+2 oy
489 göst.
Diğer kategorisinde (1,320 puan) tarafından
Bütün eltiler kayinlarim , gorumce ve enişte kaynanam da kalıyor adet öyleymiş bayram sabahı bir olunurmus millet üst üste çıkıyor resmen yatacak yerde yok yeni evliyim 

Benim evim barkim var ben gelmiyorum dedim eşim kızdı bir ben baş kaldiriyormusum 

Tesbih çekiyordum , tesbih çekmek ile müslüman olunmaz 

Eşin dediği yapılmalı dedi şok oldum var mı böyle saçma bir şey 

Benim de annem babam var gidip göreyim tabi de bir gün önceden kalmak nedir beni niye peşinde sürüklüyor 

Ayrıca kendi kızı da kendi kaynanasina niye gitmiyor da enisteyle orada kalıyor , eltim saf ***** anlamıyor ama enayi ben miyim ya haksız mıyım abartıyor muyum. 

36 Cevaplar

+1 oy
(10,045 puan) tarafından

Aa kız bizde yok bu adet :D hangi yöreye ait

(1,320 puan) tarafından
Aynı memleketliyiz uyduruyorlar işte öyle birşey yok ki bunlardan görüyorum ya
(10,045 puan) tarafından
Kiz tabiki uyduruyolar :D adetler insanlarin kendi islerine geldigi gibi davranmalari
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gitme kiz yok boyle adet 
0 oy
tarafından
Allah akıl versin eşine 
(1,320 puan) tarafından
Aminnnn
0 oy
tarafından
Birincisi öyle bir adet yok ikincisi o kadar insan bir arada bu virüs döneminde çok sakıncalı. Şikayet eden olsa yanarsiniz hatta ver adresi ben arayıp şikayet edeyim cezayı yiyen evine gider sende gitmekten kurtulursun
(1,320 puan) tarafından
Ben gitmem zaten istediği kadar kavga etsin de diretmesi çok saçma
Keşke şikayet etse birileri hiç korkmuyorlar
0 oy
tarafından
Öyle bir adet varsada biz yapmıyoruz ") ben desem de eşim gitmiyor ben kalamam başka yerde diye =//
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Bizdede vardir o adet bayram sabahi toplu yenirr kahvalti yemekk
0 oy
(6,794 puan) tarafından

Valla duymadım öyle şeyler:ermm: saçma bence. 

İhbar et kız yasaklansınlar:D

0 oy
tarafından
Madem öyle görümcem neden orda kaliyo de adetse
0 oy
(924 puan) tarafından
Canim önceden varmış eşimin ailesonde giderler errei gün bayramlasip gezmeye çıkarlarmis ama ben gelince öyle olmadı biz sabah erkenden gidip kahvaltıya yetisiyoruz kahvaltıyı orda yapıyoruz ama şimdi evden cikmiyacaz yasak varya hani Türkiye geneli tam kapanma var ya biz o yasağa uyan tayfayiz keşke herkez yasağa uysada biz de çıkabilmek bziim çocuklarımızında hakkına girilmese bununda günahı var ahi var tabiki eşi zorlayanlara lafım yok çünkü eşinin dusunmesi gerek yasak var evimizde oturalım demesi gerek 
(1,320 puan) tarafından
Hiç der mi
Bana diyor senin arkadaşımdan ne farkın kalıyor gidip kalmayacaksan , arkadaşları da gidip görüp dönüyormuş babasını annesini
Sadrazam torunları zaten anası babası bir onlarin var bizim yok tobe yarabbim ya
0 oy
tarafından
16 senelik evliyim jiç kalmadım kaynana da çok tuhaflarına gitti ilk başta bana cephe aldılar ama ben yılmadım 3 eltiyiz kaynanamın evinde yatmayan bir tek benim 
(1,320 puan) tarafından
Eşimin sözüne itaat etmediğim için beni bosayacakmis tehdit ediyor beni kocam
Bosasin anasıyla yaşasın beni ilgilendirmiyor gitme tabi en güzelini yapmissin
0 oy
tarafından
Kahvaltı bir yapilir diye duydum ama bunu ilk defa duyuyorum 
0 oy
tarafından
Bizde de geline altın bilezik  takılır her bayram bizde adet de :))  
0 oy
(748 puan) tarafından
Sacmalik kalmak ne ya yat evinde yarin girt kahvaltiya 
0 oy
tarafından
Ne adeti ya hele ki korona varken o kadar üst üste çıkmaya ne gerek var 
0 oy
tarafından
Bizde de bayram sabahı toplanirdik anneannemin evine yemekler yenir içerdi sonra herkes dagilirdi bunlar abartmış bacım
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Vallaha gitmem zaten uzak yerdeyiz ama gidincede sırasıyla birinde ilk kaynanamlarda kaldıysak diğer gitmemizde ilk kendi annemlere ineriz sonra kaç günlüğüne geldiysek 10 mu ben 7 8 gün annelerde kalırım 3 gün kaynanamlarda esim de 2 gün annelerde kalır 7 gün 8 gün kendi annesigilde ama benim annemgil her gün gelir öyle bir adet kalmak gibi yok ama birlikte olmak istiyorlar kendilerince böyle birşey koymuşlardır her bayram bir araya gelelim diye
0 oy
(196 puan) tarafından
En mantıklısı şikayet et böyle saçmalıkmı olur şu virüs zamanı bide görümcen niye kendi kaynanasına gitmiyo kendi kafalarınca adet uydurmuşlar 
0 oy
tarafından
Yavru yoktur böylr adet kaynananın uydurması ogullarini tutmasi icin yaninda keske deseydjn sende kocana az sende tesbih çek gelmicem çünkü sinirlerin yatışsın deseydij canm :))) 
0 oy
(24 puan) tarafından
Ya ne saçmalık bu böyle virüs var her şeyi geçtim kalmak zorunda değilsin 

hem insan evinde rahat ediyor ne kadar anlaşsa bile evi gibisi yok insanin 

Benim eşim de ilk başlarda aynıydı 

Illa kalacaz derdi 

Bende inatlasirdim 

Gündüzleri ıs yerinden oraya gider yemek yerdi eve gelir ben tokum derdi yemezdi 

Hep kavga olurdu çok ağlardım 

Sonra ben onu umursamamaya başladım 

Kendi kendine evine baglandi  

Şimdi her girttifkmizde burda kalın diyorlar ama eşim 

Ne işimiz var evim var benim ben evime gitcem diyor 
0 oy
tarafından

Saçmalık. Fazlasıyla

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 244 göst.
5 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 63 göst.
2 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Yeni Dertli Gelin (867 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 66 göst.
16 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cnnt_xxcvgn (115 puan) tarafından soruldu

380,100 soru

11,378,893 cevap

34,864 kullanıcı

...