0 oy
526 göst.
Diğer kategorisinde (402 puan) tarafından

Eşinizin ailesi ile aynı şehirde olup size faydası olmasaydı üstelik size sadece işleri düşünce gelseydiler (hizmettte sınır istemezler zaten)

Şehrin iş imkanları kısıtlı olup eşiniz işsiz olsaydı 

Sizde memur olup tayin isteyip gitme hakkınız olsaydı gider miydiniz

Eşiniz sizin tayin durumunuza sıcak bakmasa bile 
Sırf ailesi ile kopmamak için karşı çıksa bu duruma

Yapar mıydınız böyle birşey 

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
bence yapardım çünkü çok yıpratıcı bu şeyler 
-Reklam-
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Eşin artık senle evlenmiş aile olmuş .Tayinini istemelisin ve eşin de senle gelmeli gelmezse kendi bilir anasının evine dönsün.İşi düşünce evlat gören o ailesi işsiz güçsüz bir şekilde yanlarına gelince yüzüne bakmaz onun da aklı başına gelir.

Ben eşimle nişanlıyken  sekreter olarak çalışıyorken AÖF adalet bölümü bitirdim.Kpss önlisansa girdim evliyken, her yaptığım tercihte eşim  "inşallah çıkmaz "dedi .Ve ben yerleştirilmedim, sonra hamile kaldım, doğuma yakın işi bıraktım.Oğluma baktım.Kredimiz vardı .Tek maaşla geçinmekte biraz zorlandık.Gereksiz harcama yaptığında ikaz ettim onun yerine şu alınabilirdi gibi ....Çok biliyorsan çalış onu da kendin al demeye başladı .Sigortamı devam ettirmek için ben de çalışmak istiyorum aslında ama burası küçük bir ilçe pandemiden ötürü iş bulmak çok zorlaştı.Dün yine böyle benzer bişey söyledi ;bende 'haklısın aslında ben 2020de sınava girmeyerek hata yaptım , sınava hazırlanmaya başlayacam madem özel sektörde iş yok belki benim ekmeğim memurluktadır dedim gözler fal taşı gibi açıldı' ben nolacam' dedi .Sen en iyisi çocuğumuza bak ben çalışır herşeyimizi alırım karıcım 'dedi :) :)

O çalış o zaman lafları o kadar dokundu ki ben o ne derse desin O kPSS ye çalışıp memurluğa uğraşacam.

(402 puan) tarafından
İnşallah sende memur olursun canım inanılmaz rahat ve guzel minnetsiz oluyorsun eşine bile mükemmel gerçekten
(7,935 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah :) oda senin eşin  gibi yaşadığımız yerden ayrılmak istemiyor..Eşimin öz amcası bile memurluğun peşini bırakma neresi  denk gelirse git , memurluk gibisi yok Ahmet gittiğin yerdeki belediyeye geçiş yapar diyor
0 oy
tarafından
Kendim atanma şansım varsa asla gözünün yaşına bile bakmam atanır giderim ister gelir ister gelmez
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Tabiki de giderim  bu devirde  iş bulmak  kolay değil esimin de anasından  ayrilabiliyorsa gelir 
(402 puan) tarafından
Şu an zaten burda çalışıyorum başka şehire tayin hakkım var kullanayim mi diye düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 237 göst.
0 oy
17 cevap 318 göst.
15 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Havvam66 (1,125 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 445 göst.
0 oy
45 cevap 1,002 göst.
12 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

396,472 soru