0 oy
85 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,888 puan) tarafından

Süt ve süt ürünlerine alerji teşhisi koydu doktorumuz, test yaptırmaya gittik yumurta alerjisi de çıktı 1 hafta önce kontrol vardı tavuğa alerjisi çıktı bu seferde, mercimek den şüpheleniyodum mercimek yokmuş ellerinde test yapamadılar. 

Bugün yine kırmızı mercimek verdim biraz yüzü kızardı 1saat sonra geçer diye bakıyorum başka besinlere alerjisi cikiyo oğlumun 9 aylık henüz ne yedircem şaşırıyom buna da şükür isyan etmiyorum, ama çok üzülüyorum artık zorla yediriyom zaten iştahı da hiç yok her yiyeceği korkarak veriyom bişey olcak diye,
Bu kadar yiyeceğe alerjisi olması normal mi var mı başına gelen 

3 Cevaplar

0 oy
(1,326 puan) tarafından
Canım benm bebiş de öyle herşeye alerjisi var tuza bile :)) doktorum 2 yasında gecer dedi bekliyoruz öyle tek alerji yapmayan besin pirinç pekmez canm doktorum öyle demişti :) 
(3,888 puan) tarafından
Özel de mı yapilmi bütün bunların testini bizim bu kadar şeye bakılmadı tektek veriyorum, soya yumurta sut ceviz balık bunlara bakılmisti sanırım
(1,326 puan) tarafından
Bizde özelde baktılar cnm 600 TL mi ne yapıldı vucuda iğne batırıyorlar neresi şişerse ona var deniyor bizim kızın heryeri şişti toleranslı besin alerjisi dendi
(3,888 puan) tarafından
Bizimde koluna batırıp baktlar üniverste hastanesinde, 3 gün kuralıyla veriyom ne vereceksem ben artık.
Özeller pahalı oluyo malesef
(1,326 puan) tarafından
Valla cnm pirinç pekmez yap ver aç kalmasın o alerji yapmaz da diğerlerini de ara ara ver duruma göre
(3,888 puan) tarafından
Muz elma yulaf pekmez falan veriyorum  ve bazi sebzeler
-Reklam-
0 oy
(3,836 puan) tarafından
öncelikle geçmiş olsun canım. kızımın tam tersine hic bir şeye alerjisi çıkmadı testlerde. 40 gunlukten sonra vücudu tepki vermeye başladı her yeri parça parça kizariyordu. kakasi gazi derken mahvolduk. bi ara hırıltı bile oldu. bi kere ev tozu denendi 2 ya da 3 kere süt yumurta denendi bi kere kuruyemis denendi galiba. bizde araştırma hastanesine gidiyoruz. cok ünlü bi özele de gittim adam elimizdeki test sonuçlarına bakıp test bile yapmadi 5 10 dakika da gönderdi. kizim suan 19 aylik bi suredir uzun süreli iyileşme var. bol sabır. bazi dönemler resmen atak gibi cok yoğun geçiyor. değerler cok yüksek değilse geçiyor bi süre sonra 
(3,888 puan) tarafından
Sağol canım yumurta da düşme var ama 5 Ay oldu süt alerjisinde 1 gram bile azalma yok, herşeyden yedirmek istiyorum ama veremiyorum emziriyorum kendimde yemiyom kendimi boşverdim artık. Sizinki de degisikmis niye cikmiyoki testlerde, o dr da test yapıp ayrıntılı muayene etmesi gerekiyordu
(3,836 puan) tarafından
kaç kere kan testi yapildi deri testleri de tekrarlandi bu pandemiye rağmen ama sonuç böyle bizde bende anlamadım. çevremde de benimle benzer durumda olanlar gördüm ama şükür ki çabuk toparladık. inşallah sizinde biter gider bu alerji denen şey.
(3,888 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah biter
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Alerji benimde hassas noktam iki kızımda da oldu maalesef büyük kızımda süt ürünleri alerjisi artı yumurta hassasiyeti vardı 1 yaşına kadar süt ürünleri diyeti yaptık geçti çok şükür yumurtayi da hergün yerse kaşınıyordu en fazla gün aşırı verebiliyordum oda 2 yaş civarı düzeldi küçük kızımda da süt yumurta ve susam alerjisi vardı ve işin kötü tarafı testlerde çıkmıyordu bizim alerjilerimiz tedavi süreçleri de farklı oldu büyükte kacamaksiz diyetle çözdük olayı ama küçük kızımda diyete rağmen sonuç alamayınca doktorumuzun tavsiyesi üzerine vücudunu alistirarak yendik alerjiyı 
(3,888 puan) tarafından
Büyüdükçe gececegine yeni şeylere alerjisi çıkıyor anlamadım gitti neyden kaynaklanıyor, vücudu alıştırarak alerjinin geçtiğini ilk defa duydum canım dogrusu
(2,039 puan) tarafından
Bende canım ama 5-6 ay sıkı diyet yapmama rağmen hiçbir düzelme olmadı çocukta testlerde de çıkmıyordu son kontrolde doktor bazı alerjilerin geçmesi için vücudun o besini unutması gerekirken bazılarında yiye yiye alisa alisa geçeceğini söyledi öyle de oldu yavaş yavaş kademe kademe ilerledik gercektende alerji kalmadı bir süre sonra
(3,888 puan) tarafından
Belki bize de öyle yapar canım, teşekkür ederim.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 74 göst.
0 oy
0 cevap 37 göst.
11 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hulyali (415 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 27 göst.
11 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hulyali (415 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 64 göst.
21 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimbebek (941 puan) tarafından soruldu

377,246 soru

11,289,611 cevap

34,701 kullanıcı

...