0 oy
168 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yapıyorum sulu oluyor.1litreye nekadar pirinc koymam lazım kizlar yada 2litreye ne kadar pirinc koyayim. 

11 Cevaplar

0 oy
(15,821 puan) tarafından
Bir litreye yarım su bardağı ikinlitreye bir su bardağı koyuyorum nişasta koyuyorum ama ben fırında yapıyorum 
tarafından
Firinda yapmayacam
-Reklam-
0 oy
tarafından
1 bucuk su bardagi koyuyorum canm ama kivam alana kadar kisik ateste kaynamasi gerek
tarafından
1litreyemi 1bucuk su bardagi
tarafından
Cay bardagi canm yanlis yazmisim oruc basima vurdu
0 oy
(286 puan) tarafından
1 litre süte 1 su bardahi pirinç canım güzel ce yıka tencereye koy yarıdan daha az su kat iyice pissin pirinçler sonra sütü koy sonra şeker vanilya da kiya bilirsin arada karıştırarak kaynat kıvamına bak hafif katilasmissa kapat servis  kaselere koyun orda da dinlenince katilasacak
(286 puan) tarafından
Bide bir bardak süt ayır içine nişasta koyun 1 yemek kaşığı tepeli onuda sütü koyduktan sonra koyun enfes oluyir annem hep oyle yapar ne çok katı nede sulu olur
tarafından
Nişastam yok ua
(286 puan) tarafından
Bişey olmaz o zaman az bişey un koy canım iyice karsitir bir bardak sütle vajilyayi da koy içine
0 oy
tarafından
Fırında yapıyorum ben 1 litreye yarım su bardağından biraz fazla koyuyorum 
0 oy
(25,223 puan) tarafından
2 litreye ben göz kararı koyuyorum ama 1 su bardagı falan eder heralde. Nişasta koy sulu olmaması için 
0 oy
tarafından
Son postuma bak 2 sayfa da tarif verdim.canim
0 oy
(2,260 puan) tarafından
Ben 1 litreye yarım su bardağı pirinç koyarım ayriyeten nişasta koyuyorum çünkü nişasta kıvam veriyor
0 oy
(6,136 puan) tarafından
1 su bardağı pirinç 4 su bardağı su 6 su bardağı süt 1 su bardağı şeker 
0 oy
tarafından
Bak ben 1 su bardagi pirinckmi kaynatiyorum iyice suzuyirum 1 litre sütumu 1 su bardagi seker koyarak biraz ilik yapiyirum pirinclerimi ekliyorum ve iyice kaynatiyirum kalip gibi oluyor
tarafından
Deniyorum inşallah olur cnm
0 oy
tarafından
Nisasta da koyman gerek kıvam veriyor
tarafından
Nişastasiz yapıyorum. Nişastam yok
0 oy
tarafından
Mükemmel tarifim 

1 su bardağı pirinç

Üç su bardağı su 

1 litre süt 

1 buçuk su bardağı şeker

Pirinçler iyice suyunu çekince üzerine süt ekleyin kaynayınca da şekeri koyuyorum sonra bunu kısık ateşte 20 dakika kaynatıyorum bu kısım çok önemli iyice kayanamalı kıvam aldığını farkedeceksin
tarafından
Deniyorum smdi cnm cok sagol
tarafından
Rica ederim canım afiyet olsun şimdiden ❤️

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 128 göst.
11 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 130 göst.
4 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mirayin annesi (2,644 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 77 göst.
26 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,404 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 73 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (221 puan) tarafından soruldu

382,979 soru

11,464,010 cevap

35,057 kullanıcı

...