0 oy
187 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İkinci sezaryenimi olucam 5 Aralık son adet tarihim ve duan 21 haftanın içindeyim 21+5 olmam lazım tahminen ne zaman sezaryen günü verirler yada kesin en geç kaçıncı haftada alırlar beni birde doğumdan bir gün önce mi yatış oluyor yoksa doğumun olucagi gün mü yapılıyor yatış kontrolume daha varda burda sormak istedim

3 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim en geç 39'da alırlar..ben 38de dogum yaptım dogum için gun verdi o gün gittim yatisim yapıldı gittikten 2 saat sonra doguma alındım yani tarih verildiği gün doguma gittim 1 gün öncesinde son kontrolu yapmak için gel demişti ama o günde hava kötüydü aradı bugün gelme yarin erken gel nstye gir sonra doguma alırız dedi 7 buçuk gibi gittim 9da ameliyata alındım
tarafından
40 haftayı bulmuyor yani 39 haftanın içinde mi alindin doğuma yoksa 39 olduğun gün mü :)
(9,626 puan) tarafından
Tam 38di canim ne bigun eksik ne bigun fazla ☺☺☺ yani sezeryan olunca 40a kadar beklenmiyo eger bebek gelişimini tamamlamışsa 40tan önce alırlar:)
tarafından
Kızım 41 de doğmuştu :D
(9,626 puan) tarafından
Eger kizinda planli sezeryan değilse o haftalarda dogurman normal senin minnos baya beklemiş  :)) ama benimki 1 hafta öncesinden belliydi dezeryan olacağım yani 37de karar verdik 38de dogum yaptım Allah nasip ederse buda sezeeryan erken oldugu için gün vermedi konuşmadık henüz ama muhtemelen bu sefer de 37 38de doguma alir diye düşünüyorum:)
tarafından
Evet bizimkisi biraz plansız oldu cuma akşamı sancıyla gittiğim hastahaneden pazartesine kadar sancı çektim 7 8 cm açılmam oldu ama bende derman kalmadığı için pazartesi sabahı sezaryene alındım carsamba günü de çıkışım yapılmıştı :) bakalım bunda ne dicekler :)
-Reklam-
0 oy
(439 puan) tarafından
Doğumun olcağı gün yatılıyor canım bi sorun olmazsa benim de planlı sezeryandı son 38+1 de doktora kontrole gittim yarın doğuma alalım dedi planlı sezeryanda 38. Hafta uygun görülüyormuş bebeğin gelişimi iyiyse
tarafından
Şuan şükürler olsun durumumuz iyi özelde doktor 28 Ağustos dedi doğum için ama devlette devamlı gittiğim ise 3 Eylül yada 6 Eylül haftasının içinde olabilir demişti ama durum neyi gösterir bilmiyorum
(439 puan) tarafından
Devlet 40 haftaya göre hesaplıyo canım bende özelde yaptım doğumu kontrollere devlete gidiyodum ama senin gibi
tarafından
Yok 40 haftam Eylül'ün ortasına denk geliyor canım
(439 puan) tarafından
Bilemedim o zaman ben öyle biliyordum devletteki doktorum öyle hesaplıyodu cünkü boşver takılma en geç 39 da alıyolar sezeryana
tarafından
İster istemez burda görünce merak ediyorum
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Birgün öncesinden yatış yapılır 37 38 de falan gün verirler canm
tarafından
Haftalık nst ye ne zaman başladınız peki
(1,601 puan) tarafından
Benim riskli gebelikte 30 hafta dan sonra hep nst ye girdim ztn 1 ay sonra doğum oldu oğlum erken geldi 15 gün kuvezde kaldı
tarafından
Hee anladım canim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 393 göst.
0 oy
1 cevap 100 göst.
1 Şubat 2022 Diğer kategorisinde 13zhreee (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 222 göst.
1 Şubat 2022 Diğer kategorisinde 13zhreee (25 puan) tarafından soruldu
+1 oy