0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
..................

8 Cevaplar

0 oy
(1,352 puan) tarafından
İmkanım varsa 1 dk düşünmem. Hatta gitmişken yerleşirim falan:D
tarafından
Ahahahhaha yerleşmem bacım anamgile dayanamam ben :D imkanım var ama şu covid belası Türkiye kadar sıkı değilmiş yurt disi
(1,352 puan) tarafından
Git bacım çocuğun geleceği için git. Covidde insanlar neler yapmıyor.
-Reklam-
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Git tabi çocuğunun geleceğini kurtar
tarafından
Öyle ama diğer ülkeler Türkiye gbi sıkı değilmiş hastaneler çok dikkat etmiyormus felan ya bebeğe bulasirsa vs kafam karışık kiz
(2,075 puan) tarafından
Valla imkanınız varsa gidin hem aşınızı yaptırın öyle gelin. Burda sira bize gelene kadar ohooo.
0 oy
(119,456 puan) tarafından
yurtdusinda hangi ulke tercihin
covid 19 tr deki gibi sıki degil burda ama burda dogum yapman imkansiz su donemde gecici vize bile vermiyolar hadi kacak macak geldin diyelim bebegine multeci kimligi verilir en az 2 bin euro hastane faturasi odersin asla vatamdaslik alamaz bebegin yani yanlis anlama ama imkansiz
amerikaya gitmen zaten imkansiz baci ama fransada asla almaz
tarafından
Araştırmadım bacım detaylı eğer yasak kalkarsa bayram sonu teyzemle konuştum sadece o kadar eşimin düşüncesi o yasak kalkarsa git diyor
tarafından
Nasip ozaman sevdosum çok bilgim yok daha doğum yaklaştı 85 gün felan var oyuzden açıldı konusu
bacim dogum yakin hic bi konsolosluk vize vermez zaten covid den vizeleri askiya aldilar keske ilk aylarda basvursaydin vizeye
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Yurt dışında dogumun bebek icin gelecege ne gibi bir yatırımı olablir?
tarafından
Birde dovusmennn guzummm :D
(1,175 puan) tarafından
Bilmiyom ya yarın ölsek her şey boşa gidiyor :) bide çocuklar gelecek kaygısıyla ugrasırken diger kısmı unutuyır boşluyor gibime geliyor. Bilmiyoeum ben kızımı nasıl yetiştiricem  acaba. Bir yandan başarılı olmasını isterken  diger yandanda Allahın emirlerini unutsun istemiyorum. Bizler ondan cok dünyadaki başarısına önem veriyoruz gibime geliyor oyüzden. Bende cok aradayım ne yapmalıyım konusunda.
tarafından
Ben 2 üniversite okudum ama bazı hocaların bilmediği şeyleri bilirim neden biliyormusun yaz tatillerinde hep yatılı kurslardaydim annem hep kizarken bile Allah i anlatır dini anlatır bize bence biraz yanlış düşünüyorsun :)
(1,175 puan) tarafından
İyi sevndim senin adına canm. Fakat bilmiyorum ya bende üniverste okuyım diyorm yazılıym filan. Sonra diyorum dinen kadınlarn erkekli bir ortamda bulunup calışması para kazanması caiz degil. Bir yandandan da kadınların gücü calısması ayaklar üzernde durması gerektigini düşünüyorm. İşte ikilem arasında kalmak.. :)
(1,175 puan) tarafından
Ölüm var. Yarın ölsek Allah'ın istedigini mi yapmak dogru kendi istegimizi mi? Hep bunu düşünüyorm canm
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Ben olsam giderim ve yerleşirim kesinlikle 
tarafından
Kizz yerleşmem ben yerleşme imkanım var ama annem babam burada nasıl uzak kalayım onlardan ben hiç uzaklasmadim ailemden
(1,730 puan) tarafından
Alışırsın canım inan bana maddi olarak artık her şey çok zor ekonomik olarak herkes bunalımda
tarafından
Yok bacım eşim yurt dışı Türkiye çalışacak ayda 1 gün gorecem kimsem olmayacak kafayı yerim elin memlektinde
(1,730 puan) tarafından
Sadece yurt dışı olsa çalışılır ama yurt dışı Türkiye biraz zor olabilir canım size
0 oy
(13,920 puan) tarafından
Vize başvurusu bile yapilmiyorki canim şimdi. Benim oturum iznim olmasina ragmen doğumumu Turkiyede yaptim iyikide burda yapmişim diyorum. Almanya icin konusuyorum hastaneler çok ilgisiz . Kizim hastalandi saatlerce ilgilenmediler , ambulans geldi bizi en yakin hastane yerine çok uzak hastaneye götürdü. Ateşi 40 dereceye çikana kadar ilac bile vermediler. Ne kan tahlili , ne idrar tahlili hicbişey yapmadilar. Ben yine olsa dogumumu Turkiyede yapmak isterim. 
tarafından
Kiaaaazzz nirelerdesin sennnn :D evet öyleymiş Türkiye sağlık yönünden vize felan lazımmış çok teferaatli işler belki ilk haftada üzerine duseydim şimdi bilirdim çok araştırmadım yalan yok ama şuan aklıma yattı sanki bilmiyorm ki sadece teyzeme sordum akşamda adam akıllı konuşurum herhalde bu meseleyi eşimle oyuzden ilk size sordum
(13,920 puan) tarafından
Buralardayim canim ya şu 1100 lira postlarindan gına geldi o yüzden fazla girmedim.  Çocugun gelecegi için güzel bir adim olabilir canim ama iyi arastırin bazi ülkeler anne yaa babadan biri o ulkenin vatandaşi değilse vatandaşlık vermiyorlar. Bebek vatandaş olursa ilerde sizin içinde faydali olur. Cocuktan dolayı oturum alma imkaniniz olur. Kac haftalıksın sen canim ? Uçağa son haftalarda almazlar.
tarafından
28 kuzum
(13,920 puan) tarafından
Vizeye onay verecekleri kesin olsa yetişir belki ama vize imkansız bu dönemde. Hakkinda hayirlisi olsun canim. Belki ikinci bebekte gidersiniz.
tarafından
İnşallah asko arastirascaz bakalım
0 oy
tarafından
Bence git vize verirlerse hic durma. :)
tarafından
Senide götürem gel kizz :)
tarafından
Ayy hic hayir demem bebiş orada doğururum :)
0 oy
(424 puan) tarafından
Altı aylık hamileyim ve Fransız vatandaşıyım ve Fransa’da yaşıyorum buna rağmen burda doğum yapabilmek için bizde dahil hastaneden ön randevu alıyoruz altıncı ayda öyle direk doğumum geldi diye gidemiyosun zaten ki gidersen de 2000 Euro ücreti gözden çıkarman lazım 

Hizmet olarak gittiğim jinekoloğum ebem hastane gayet ilgili ve güzel 

Fransa adına söylüyorum Macron vizeli giriş çıkışları kapattı ya oturumun olması lazım ya da vatandaş olman lazım 

Konsolosluğun şimdiden sonra onay vericeğini hiç sanmıyorum kuzum. Ya
tarafından
Bilmiyorum ki bacım çok maddiyat konusunda biz bayadir birikim yaptık hani o yönden sıkıntı yaşayacağımızı sanmiyorm ki ama bilmediğimden buraya sordum covid olunca çok üzerine düşmemiştim ama şimdi olmassa doğduktan sonra inşallah gelicem oralara :D

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 104 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Aayfer (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 58 göst.
17 Ocak 2024 Moda kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
1 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Antikor (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 187 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,903 soru

11,404,002 cevap

34,942 kullanıcı

...