0 oy
109 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Bebeğim 3 günlük ve göğüslerim de yara var bebek emerken yakıyor bağırıyorum ağlıyorum öyle çok acıyor...

Hastanedeyken kilo kaybetmiş demiş ve  mama takviyesi verdilerdi ama o kadar acımıyordu ben yine de emziriyordum zaten, sadece bebek fazla emmiyordu ama şimdi istiyor, sorun göğüs yaralarımın acısı artık dayanılmaz bir seviyede. 

Sütü sağıyorum şimdilik düşük ayarda o zaman canım daha az acıyor ve en azından göğüsler boşalıyor. 

Mama takviyesi verin dediler ama anne sütü daha faydalı diye sağıp vermeyi tercih ediyorum. 

• Bebek ne kadar, kaç ml alsa en az iyi onun için?
  • 40 dk dır mesela 50 ml çıktı bebek bu kadar sürede emse daha mı çok emer daha mı az?    

3 Cevaplar

0 oy
(1,699 puan) tarafından
Bebeğin daha 3 günlük canım Allah bağışlasın. Sakin ol öncelikle. Daha çok minik olduğu için midesi de çok minik. İlk işin göğüs ucuna kantaron yağı sür bolca. Yıkamak zorunda da değilsin ama acımazsa biraz siliver emzirmeden önce. Her emzirmeden sonra bi daha sür. O birkaç güne toparlar. Acısa da dayanırsan geçecektir. Bi de sağdığın sütten de bol bol sür göğsüne o da iyi gelir. Bi de lansinoh göğüs kremi var yara için onu da deneyebilirsin. Eğer sütün varken sırf yara oldu diye hemen mamaya geçersen emzirmen erken biter sıkıntı olur. Ayrıca her bebek doğduktan sonra biraz kilo kaybediyor zaten önemli olan aşırı olmaması
tarafından
Çok teşekkür ederim şimdi baktım sağdıktan sonra kanamış hep :(
Eczane de vardır dimi kantaron yağı?
Lansinoh da var sürüyorum kendi sütümden de...

%8 kilo kaybetmiş mama takviyesi verdiler bugün hastane de kontrolüm var umarım mama değil de sağıp verdim desem bir şey demezler :(
(1,699 puan) tarafından
Yani doktorlar en iyisini bilir canım tabii ki. Ama sen kantaronu da bi dene. Eğer illa mama derlerse biberonla değil kaşıkla vermeye çalış mamayı ya da şırıngayla. Hatta göğsünü ağzına verip şırıngayla mamayı ağzının yanında yavaşça verebilirsin. Sütün kesilmesin inşallah❤️
tarafından
Tamam, Sağdığım sütü de şırınga ile vermeyi düşünüyorum. İnşallah çok teşekkür ederim ❤️
(1,699 puan) tarafından
Ne demek rica ederim Allah analı babalı bol sütlü büyütsün:))
tarafından
Amin cümlemizinkini :)
-Reklam-
0 oy
(7,641 puan) tarafından
Bebek bir günde toplam olarak kilosu*150cc yemesi gerekiyor. Şimdi anne sütünü de anladığım kadarıyla sağıp veriyorsan bir günde ne kadar çıkıyor bakman lazım. Bir sağmada 30cc 50cc çıkıyorsa bebek onunla doyar daha çok küçük. Krem sür zeytinyağı hindistancevizi yağı sür göğsüne. Acısı emdikçe azalacak
(7,641 puan) tarafından
Aslında bir de gümüş göğüs kapakları diyorlar ama benim ihtiyacım olmadı o kadar fazla. Eğer çok kötü durumdaysa gümüş göğüs kapaklarından kullan canım
tarafından
Onlardan da var evet kullanıyorum ara sıra faydası oluyor mu bilmiyorum pek bir şey fark edemedim
(7,641 puan) tarafından
Fark eden de var etmeyen de. Devamlı kullan canım varsa
tarafından
Tamamdir sağol :)
(7,641 puan) tarafından
Rica ederim ❤️
0 oy
tarafından

Canm öncelikle sakin ol ayni durumu bende yasadm bebegim küvezdeydi ben bu kreemi kullandm her saat basi gögsümü sagiyodm ama senin bebegin meme tutuyormus benimki tutmadigi icin sagiyodm . Bu kremi kullan aninda acın dinicek bebegi emzirirkendr kremi silmene gerek yok bilgun olsun gögsunde kalabilir. Bebeguni biberona alistirirsan benim gbi meme reddi yasarsn kizim 4 aylik ve benden gram süt gelmiyor artk.

image

tarafından
Çok teşekkür ederim sürüyorum var bundan ama hâlâ acıyor. Sağıp şırınga ile vermeyi düşünüyorum biberonla vermeyeceğim zaten. Ama Sağdım sağdıktan sonra baktım hep kanamış
tarafından
Benimde o sekildeydi canm allah yardimcin olsun
tarafından
Amin hepimize sağ ol

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 175 göst.
19 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 216 göst.
0 oy
1 cevap 52 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Eeg (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 110 göst.
16 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde creazygirl34 (3,127 puan) tarafından soruldu

377,935 soru

11,312,389 cevap

34,745 kullanıcı

...