0 oy
977 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba hanımlar iyi akşamlar herkese şimdi size evliliğimi anlaticam sizden ricam benim gibi olanlar varsa cvp verebilir mi ?

Ben evliliğimin başından beridir hep sorun yaşıyorum eşim çok ilgisiz sevgisizdi hep ailesiyle vakit geçirir dışarda gezer iş güç tutmayan biriydi çocuk okur değişir dedim aynı devam etti sabahtan akşama kadar annesinin burnunun dibinde oturur dedikodu ederdi benim sohbet etmez konuşmaz pek ilgilenmezdi gel gelelim doğumdan snra bu şiddete başvurmaya başladı bir değil iki değil her seferinde daha da arttırdı en sonda gene tartıştık ve bu bana s.ktirgit yüzünü görmek istemiyorum sesini duymak istemiyorum flan dedi sen domuzsun sen asagiliksin gibi sözler sarfetti bende sinirlendim yatağı ayırdım buda kolumdan tuttu beni kapıya attı ben biraz gidince arkamdan geldi sokakta bir iki tane vurdu sonra içeriye koydu baya vurdu yetmedi kolumdan tuttu anasının kapısına attı ben bunu istmeiyorum artık baş edemiyorum bıktım bundan benim bunda gönlüm yoktu siz başıma bela ettiniz ne yapıyorsanız yapın gibisinden sözler söyledi benimde çok ağrıma gitti baba rvine döndüm çocuğumla tabi dönerken çok olaylar oldu çocuğu vermediler jandarmaya gittik şikayetçi olmadım ama çocuğumu aldım kayinbabamda o arada bana namus iftirası attı başkalarıyla konusiyoe die Allah şahidim yok öyle birşey neyse şimdi de eşim çok pişman msj atıyor araya milleti koyuyor ben pişmanım bir daha yapmayacam hatamı anladım falan dilan die ama benim gönlüm yok kızım ixin de bir yanım buruk babasız büyüsün istemiyorum ne yapacağımı şaşırdım benim gibi olan var mı geri dönüp mutlu olan yada tersine daha beter olan ?

36 Cevaplar

+17 oy
(14,033 puan) tarafından
Y su babasız büyümesin bahanesini bı bırakın artık bende babasız büyüdüm sapa sağlamim ölmedim yaşıyorum gelmişim 25 yaşına hala babamdan gördüklerim yüzünden düzelmeyen psikolojimle uğraşıyorum böyle birisne dönersen en büyük saygısızlığı kendine yapmış olursun yeter yani bı gözünü aç istersen kendine güven annen seni böyle pis insanların derdini çek diye dogurmadi ay kanser olucam gerçekten adam sana yapmadığını bırakmamış
(3,836 puan) tarafından
aynen canim ayneen. ailem beni alacak olsa giderdim gercekten. esimle oyle ciddi bi sorun yok böyle dayakti aldatmakti asla yok ama çok yıprandım yeminle ona rağmen giderim diyorum bak alsalar donulecek gibi olsa keşke. boyle ortamda çocuk nasil büyüsün yazık yani o çocuğa.
(14,033 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun Rabbim sana ve evinde sıkıntı çeken herkese huzur ferahlık versin öyle üzülüyorum ki
(3,836 puan) tarafından
inşallah canım amin
tarafından
Ben kocasız  kalamam demiyirlarda cocugum babasiz buyumesin diyorlar o sana siddet gosteriyorsa biraz buyusun  cocugunuda dover yada onun gozu onünde seni dover o zaman o cocugun psikolojisini ruhunu kim onaracak. Vallahi anlamiyorum ya zararin neresinden dönsem kârdır demiyor kimse.
(14,033 puan) tarafından
Yani pişman oldu diye herşey sineye çekilir mi o iki ayaklı pişman olsa kaç yazar
-Reklam-
+4 oy
(13,202 puan) tarafından
Sen aileni arkana almışsın bacı başına bela mı arıyon. Otur oturduğun yerde. 
+1 oy
(70 puan) tarafından
Ben olsam asla geri dönmem dönünce yine değişmez aynı olur bence dönme  böylelerine şans vermeye gelmez
+1 oy
(774 puan) tarafından
Buna benzer bir post vardı canım eşim beni dövdü annesinin evine attı diye sen o sun seni hatırladım başka hesap açmışsın ama seni tanıdım çok iyi düşün canım evlilikte herşey kaldırılırda şiddetle ihanet kaldırılmaz eşini en iyi sen tanırsın ona göre karar ver 
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Valla böyle babayla büyüyeceğine bırak babasız büyüsün canim
(2 puan) tarafından
Keşke dili olsada kendisi tercihini yapabilse
(8,081 puan) tarafından
Işte anneler çocukları için en iyisini bildikleri ve ıleriyi görebildikleri için anneler zaten
(2 puan) tarafından
Aynen öyle canım
(249 puan) tarafından
Şimdi sana kendimden ornek veriyim oyle düşün esimle 5 yillik evlilik hep ayni seyler bak dayak hamileyken bogazimi sıktı cocuk oksijensiz kalmis kuvezde kaldi hep diyolardi cocuklarin var çocukların var katlanilmiyo en sonunda ailemin yanindayim boşanıyorum adama ters bisey soyle direk ne namusun ne serefin ne haysiyetini birakiyo bende karar verdim çocuklarımı tek basina buyutucem 25 yaşındayim daha onsuzda olur bence aklin varsa bidaha düşün
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Dalga mi geciyorsun canim?-_- Seni doven o cocugu mu dovmeyecek? Cocuk onun gibi birisiyle buyuyecegine onsuz buyusun.Sen insan degil misin de kendini dovdurtecen ona bir de babasi sana baskalariyla konusuyor iftirasi atiyor.Tanzanya ya gitmedin sonucta gormesi gereken gunlerde gelip,gorecek zor bir sey degil
(2 puan) tarafından
Öyle canım
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Babasiz buyumez sizin bosanmis olmaniz onun babasiz olmasina sebep degil bnce iyice dusun ben istiyor muyum diye bir de kayinbabanin attgi iftira cok buyuk bilmiyorum ya senin kararin tekrar yuzune nasil bakacaklar yada sen onlari affedebliiyor musun
(2 puan) tarafından
Affetmek mi yüzünü dahi girmek istemiyorum hiçbirinin
(1,659 puan) tarafından
Iste o zamn cevabi kendin verdin zaten canm
0 oy
(479 puan) tarafından
Bence gitme yani niyw kendşne bunu yaşatıyorsun. Evladını düşünen bir baba öyle yapmaz seni ailesinin yanında öyle aşağlayamz ailen sana sahip çıkıyorsa gitme yarın öbür gün daha da kötü olur bilmiyorum bende dönücem bende çaresizim off ne olucak bizm halimiz
(2 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım benim ailem arkamda heosi canı yürekten benimle ilgileniyorlar
(479 puan) tarafından
Keşke benim ailemde öyle olsaydı babam bana dün gelirsem yanına senin saçından tutup götürürm dedi ne kadar da çaresiz olduğumu tahmin ett sen artık
(2 puan) tarafından
Ayyy nasıl der bir baba bunu evladina benim aileme bin şükür asla arkamı birakmzlar üstelik bana diyorlsr ki okulu tamamla bir mesleğini edin ayaklarının üstünde dur sen kendini toplayana kadar biz sana da kızına da bakarız die
(2 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun sabır versin rabbim eşine de babanada Allah akıl fikir versin
(479 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun çok kırgınım içim almıyor artık
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Benim eşimin de anne babası ayrı. Ve tüm kardeşler ayrıldıkları babasız buyudukleri için şükrediyorlar. Babalık yapmak isteyen adam her türlü yapar senden boşanıyor evladından değil.
0 oy
(561 puan) tarafından
Canini seviyorsan asla barışma ortalik karışmış daha bu yapilanlar unutulmaz. Namusuna laf edenlerle nasil bir arada olcaksin insan namusu icin yaşar öyle s.ref.szler icin kendine yazik etme canim aklin varsa askindan gbersende birak şiddet basladiysa artik daha hirbirsey duzelmez
0 oy
tarafından
Sana şunu diyim anakuzusu bir eş asla değişmez bide ailesi kötüyse hayal yani kurtulduğunu şükret çünkü en zor aşamayı geçmişsin şimdi gitsen Allah korusun dönsen ailene de yüzün kalmaz sana tek bir gün iyiliğini hatırlıyor msn hangi iyiliğini yüzüne tutamak edip gideceksin. Sadece iyi olma ihtimaliyle hareket etme alışmış kudurmuştan beterdir derler buyujler çok doğru o anasıyla sağı solu çekiştirip sana bir damla zaman ayırmayı lütuf görecek kendine bunu yapma sen o kadar değersiz olmamalısın 
0 oy
(299 puan) tarafından
ya allah rızası için babasız büyümesin lafını bırakın böyle baba olacaksa hiç olmasın valla ben olsam asma gitmem barışmam beni kolundan tutacak ben istemedim siz basıma bela ettiniz diyecek bende gurursuz gibi geri gidecem lütfen bunu kendine yapma sen bir kadınsın seni bukadar ezmesine izin verme   çocuğunu düşünse basta yapmazdı 
0 oy
(194 puan) tarafından
Canim böyle bı adamdam baba olacagina inanıyor musun peki .Kusura bakma ama adam olan koca da olur baba da.Kadina evde şiddet yetmemiş bi de sokakta devam.Okurken içim cız etti:( Rabbim seninde çocuğununda yardımcısi  olsun bu mübarek günler hatrina..
0 oy
tarafından
Çocuğun böyle bir ortamda büyütmee. Pişmanim lafınada inanma o belki çocugu almak icin öyle yapabilir. Cocugunu düşun sağlikli bir ortamda büyüt ayaklarının üzerinde dur.
0 oy
(75 puan) tarafından
Eşine şans verirmisin bilemem senin kararın ama babasını evine bile sokma barişinca genelde böle insanlar düzelmez hem sana ağır cümleler kunlanmis hem sana vurmuş eli kırılırsın bide babası iftira atmış iyi düşün herşeyden önce evladını kendini düşün 
0 oy
(2 puan) tarafından
Allah hepinizden razı olsun hanımlar hepinizin msjini dikkatle okuyorum teker teker cvp veremedim çok olduğu için kusura bakmayın 
(14,033 puan) tarafından
Lütfen ama lütfen ona geri dönme
0 oy
(166 puan) tarafından
Canım bir yapan bir daha yapar bunu unutma seni de geçer çocuğuna da başlar bu böyle dewam eder alırsın velayetini göreceği zaman jandarma yada avukat eşliğinde saatinde bırakmak şartıyla alır geri de bırakır bence bunu kendine yapma sonra daha çok üzülürsün keşke hiç dönmeseydim die bence ıi ce düşün ama çocuğum babasız kalır diye düşünme ya zaten öyle bi babası olmasın ya ben istemem şahsen babasız kalsın ama şiddet görmesin yazık psikoloji siyle oynamayin
0 oy
(601 puan) tarafından
Yaşadıklarını hayretle okudum Allah yardımcın olsun canim o esin olcak hayv.nida Allah affeder umarım ...ailen arkandaymis eğer orda huzurun rahatım yerindeyse kesinlikle dönme böyle bı insan şansı haketmiyo kızına gelince tabiki haklısın babasiyla büyütmek istemen en doğal hakkin ancak bı bebek mutlu huzurlu bı aile ortamında büyürse sağlıklı bı bebek olur aksi halde bebeğinde hircinlasir agresiflesir ilerde onun içinde uğraşmak zorunda kalırsın doktorlarda Allah korusun..o yüzden bence kesinlikle dönme ha illa düşüncem olursan ailene yakın bı yerde yan bina karşı bina neyse orda oturmayı teklif et bundan snra senin değil benim dediğim olcak pismansan benim aileme yakın olcz de en azından en ufak bi sikintin olduğunda ailene siginabil ama bence donmemelisin çünkü sen o insanı adam edicem diye ömründen ömür gidicek ..dayak olmasa diğer türlüsü belki bı derece affedilebilir ama defalarca olmuş vede en kötüsü annesine sizin zorunuzla oldu demesi..bence ailende kal hiç gerek yok
0 oy
tarafından

Evet bizler her zman onceligi evlatlarimiza veriyoruz ama bunu yaparken kendimizi duygularimizi hep oteliyoruz eger ailen gitme biz sana da evladina da bakarız derlerse dönme 

Eşini tanimiyorum ama emin ol ki degismicek belki daha da kötüleşecek ama duzelmicek 
0 oy
(1,446 puan) tarafından
O söylediği yaptığı şeyleri affedebilecek unutabilecek misin 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 459 göst.
28 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Fulya (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 849 göst.
20 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 631 göst.