0 oy
547 göst.
Diğer kategorisinde (1,301 puan) tarafından

Herkese hayırlı kandiller. 

Canım çok sıkkın bugün böyle oldu aslında oğlum 44 günlük altına yapıyor ama sanırım kabız az birşey yapıyor , yapmaya çalışırken çok ikiniyor, ya da büyük ihtimalle gazı var. Ben ise dikkat etmeye çalışıyorum ne yesem gaz yapacak biliyorum kimyon çayı içiyorum, rezene içiyorum bebeğime veriyorum biogaia damlayı sırf altına düzgün yapabilsin diye aldım bende öyle biliyorum çünkü bağırsak duzenleyiciymis. Kullanıyorum günde 5 damla yok etki etmiyor bazen çok çok iyiyiz bazen çok kötü. Bugün herşey çok güzeldi taaki saat 23:00olana kadar oğlum o saatten bu saate kadar kesintisiz uyanık. Ağlıyor karnına masaj yaptım, popsunnun deliğine kulak çubuğu ile uyarı verdim damlasını verdim kimyon çayı verdim. Altına yaptı ama sanki daha çok yapmak istiyor ya da aşırı gazlı bir çocuk ve sanırım gerçekten kolik bir bebek olabilir. Neyse şuan yeni gözlerini kapadı ama o aglayişi içimi yakıyordu ardından oturup bende ağladım baktım ağlamak çare değil kendimi toparladim devam ettim çocuğuma bakmaya. Kızlar çok yorgunum be gerçekten çok yorgunum oğlum böyle yaptı diye değil herşey beni çok yoruyor ya bugün anneler günü değil mi ben kendimi oğluma karşı yetersiz bir anne gibi hissettim ben onun derdine deva olamıyorum. Onun ağrısını geciremiyorum dualar ediyorum ninniler söylüyorum yok bana mısın demiyor belli ki canı acıyor ki ağlıyor yavrum boşu boşuna ağlamaz. 

Oğlum için dua edin kızlar lütfen rahatlasın rabbim tüm evlatlarımıza sağlık sıhhat versin inşallah. Oğlumun ismi Ali Asaf

İçimi dökmek istedim gerçekten buna ihtiyacım vardı belki yazdıklarınıza donemeyebilirim kızlar kusuruma bakmayın şimdiden olur mu şuan çok yorgunum ve biraz uyuyayım. Sabah okuurum artık 

BU ARADA EN İÇTEN DİLEKLERİMLE ANNELER GÜNÜNÜZU KUTLARIM ♥️

11 Cevaplar

0 oy
(3,579 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Seninde anneler günün kutlu olsun canım 

Bunlar bebek büyütürken olağan şeyler canım benim Rabbim dermansiz dert vermesin bunada şükür 

O bebis daha dünyaya alışamadı kendini hala senin güvenli karnında sanıyor bünyesindeki değişimlere ayak uydurmaya çalışıyor ağlaması ikinmasi gazı bunlar çok çok normal şeyler 

Senin uykusuzluğun yorgunluğun anneliğin tadı tuzu inan bir gün bütün bunlar geride kalıcak bütün gece deliksiz uyuyacak cennet anaların ayakları altında diye boşuna dememiş peygamber efendimiz 
-Reklam-
+1 oy
(878 puan) tarafından
Nurse harveys colex iyi geliyor ha bide kuru nane yi kaynat ılık şekilde 2,3 kasık ver bebeğine çok iyi gaz cikarttiriyor bugün benim kurtaricim o oldu
+1 oy
(48,508 puan) tarafından
canim oncelikle hepimiz ayni seyleri yasadik sabah dort bes alti ne zanan uyuyacağı belli olmuyodu gazdan acillik bile olduk bazi bebekler cok cekiyo kıvranıyor sen düzenli ver damlasini karnina masaj yap. kendi ayaklarini bebegin ayaklarini sicak tut. bide totisinden sürekli uyarı verme daha cok kucuk alismasin öyle
+1 oy
(389 puan) tarafından
Öncelikle  seninde anneler günün kutlu olsun tatlım♥️♥️

Benim oğlum 48.gunluk anlattıklarına aynı 3 günde bir büyük tuvaletini yapiyor yaparken ikiniyor ağlıyor kucagimdan indiği gibi kendini sıkıp bağırıp ağlıyor bir dk bile durmaz uyudugunda 25dk bir kalkar asla uykusu bir saati geçmemiş bugüne kadar en uzun uykusu 1 veya 1 buçuk saat kalktığı gibi hep ağlar kucak ister ful emmek ister çok gazı var nurse gaz giderici kullanıyorum bazen çok iyi bazen sanki hiç ise yaramiyormus gibi bide en kötüsü benim oğlum günde 10 defa fickirarak dolu dolu kusan bir bebek güne 3 4 defa elbisesini degistiririm ilk çocuğum inanki bende çok yoruldum ama oğlum için tekrar tekarar ayaga kalkıyorum hemde ailemden herkesten uzakta ben oğlum eşim tek yaşıyoruz kimsemiz yok 7 günlükken başını yıkadım mecbur kuzum katlanicaz Allah yardım etsin sana da bana da
(1,301 puan) tarafından
Resmen aynı şeyleri yaşıyoruz şuan yine uyandı emziriyorum onlar iyi olsun da başka hiçbir şey istemem gerçekten bu arada çok teşekkür ederim iyiki varsınız ♥️
(389 puan) tarafından
Sende iyiki varsın bitanem♥️
+1 oy
(742 puan) tarafından
Anneler Günün kutlu olsun  asla yetersiz olduğunu düşünme  biz bir  anneyiz. Insaniz  elimizde  olmayan  bi sebeb  gaz sorunu . Yetersiz değiliz.  Gucluyuz  böyle  düşün   sen çok  iyi  bi  annesin .  Kodunuz düşürüp  ağlama  sütünden bebeğe  geçer  üzüntü 
+1 oy
tarafından
İnan hepimizin oyle zamanlari geceleri oldu. Yiprandim agladik. Ama annelik oyle birseyki istifa esip gidemiyorsun. Bebek icin hayat cok zor büyüme ağrıları gazı yeni bir dünyaya alışması diş çıkarması vs. Ama bu süreçte onlarin annelerinin kokisina ihtiyaci var. Ennn zor anda bile şunu düşün GEÇECEK hepsi geçecek annesi buyuyecek yavrun. Ve o kadar hizli buyuyecekki inanamayacaksin. Bio gaia nin yaninda bir tande gaz damlasi kullanmalisin cunku bio gaia probjyotik.  Gaz ilaci olarakda sab simplex deneyebilirsin bizi o rahatlarmisti. Birde bebeginin ayagini hep sicak tut. O zaman rahat cikarir allahin izniyle 
0 oy
(966 puan) tarafından
Canım Allah oğluna sağlık versin sanada sabır versin gerçekten çok zor bı dönem gaz sancısı bende yaşadım ama kulak cubuguyla uyarma çocuğun poposunu çok tehlikeli birşey .o çubuğun açısından korkusunada yapamazmis çocuklar . Yeniden acır diye ..damlayı da sab simplexle birlikte kullanıyorlar faydalı diyolar. Ben kızım için zinco kullandım gaz için iyi geldi . Bol bol rezene içtim az da kızıma verdim rezene çay kaşığıyla rahatlamıştı . . Kızıma da çok az çay kaşığı ucuyula zeytinyağı icirdim. Sıcak havlu koyabilirsin karnına ayaklarına . Bisiklet sürer gibi yap bacaklarını . Karnına masajlar var onu yaptır . Ama kendini yetersiz gibi hissetme sen güçlüsün ve annesin . Herkes zor zamanlar geciriyo merak etme. Bebeğimle mutlu sağlıklı bir hayat gecirmen dileğiyle kuzum iyi geceler 
(1,301 puan) tarafından
Yok kuzum ben içine sokmuyorum dıştan sürüyorum asla öyle birşey yapmam ki ben bile korkuyorum
(966 puan) tarafından
Anladım canm inşallah tez zamanda biter gazı
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Ah canım benim senin yapabileceğin birsey yok gazlı cocuga elinden geleni de yapmıssın zaten kıyam a sana
(1,301 puan) tarafından
İnan elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum bazen yetersiz mi geliyorum diyorum kendi kendime
0 oy
tarafından
Her annenin böyle bir dönemi var sanırım. Ben 10 sene üstüne anne oldum sanırdım ki her şeyi biliyorum. Hiç bişey bilmiyormuşum. Senin yaşadıklarını bende yaşadım sanırım çoğu kisi de yaşadı yalnız değilsin. Bizde sadece kabizlik yoktu. Sütüm yoktu oğlum da asılıyordu emerken memeye 3 ay göğüs acısı çektim. Geçmedi yara yok ama deli gibi acı çektim. Oğlum sürekli gaz sancisi ile inliyordu ağlama yok ama sürekli inleme.  Altına ediyordu bazen onu bile anlamıyordum altını yeni degisirdim genelde temiz beze kaka yapardı bende anlamazdim bi bakardım altına etmiş ondan huysuzlanıyor ***** kafam diye kendimi yerdim. Gazını çıkarayım kusmasın diue uğraşır dururdum gece vakti. Gazı için nurse Harveys kullandım ise yaramadı. Metsil verdi doktor ise yaramadı. Başka Doktor biogaia verdi tek başına bi işe yaramadı en son biogaia kullanırken eşime dedim zinco al gel öyle ikisini beraber kullaninca 2. Ay sonunda çok şükür ki gaz olayı halloldu. Çoğu zaman ben ama yetersizlik hissini yaşadım. En son da dediler bana ki çocuğun ayına göre geride. Nöroloji beyin mr istedi. Ben bide 2. Yi doğurdum o arada. O mr çekilene kadar ne yedim ne içtim ne dünyada ben vardım. Lohusa halimle üstelik. Neyse ki mr çekildi ömrümden ömür gitti. Çok şükür bişey çıkmadı. Evet oğlum 16 aylık halen yürümüyor ama yürüyecek sonuç olarak. Çok hareketli yaramaz bi bebek değil hiç olmadı gerçekten canı yanmadikca da ağlamaz. Öyle yani 13 aylık oğlum 8 aylık gelişimde dediler. Yetersizliğin dibi buydu benim için. Elimden geleni yapıyorum başka yapabileceğim bişey yok dedim artık o duyguyu kabullendim.
0 oy
(980 puan) tarafından
Canım aklında olsun 10 güne kadar yapmaması normal. Nacizane tavsiyem uyarı yapmaman. Biogaia düzenli kullan bende kullanmıştım işe yaramıştı. Ayrıca havluyu ısıtıp sıcak kompres yapabilirsin karnına dikkat et çok sıcak olmasın direkt tenine değil zıbını üzerinden koy sıcak havluyu Ayrıca eğer kolik ise beyaz gürültü dinletmeyi denemeni tavsiye ederim. Ben kızıma Beyaz gürültülğ uyku arkadaşı almıştım çok işime yaradı. Kızım şu an 9 aylık ve onunla uyur yanımızdan hiç ayırmıyoruz. Beyaz gürültünün bebeklerin sakinleşmesinde çok etkisi var. Geçmiş olsun 
(1,301 puan) tarafından
Kuzum nerden alabilirim beyaz gürültü bebeğini
(980 puan) tarafından
Ben budizz almıştım. Instagram'da sayfası var. İstersen budizz yazınca hepsi burada yada trendyolda da bulabilirsin.

https://instagram.com/budizzz_bear?igshid=xbhd8ttcrrlp
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Sadece bioagai yetmez cnm onun yanında bi gaz ilaci daha kullanman lazm..sab simplex veya nurse harvey fln iyi gelebilir..Allah yardimcin olsun valla bnmki de gazliydi bilirim yani..

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 289 göst.
0 oy
12 cevap 767 göst.
0 oy
10 cevap 683 göst.
0 oy
18 cevap 782 göst.

378,370 soru

11,325,660 cevap

34,778 kullanıcı