0 oy
298 göst.
Diğer kategorisinde (12,856 puan) tarafından
Hepinizin Kadir Gecesi Mübarek Olsun kızlar

Size bir soru sormak istiyorum ben şuan reglim kayınvaldem normal abdestini al secdadeye otur sureleri oku tesbih çek duanı oku dedi regl döneminde abdest tutmaz diye biliyorum bilgisi olan cevap verebilir mi

9 Cevaplar

0 oy
(17,811 puan) tarafından
Kayınvaliden kalbi güzel biri belliki ama olmaz bende böyle biliyorum canım
(1,763 puan) tarafından
Sure okunur tesbih çekilir ama bende abdest tutmaz diye biliyorum bende regliyim bugün özellikle araştırdım ayet-el kursiyi bile ezberden biliyorsan okuyabilirsin yazıyor Kuran sureleri vs ezberden okunması lazım abdest tutmadığı için regliyken Kuran a vs dokunulmaması gerektiği yazıyordu abdest tutsa Kuran da okunur o zaman regliyken
tarafından
Hayzliyken abdest alınmaz günah arzu hanim
(1,298 puan) tarafından
Neden günah olsun canım öyle şey mi olur eskiden büyüklerimiz abdestsiz yemek yapmazmış ve ben her hafta sohbetlere giderdim pandemi den önce bunu bilmesem buraya boş sallamam hee o abdestle tabıkı namaz oruç olmaz ama her abdest alındığında günahlarımız o uzuvlardan dökülürken neden günah olsun Allah aşkına
tarafından
Ben öyle biliyorum kuzum hayizken abdest alınmaz  ben öyle biliyom senin mezhepin ne bazen mezhep farkliliginda olabiliyo
tarafından
Ben hamileyim abdestsz yemek yapmyom yemek bile yemiyorum o doğru ama adetliyken abdest alinmiyo
-Reklam-
0 oy
(1,298 puan) tarafından

Abdest alınır canım tabıkı.. Sure degıl ama duaları yanı ayetel kürsi subhaneke gıbı yada tesbıhatları çekebilirsin 

image

0 oy
(734 puan) tarafından
Abdest alabilirsin bence bi sakıncası olacağını düşünmüyorum
0 oy
tarafından
Olmaz cnm günah sadece salavat cekebilirsin nas Felak Ayetel Kürsi okuyabilirsin onun dışında olmaz
(1,298 puan) tarafından
Nas Felak kuran süreler yani ayet canım hayızken okunmaz
tarafından
Okunur olrmu  koruma dua si okunuyor
tarafından
Biz imama sormuştum cnm okunur doğum yaptıktan sonrada okuyosn
(1,763 puan) tarafından
Okunur canm ama ezberden Kuran dan okunması regliyken haram kılınmış ama ezberden okuyabilirsin
tarafından
Kız zaten Kur'an ı kerime el suremezsn sadece ezberden okunuyo
0 oy
tarafından
Yok canim malesef bi nevi hastalik geciriyoruz ve bunun sayili gunleri var o gunler icerisinde abdest tutmaz ama tabiki duani okuyup tesbih cekebilirsin, sure de dinleyebilirsin ancak
0 oy
tarafından
zikrini yaop duanı et başkada yapacagin bişey yok abdest olmaz sonuçta 
0 oy
tarafından
Canım ben alıyorum yani dersliyim bu dersi veren ablaya sordum reglken çekecekmiyim diye oda regl başladığında gusül abdesti al sonrasında dersini çekeceğin zaman namaz abdesti al çünkü sureler abdestsiz okunmaz demişti evet tutmaz bozulur ama yinede abdest alıp ders çekiyorum ders dediğim tesbihat salavat ihlas suresi . 
bide bunu dinle canım. Allah kabul etsin. 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Abdest tutmaz canım ama alabilirsin.dualar ve tesbihat abdestsiz de yapılabilinir.surelere gelince ayet-el kürsü felak nas gibi sureler regliyken okunur fakat ezberden Kuran dan okunması haram kılınmıştır regliyken
0 oy
tarafından
Regl doneminde abdest alamazsin namaz kilinmaz oruc tutulmaz Kur'an okunmaz Kur'an'ı Kerim'den ayet veyahut sure okunmaz sadece dua edebilir ve zikir cekersin....

Peygamber efendimize(sav) sormuslar zikirlerin en asili hangisidir diye LAİLAHEİLALLAH demis sende bol bol zikret.
(12,856 puan) tarafından
Abdest aldım şimdi canım günahı olmaz heralde dimi

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 206 göst.
23 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 412 göst.
26 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 297 göst.
20 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Acemianne35 (122 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...