0 oy
313 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (940 puan) tarafından
Sorum yukarda 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Yiyecekle alakalı değil misal benim annem kısa ve bizde kısayız ama babam uzundu 2 kardeş kısa birisi uzun bıcırık gibi dolanıyoruz ortalarda :) 

(616 puan) tarafından
Alakası yok beslenme çok etkiliyor. Annem kısa babam kısa kardeşim 1 80 nin üzernde
-Reklam-
+1 oy
tarafından
yiyecek boy uzatir bilmem ama spor uzatir cnm bir de vitamin suruplari falan oluyo onlara da bakabilirsin
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Kalsiyum canım bol bol. Bizde genetiktir oplumda uzun benim tarafa çekmiş :D 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Basketbol, voleybol, ip atlamak, germe hareketleri uzatır
0 oy
tarafından
Bol bol maymun parmlaklığında sallanır gibi bişelerden tutup sallansın.

Süt yoğurt yumurta diyebilirim kemik gelişimi içinde 
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Bence hiç alakası yok boy yiyecekle içecekle uzamaz canım allah vergisidir genetiktir ben köyde doğmuşum 2 yaşında buraya gelmişiz benim boyum uzun kardeşlerim uzun annem ve babam uzun iki amcam.var mesela boyları kısa çocuklarının da boyları kısa genetik yani 
0 oy
(13,791 puan) tarafından
Çemen boy uzatır diye biliyorum. Hatta eskiler çemen otuna boy otu derlermiş. 
0 oy
tarafından
Her birey anne ve babaaindan aldigi genlerle belli bir boy araligina sahip dogar. Beslenme spor gibi seyler bu araliktaki yerimizi belirler kotu beslenirsek alt sinira iyi beslenirsek spor yaparsak ust sinira yakin oliruz. Ben 163 boyundayim kardesim 187 ne yedi icti dersen inek sütü cok içti diger yiyip ictigi duzgun birsey gelmiyor aklima 
0 oy
tarafından
Besin uzatmaz ki spor basketbol uzatir 
0 oy
(3,720 puan) tarafından
Canım büyüme hormonları karanlık ortamda ve uykuda daha çok çalışır çocuğunun odasının karanlık olmasına ve uyku saatlerine dikkat etmelisin onun haricinde kalsiyum ağırlıklı gıdalar mesela süt kemik gelişimi için önemlidir. Çocuğun büyüdükçe de yüzme basketbol voleybol gibi spor aktivitelerine yönlendirebilirsin
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Evet cnm genetik genelde anne babadan biraz uzun olurlar ama çok etkili yöntem elma toplama inanması zor ama babam bize öyle yaptırdı sayesinde uzun olduk
(9,247 puan) tarafından
Kaç boyun acaba
(1,015 puan) tarafından
170 cm yoksa 160 olurdum galiba
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Kalsiyum al bol bol canım bebek icinse. Çocuğun için de yine kalsiyum uzama hareketleri  ise yarar.  Bakalım bizim kızımız nasıl olacak bana çekerse 160 olur babasına çekerse 1.90 :D 
0 oy
(707 puan) tarafından
Boy uzatma iğnesi varmış doktor yapıyormuş.Cok araştırmadım ama ilerde lazım olursa arastiricam.
0 oy
tarafından
Annem kısa babam uzun ben uzun kardeslerim.uzun hepimiz uzunmuşuz yaaa :))))

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 73 göst.
0 oy
4 cevap 116 göst.
0 oy
2 cevap 73 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde 1 melek annesi (170 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 130 göst.
16 Ekim 2023 Aile kategorisinde nur.99 (197 puan) tarafından soruldu

377,998 soru