oy
(7,256 puan) tarafından

Allah bebeğin ömrünü saçını kestirmesine göre mi ayarlayacak ? Buna inanmak günahtır ... 

7.gunu kesmek mustehabtir biz 7.gunu kestik yavrumun saçını ..
tarafından
Ben inanmadım balım inansam kesmezdim ama millet susmuyor
(7,256 puan) tarafından
Sende onlara bunu soyle Allah yaratırken bebeğin saçına göre mi yaratıyor de. Sonuçta nefes sayımız biz daha doğmadan belli olan bir şey . Ben olsam çok pis dalga geçerdim bunu soyleyenler ile
tarafından
Bunu söyleyen başta kaynanam kızdı bize kestik diye ağzımı açsam eşimle kötü oluruz
(7,256 puan) tarafından
Bize de kaynanam kızmıştı kızımın uzun sim siyah saçları vardı nasıl kıydınız çocuğa zarar verseydinz nolcakti yok kafası usuyck carti curtu hiç bitmedi :) ama duyan var mı yok çünkü çocuk benim çocuğum ve onun iyiliği için yapılmış bir şey bu sonucunda
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Dinimizce bebek 7 gunlukken saci kazitilip agirliginca sadaka verilir sence kotu bir sey olma riski var mi? Bizde kazidik sacini makineyle bir aylik bile degildi belki de... Ustelik onlarin da herkes gibi omurleri yaratildiklari an bicilmistir..
tarafından
Öyle tabi ama işte kaynanam bile kızdı görünce Allah tan uzakta işte memlekette oturuyor
(7,791 puan) tarafından
Canim aynen bunları soyle siz musluman değil misiniz oyke olsa Allah 7. Gunde kesilmesini emreder mi ve kimsenin ömrünü hicbir seyin degistiremeyecegini anlat sustur konuşmaya devam ederlerse
tarafından
Allah tan uzakta balım yanımda değil kaynanam arada 20 saat var bişey desem eşimle kötü oluruz
(7,791 puan) tarafından
Aman bnmkide bana hamileyken kestirme sacini diyodu Antalya asiri nemli bide hamileyken surekli terliyo insan giytim kestordim haber bile vermedim dedim hic laf cekesim yok söyleme dedim esime de
(7,791 puan) tarafından
Hamileyken kestirmek de cicugun omrunu azaltırmis..

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 167 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,192 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 352 göst.
+1 oy
15 cevap 294 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 863 göst.
11 Ağustos 2020 Moda kategorisinde Sihemin Annesi❤ (75 puan) tarafından soruldu