0 oy
735 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Kızlar iyi aksamlar. Ben elhamdülillah Müslümanım. Ama eşim ben musluman degilim diyor ve her seferinde bunun üzerine kavga ediyoruz. Az önce yine tartistik. Konumuz ise ramazan fitresiydi. Ben ne zaman vericez diye sormamla basladi. Ben napıcam bana günahı var midir. Vermiyor bana da engel oluyor

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bunu bir hocaya mutlaka danış bence canım biz ne desek yanlış olur 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gercekten musluman degilmi ondanmi diyo 
(11 puan) tarafından
Müslüman degilim diyor ama hangi dine inandığına dair bir şey demiyor. Bu beni üzdüğü için fikir almak istedim.
tarafından
Anliyorum seni canimpaylasmadiysa hangi dine inandigini deistlik falan mi acaba dedigim gibi hocaya bi danis o nasil hareket etmen gerektigini dinen ne yapman gerektigini anlatir sana yani burda cok cok bu konularda bilgisi olan nadir bulursun cok ince bi konu cunku hassasda ayrica
(11 puan) tarafından
Evet doğru söylüyorsunuz, tesekkur ederim
tarafından
Canim Allah'a inanmiyorsa deist meist hepsi boş. İnanmiyor iste
tarafından
Bende onu dedim arkadasa sormus azda olsa bilgilendirdim
0 oy
(2,494 puan) tarafından
Neden ôyle diyor? Daha önce diyor muydu?
(11 puan) tarafından
Ya hayır evlendigimizde boyle bir seyi kesinlikle yoktu son 1 senedir basladi surekli bu konu üzerinde tartışıyoruz kuran okuyorum niye okuyorsun okuduğunda ne yazıyor anlıyormusun da okuyorsun vesaire vesaire oruc tuttum diye bile tartistik
(2,494 puan) tarafından
Belki de baştan beri müslüman değildi ama sana çaktırmadı
0 oy
tarafından
Öncelikle din özgürlüktür ama bir şey varki Has a Allah'ı inkar mi ediyir yoksa hristiyan falan mı çünkü o dinler dede kendilerince ibadetler var . 
(11 puan) tarafından
Hristiyanım da demiyor ateist im de demiyor sadece ben Müslüman degilim inanmiyorum diyor haşa allahı sorguluyor. Kahroluyorum
tarafından
Allah'ı sorguluyorsa işi yaş biran önce rabbim eşine doğru yolu buldursun dua et onun için kendi fitreni gizli vermelisin senin dinine engel olamaz
tarafından
Bencede gizli ver. 28 lira zaten
(11 puan) tarafından
Onun adına da vermem uygun olur mu ki
tarafından
Fetva hattını ara sor
tarafından
Valla onu bilemem. İnanmiyorum diyor ne diye vericeksin ki kizin ve kendin adina vericeksin heralde arkadasin dedigi gibi fetva hattina sor
(11 puan) tarafından
Tesekkur ederim ben kendim ve kızımın fitremizi sadakamizi vereyim onun ki kendine kalsin
tarafından
İçinde yasa aynen
tarafından
Canim ben bilmiyorum yinede ama bilen birine danis
(11 puan) tarafından
Tesekkur ederim yarin bi hoca bulup sorucam en kotu sabir . Rabbım bi yol gösterir elbet bana
(748 puan) tarafından
Canm ataizme yonlenmis demekki iyce emin ol ve gerekeni yap :(çok üzgunüm senin adına
0 oy
(7,478 puan) tarafından
Senin o adamla nikahın düşüyor canım müslüman bir kadın gayrimüslim bir erkekle evli kalamaz
(4,102 puan) tarafından
Yani adam byle dedi die nikah düşyormu gercekten
(11 puan) tarafından
Evet dusuyormus
tarafından
Tabi kii düşüyor bacım artık nikâhınız yok. Eşim imam ben ilahiyat mezunuyum.
(11 puan) tarafından
Abla esine bi sorsan allah rızası için ben ne yapayım
tarafından
Sordum canım şimdi nikah düşmüş diyo. Eğer yenide  iman ederse nikah tazelemeniz gerekiyor. Maalesef zina etmiş oluyorsun. Rabbim kolaylık versin isin zor gidecek yerinde yoksa  artık çok zor
0 oy
tarafından
Yorumları okudum eşini karşına al ciddi ciddi konuş eğer gerçekten Müslüman değilim diyorsa sen de zina işliyorsun eşinle evli kalarak çünkü Müslüman bi kadının Müslüman olmayan erkekle evlenmesi uygun değildir dini nikahınız da düşer sürekli söylediyse 
(11 puan) tarafından
Cunku konuşmayı da cok istedim
tarafından
Ama bu konu çok ciddi bi konu canım senin ahiret hayatın da yanıyo olabilir şu an o yüzden müsait bi zamanda sakin olduğu bi gün ciddi manada konuş dini nikah meselesini falan anlat gerekirse ailesine söyle
tarafından
Siz nerde yaşıyorsunuz canım ailesi Müslüman falan demişsin Yurt dışında mısınız
(11 puan) tarafından
Yok abla turkiye de yasiyoruz
tarafından
Anladım canım yani genelde almanyada yaşayan ailelerin çocukları dini anlamda kayma yaşayanailiyo da ondan sordum
0 oy
(9,653 puan) tarafından
Yardımlaşmak güzel şey din ırk ne olursa olsun elimizdeki paradan az çok ihtiyac sahiplerine vermemiz gerekiyor diyebilirsin ..
(9,653 puan) tarafından
Üzerinde baskıda kurmuş sanırım sana bensiz bir hiçsin hissiyatı vermiş ve asıl korktuğun bu sanırım. Ve oda bunun farkında olduğu için istediğini rahatca söylüyor rahatca yapıyor. Ne kadar vazgeçirmezsin dersen okadar eziyet eder.
(11 puan) tarafından
Off kesinlikle. Tamamen doğru söylediniz. Benu vurduğu en büyük nokta defolup gideceksen elvini birak oyle git diyor bunu da yapamiyorum
(9,653 puan) tarafından
Allah allah kusura bakma birisi gidecekse ev kadınındır istemediğin vakit beni alırsın ceketini çıkar gidersin kusura bakma ev benim gitmesi gereken fazlalık olanda sensin de..
(11 puan) tarafından
Bunu da yaptim abla. Bu evi kendi çalışmış kendi emeğiyle almis bu ev onunmus. Ben kimsem burda. Abla Allaha inanmayan onu sevmeyen hic kulunu sever mi. ? Beni hiç sevmedi ki
(9,653 puan) tarafından
Ne desem bilemedim Allah yardımcın olsun
0 oy
(2,074 puan) tarafından
Evlenmeden önce bilmiyo muydun konusmadinz mi hiç bu tarz konularda
(11 puan) tarafından
Hayir hic bilmiyordum
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Canım fitreden ziyade nikah düşüyor asıl sıkıntı. Zina oluyor aynı evde oturmanız bile. Ailesi ile görüş kendi ailen ile zira böyle gitmez tabi inanca göre söylüyorum. 
(11 puan) tarafından
Bunu yarin daha detaylı bi sekilde biriyle konusucam umarim iyi bir hoca bulurum
0 oy
tarafından
Musluman degilim diyorsa senin onla evli kalman sıkıntı;(
(11 puan) tarafından
Akrabalarına soruyorum onceden oruc tutuyordu cuma ua gidiyordu diyorlar ama ben evlendim evleneli ne cuma ya gittiğini gördüm ne de oruc tuttuğunu bu konu ya dair konuşmazdik hic ben oruc tutarken bosuna ac kalıyorsun vesaire diyince artik anlamaya başladım su son 1 senedir de surekli uzerime geliyor kuran kursuna bile kaçarak gidiyordum.
tarafından
Tovbe yarabbim ne demek bosuna ya acaba sonradan biri aklinami girdi hani boyle insanlari kandiriyorlar ya
(11 puan) tarafından
Hic bilmiyorum aksine benim bildiğim arkadas cevresi hic yoktur. Hic arkadaşlarıyla vesaire bulusmaz ki diyeyim arkadas cevresi yaptı. Başından bir olay gecti yaralanma olayi 2017 de ben onun psikolojisiyle ilgili olduğunu düşünüyordum hep
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Nasıl ya evlenmeden önce dinini sormadin mi ? Müslüman bir kadın gayrı müslim biriyle evlenemez ki nikah olmaz bi kere. Dini nikâhı nasıl kıydınız? Acil bi hoca bul fetva işte ya da fetva hattını ara zina işliyor olabilirsiniz su anda 
(11 puan) tarafından
Ailesini tanıyoruz Müslümanlar cok sukur namazlarinda hepsi ama ben bilseydim esimin boyle olduğunu evlenmezdim oldu evlendik yeni yeni öğreniyorum esim bana kendisini tanitmamis ki başka birini tanıtmış resmen ben başka birini sevmisim
(3,552 puan) tarafından
Canım benim bak yorumları sok içinde okudum. Bu yabana atılacak bir durum değil belli ki sen inançlı bir kardesimsin. Bu durumu kayinbabana kaynanana kendi anne babana soyle.  Müslüman değilim diyor de. Nikahiniz dusmus. Bu konuda ayet var apaçık. Bence bosverme sakın zina oluyor çünkü
(3,552 puan) tarafından
Hemen ana babasıyla konuş bence
(11 puan) tarafından
Yok abla bosverecegim bir konu değil sustum bu zamana kadar artik yarin konu yi aticam ortaya ne olursa olsun sonucu. Hem günaha giriyorum. Hem huzursuz oluyorum. Tamam türbanlı bir insan değilim ama çok şükür Rabbım e inanıyorum. Emirlerini yerine getirmeye çalışıyorum. Kuran okuyorum diye sen aciksın nasil kuran okuyorsun hani nerde kaldi bunun dini imanı. Diyor Benim bile dediklerine. Aklim ermiyor artik
(3,552 puan) tarafından
En doğrusunu yaparsın Allah yardımcın olsun
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Kendi fitresi vermiyor ise bile sen eline geçtiği parayı kendi adına ver bence Allah ıslah etsin kocamı da de geç tartışma bile rabbim affetsin
(11 puan) tarafından
Oyle yapıcam abla yarın fitremi vericem insallah . Gereken konuyu da konusucam ya Müslüman olsun ya bitsin hersey yapabileceğim birsey kalmadı artik.
(12,776 puan) tarafından
Ailesi ile vs konuş bı yani nedee öyle diyo  acaba gerçekten insan dinden çıkar
0 oy
(3,056 puan) tarafından
Allah feraha çıkarsın inşallah önce güvendiğin bir hocaya danış ona göre hareket et vebali çok büyük olur eğer Allahı inkar ediyorsa. Allah yardımcın olsun eşini doğru yola sevk etsin inşallah
(11 puan) tarafından
Yarın insallah bi hocayla konusucam abla
0 oy
(7,564 puan) tarafından
Neki eşin   evlenirken bilmiyormuydun  sen kendi fitreni ver o ister versin ister vermesin
(11 puan) tarafından
Hayir bilmiyordum dini inancını
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Bence bunu bir hocaya dor derim ne dersek yanlış  olur
0 oy
(3,563 puan) tarafından

Canım  onun için dua et insaAllah kalbine giren vesvese girdiği gibi çıkar,  zaman devir  kötü  hani denir ya, gün gelicek

İmanı elde tutmak, kor ateşi elde tutmak gibi olacak.

Rabbim bizleri muhafaza eylesin 

(11 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun abla Rabbım dogru yolu göstersin ona insallah
0 oy
(10,831 puan) tarafından
O adamla nikahın olmuyor ki CNM Ama Allah yardımcın olsun 

Kendi kendine oluştu zaar
(11 puan) tarafından
İnsana en ağır gelen şey nefis. Nefsine uyuyor
(10,831 puan) tarafından
Inanmiyor mu cnm
(11 puan) tarafından
Hayir haşa Allaha inanmiyor
(10,831 puan) tarafından
Nerden olmuş kendi kendine
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Bir şeyi merak ettim siz evlenirken dini nikah kiyilmadi mı ?
(11 puan) tarafından
Abla onu da sordum sizin pis pis adetleriniz iste dedi cikti
(11 puan) tarafından
İnanın artik tartışma içerisine girecek gücüm kalmadı her lafa bir karşılık veriyor hakli gibi tartışıyor
(1,837 puan) tarafından
Kaç yaşında bu adam ne kadardır evlisiniz
(11 puan) tarafından
26 yasinda 2018 den beri evliyiz Bende 20 yasindayim
(1,837 puan) tarafından
Yaşı da küçük değil ama yapılan yorumlara katılıyorum ailesiyle görüş oğlunuz müslüman olmadığını söylüyor nikahimiz düştü ben babamın evine gidiyorum de başka yapacak bir seyiniz yok maalesef
0 oy
(835 puan) tarafından
Tövbe tövbe bence al karşına eşini iyice düzgün düzgün konuşun ne demek ben müslüman değilim Hristiyanmi eşin
(11 puan) tarafından
Hristiyanim demiyor sadece Müslüman degilim diyor
(835 puan) tarafından
O ne demeye geliyo
(11 puan) tarafından
Hicbir seye inanmiyor
0 oy
(5,489 puan) tarafından
Adam inançsızsa nikah düşer maalesef. Günahın büyüğü aynı evde yaşamanız şuan
(11 puan) tarafından
Bende günaha giriyorum. Allah affetsin
(5,489 puan) tarafından
Bunu eşine söyle bence gidbilirsen ailenin yanına git
(11 puan) tarafından
Abla annem babam ayri annem başkasıyla evli elin evine bir çocuğumla sigamam ben babam desen çocukken bakmamış simdi 1 çocuğumla mi bakicak bana. Ayaklarımın üzerinde durmam cok zor
(5,489 puan) tarafından
Kadın sığınma evleri var, sen de haklısın bi çıkar yol bulamadım bende. Tek başına olsan belki sığarsın, çalışır kazanırsın da. Çocukla zor. İçim çok kötü oldu ya. Rabbim yardımcın olsun

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 423 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Prensesannesi (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 336 göst.
20 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 288 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Ayseesya (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 430 göst.
31 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,178 soru

11,879,287 cevap

35,995 kullanıcı

...