0 oy
73 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (61 puan) tarafından
Kızlar 24 haftalık hamileyim...14 kq aldım doktorum hamur işi, patatesi, ekmek, pirinci yasakladi...ben çabuk acıyorum bide insulin direncim olduğu için acikinca fena ölüyorum... Sizcə nasil beslenmeliyim? Neler tukete bilirik? Hamiləliyin sonuna kadar sadece 2_3kq al dedi doktor

3 Cevaplar

0 oy
(10,075 puan) tarafından
Diyetisyene gitmen lazim canim. Kimsenin diyeti kimseye uymaz. Birde insülin direncin varmis
-Reklam-
0 oy
tarafından
İlk hamileliğimde  beslenme çizelgesi ve kitabı verdiler bunda vermediler ilk zamanlar bende çok sık acıkıyordum sürekli aralarda salatalık havuç elma meyve yiyordum siz genede ünsilin direnci için destek alın bir doktordan o tavsiyede bulunsun 
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Sabah ogle akşam öğünü yap her gün düzenli saatlerde sabahla öğle arasinda bir ara öğün, ogleyle akşam arasında bir ara öğün yap.ara ogunlerinde 1 adet meyve veya bir avuç kuruyemis veya iki üç adet kuru meyve veya bir bardak süt veya bir kase yoğurt vb tercih edebilirsin.ana ogunlerinde iki dilim sabahları tam buğday ekmeği yiyebilirsin kiloya dikkat edeceksen diğer ogunlerinde yeme.ogle akşam ogunlerinde az yağlı ve az tuzlu sebze veya et yemeği yersin.yanina karbonhidrat olarak 3 kaşık kadar bulgur pilavı olabilir başka sağlıklı karbonhidrat aklıma gelmedi şu an ama internetten bakabilirsin.ogle ve akşam ogunlerinde büyük bir kase salata yoğurt cacık veya ayran yersen doyurucu olur.meyveleri az şekerli olanlardan seçersin.kuruyemisleri de tuzsuz çiğ yersin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 108 göst.
4 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Emine S (16,064 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 136 göst.
26 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Biricik yavrusum (1,438 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 141 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde N.n (61 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 290 göst.
14 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu

381,061 soru

11,407,972 cevap

34,945 kullanıcı

...