0 oy
83 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
ÇOCUK VE ERGENLERDE DESTEKLENME İHTİYACI - Anne babanın çocuğunun yeteneklerini keşfetmesi ve ona gerekli desteği vermesi onun gelecekteki başarı ve mutluluğu için önemlidir. Çocuğun sosyalleşme isteği, özerk olma ihtiyacı desteklendiğinde kişilik yapısı daha sağlıklı gelişir. Destekleyici aileler, çocuklarına uygun gördükleri mesleği, okulu veya arkadaşı dayatmak yerine onların hayallerini dinler, onun, iç dünyalarını anlamaya çalışırlar. Çocuğun kararının kendisi için doğru olup olmadığından emin olması için de onu desteklerler.##Otoriteye karşı gelme, söz dinlememe, eleştirme, eleştirilmeye karşı hassaslık ve beğenmeme... ergenlik döneminin belirgin özellikleridir.##Ergen bir yandan anne babasından farklı bir birey olduğunu kanıtlamaya çalışır. Diğer yandan da yalnız kalmaktan, hata yapmaktan korkar, anne babanın rehberliğine içten içe ihtiyaç duyar. Bu nedenle davranışlarını eleştirmek yerine ergenle güven ilişkisi kurmak, olumlu taraflarını desteklemek faydalı olabilir.##Anne babanın en büyük desteği, çocuklarına değerli olduklarını hissettirmek ve onları dinlemektir.

1 cevap

0 oy
(6,859 puan) tarafından
Çiçeğim nbr hayırlı sahurlar
(3,769 puan) tarafından
Aaa hoş geldin cancağızim ❤️ nerelerdesin yaa
(6,859 puan) tarafından
Giremiyorum pek Cnm ya yorgun uykusuz geçiyor. Hiranur huysuz uyutmuyor hiç öle sen neler yaptın aldın mi kızıni
(3,769 puan) tarafından
Hmm anladım cnm diş mi cikarticak acaba:/?
Yok cnm şu yasak klksin diye gözlüyorum İstanbul a gidip kızımı gorucm
(6,859 puan) tarafından
Yaa hala annemde demek çok zor olmalı:( diş olabilir canım bayağı kabarık kulakta cekistiriyor.
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 220 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prenseskizinannesi (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 191 göst.
13 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde _elif (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 67 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prenseskizinannesi (24 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 69 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Suna0106 (355 puan) tarafından soruldu

377,957 soru

11,312,923 cevap

34,747 kullanıcı

...