0 oy
142 göst.
Diğer kategorisinde (682 puan) tarafından
Doğum kilosu 3 buçuk ilk ay 1 kilo aldı sonra çok az az aldı doktora götürdük hiçbir sorun çıkmadı 4 aydan 6 aya kadar sadece 200 gr almış sütünü yiyor ek gıda vermeye çalışıyorum neden kilo almıyor kilo aldıran tarifler yazabilirmiisniz Allah rızası için 

5 Cevaplar

0 oy
(6,202 puan) tarafından
Doktoru kilosu az dedi mi size?
(682 puan) tarafından
Evet zayıf dedi mama verin dedi mamayı reddediyor
(6,202 puan) tarafından
O zamaaan Tiktok dan necmiyeninmutfagi var oraya bakin
(682 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(682 puan) tarafından
Lütfen bilgisi olan yazsın lütfen kızlar ::/
0 oy
(476 puan) tarafından
Benim kızda öyle aylık 300 gr falan alıyor ebe kilo alıyor sorun yok sağlığı yerinde diyorgece mama içiyor günduz beni emiyor ek gıda da yiyiyor iştahı yerinde maşallah ama kilo az alıyor hareketli bebek minyon olacak galiba
(682 puan) tarafından
Benim kızımda çok hareketli yerinde durmuyor :)
(476 puan) tarafından
Minyon olacaktır belki annesi benim kizda 6 buçük aylık 6600 falan daha sağlıği yerindeyse korkma ben hić takmıyorum hamileykende geriden geliyordu hep kilosu hala öyle. Sana bir çorba tarifi vereyim içiyorsa tadım yaptıysan
(682 puan) tarafından
Ay çok iyi olur versen bende vermeye çalışıyorum herşeyden
(476 puan) tarafından
Yarım patatesi soy biraz büyük küp şeklinde doğra kabağı da aynı şekilde dogra bir dal karnıbahar parçala at içine havucta ekle ben birde minicik brokoli koyuyorum ama ayına göre erken tabi onun için ona sen karar ver yarım bardak pirinç ekle icine birde zeytin yağı ekle az bişey sonra onları suda haşla yumusayınca içinden yiyeceği kadar her sebzeden al kasade çatalla ez sonra birazdan suyundan ilavele yogurtla beraber ver.
Kahvaltıda da yumurta sarısı catalla ez ayrıca koy onu ev yapımı tuzsuz peynir koy kucük bir parça muz dogra çay tabağına da biraz pekmez koy tam bugday ekmeği al birde bunları ayrı ayrı yedir karıştırmanı onermem tatlarını tek tek bilsin ilerde yemeye bilir yoksa ekmeğide cimcik çimcik kopar en son pekmeze batır ver ama ilk yumurta ve peynir yedir sonra muzla pekmezi yedir arada su içir istersen peyniri ekmekle verebilirsin benim kız tek yemiyor mesela. Ara oğünlerde de meyve ver ama sadece suyunu içirme posasıyla ver mutlaka vitamini orda çunkü inşallah yarar canım işine
0 oy
tarafından
Yulaf unu .ruseym . İrmik pisir suda 

Meyve sulariyla karistir ver . Armut muz elma vs . Cam rendede rendele . 

Sabah yumurta sarisi . Yogurt .  Labne peynir .vs ver .

Kilosu iyi ama . Sonraki aylar ilk aylar gibi kilo almiyolar 
(682 puan) tarafından
Labne filan versem sorun olmaz dimi teşekkür ederim denicem hepsini
tarafından
Az az ver ama tadimlik  ilk 3 ay ay ay hangi sebze meyve baklagil vs veriliyosa tadimlik ver gunluk 1 cay bardagi sonra arttir ben 3 ay beklemedim veriyordum fazla . Havuc kabak patates ver sonra bunlardan corba yap ver . Daha sonra bu corbaya sogan sarmisak ekle . Diger sebzeleri sonra alisiyosun zaten ek gidaya . Ben diyodum nasil yapacam bunlari :D
(682 puan) tarafından
Çok çok teşekkür ederim ss aldım cnm❤️
tarafından
Rica ederim ❤️ aklima gelenleri yazdim ac kalmasin beslemeye calis saglikli seyler yedir saglikli olsun kilo o kadar onemli  degil bence
tarafından
Ceviz rendele muhallebisine pekmez koy 1 cay kasigi sonra artir 1 tatli kasigi . Hurma pekmezi  veriyorum ben keci poynuzu ozu dut uzum pekmezi . Avakado cok saglikli . . İlikli kemik yap buzlugunu doldur corbalarina ekle canim
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Benim kızımda aynı şekilde o ayda kilo alımı azdı . Ben tadımlık veriyorum ek gıdayı  doktor biraz daha artirabilirsin demişti.

Benim kızım o zaman 7aya yaklaşıyodu bende ona akşamları yulaf unundan irmikten pirincunundan mamalar yapmaya başladım . Hergun biriyle yapıyorum içine meyve ceviz pekmez vs ne yakisiyosa koyyuyodum . Sonradan istahida açıldı yemeklerine kıyma koymaya başladım.

Kıymalı kemik sulu yemekler  yemeye başlayınca daha da düzeldi kilosu

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 176 göst.
0 oy
2 cevap 154 göst.
0 oy
1 cevap 70 göst.
0 oy
5 cevap 184 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Bi prenses annesi (682 puan) tarafından soruldu

385,417 soru

11,525,053 cevap

35,192 kullanıcı

...