0 oy
229 göst.
Diğer kategorisinde (673 puan) tarafından
Kızlar yeni doğan bebeğe geceleri kaç saatte bir emzirmek gerekir yada mama vermek birde bebeğim çok uyuyor sarılık geçirdi 1 gün hastanede yattı bunu engellemek için ne yapmam gerek 5 günlük daha bı türlü uyandiramiyorum çok uyuyor baygın gibi hep 

21 Cevaplar

0 oy
(2,126 puan) tarafından
Canm genelde ayağıyla oynarsan uyanır derler kaç saatte bir emzirecen bilmiyorum bende bekliyim burda
(601 puan) tarafından
benim kizimdada sarilik vardi uyanmiyordu hemsire ayagina parmagiyla sert bi şekilde vuruyordu aglama krizine giriyodu yavrum
-Reklam-
0 oy
tarafından
2 saatte bir mutlaka emmesi lazım yoksa kan şekeri düşer, geceleri pek kaldırma yoksa öyle alışır ama gün içerisinde sürekli emzir ve ışığın altında yatır 
(673 puan) tarafından
Peki canım teşekkürler
0 oy
(850 puan) tarafından
2.5 saatte bir uyandırıp emzirmeniz gerekir. Hastaneden çıkarken söylemiş olmaları lazım. Çok uyuyorsa doktora götürün sarılık ilerlemiş olabilir. 
(673 puan) tarafından
Daha yeni çıktı bugün hastaneden
(1,750 puan) tarafından
Hastanrden çıkınca gunduz kızımda uyudu bizde dün çıktık
0 oy
(12,777 puan) tarafından
2 saat te bir mutlaka emzir yada meme ver Cnm 2 aylık olana kadar hep 2 saat bı emzirdim ben sonra saatler uzatirsin zorda olsa uyandır sütun sütün yeterince var old biliyor  isen ki daha küçücük yeterlidir mama pek tercih etme ki meme reddi olmasın 
(673 puan) tarafından
Sağol canım geceleri de mi o şekilde yapmam gerek uyuyor mesela uyanması çok zor oluyor
(12,777 puan) tarafından
Evet Cnm geceleri de  2 saat bir mutlaka besle bilirim o zor uyandirmayi bizde sarılık olduk has yatmadı ama 40 gün  sürdü ben saat başı bile emzirdim ama doktor 2 saat bı yeterli 2 saat emzir yeter anca acıkır demişti
0 oy
tarafından
Benim kızda aynı öyle oldu sağip veriyordum biberonla
(673 puan) tarafından
Çok uyuyor canım yeni doğduğu için galiba peki geceleri nasıl besliyorsun kaç saatte bir veriyorsun
tarafından
Simdi üç yaşında ilk ay iki saatte bir verdim acayip uyuyordu biberonla verince aktığı için azda olsa iciyordu benim kızda yattı 1 gün sariliktan
(673 puan) tarafından
Peki canım teşekkürler
0 oy
(5,220 puan) tarafından
kız emzirmeyi bilmiyorumda mama veriyorum ben 2 buçuk 3saatte bi. 23 günlük oldu ama sütüm çok değil mama veriyorum genelde. ayağını gıdıkla yada totosunu aç havalansın hemen uyanıyo öyle 
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Aynı benim bebek.. benimki nerdeyse bir ay sürdü çocuk ağlamıyor diye doktora götürdüm düşün :D yardım eden yok cahilim.. çok zor günlerdi sağolsun bir ebe yardım etti  iki saatte bir emzir dedi mama verirsen 2 saati geçirebilirsin anne sütüne göre daha tok tutuyor çünkü .. uyandırmak için de altını aciyordum boynuna falan dokunuyordum uyanıyordu o ara hemen besliyordum çünkü geri uykuya dalıyordu
0 oy
(382 puan) tarafından
Burnunu sık oda olmazsa topuklarinı sıktır muhakkak uyandır canım emzirmekle geçiyor sarılık ben 2 saatte bir muhakkak emziriyordum
(382 puan) tarafından
Emzirmezsen kan şekeri düşer daha fazla uykuya verir kendini bu sefer sakın unutma bunu
0 oy
(14,025 puan) tarafından
En geç 1bucuk saat aralikla emzirmelisin benim oğlum da yattı hastane de böyle atlattik uyanmazsa çay kaşığıyla vermeyi dene ne kadar içerse kâr altını açıp ıslak mendille silmeyi dene 
0 oy
tarafından
40ı çıkana kadar gece gündüz 2 saatte bir mutlaka emzirmelisin canım ayağıyla oyna uyanır olmadı altını aç ama mutlaka uyandır 
0 oy
(48,634 puan) tarafından
1.5 2 saatte bir uyandir zorla emzir gecede saat kur
0 oy
(119,248 puan) tarafından
uyusada ayagini gidikla uyandir en az  2 saatte 1 emzir 
0 oy
(342 puan) tarafından
2 3 saat arayla emzir canım. Bol bol emzirmek sarılığa iyi geliyor. Benim kızımda da vardı bol bol emzirdim ve şimdi iyice azaldı sarılığı. 
(342 puan) tarafından
Eğer uyanmıyorsa altını aç o zaman hemen uyanıyor. Hemşire bana öyle yapmamı söyledi
0 oy
(7,654 puan) tarafından
En gec 2 saatte uyandirip emzirdim cok zor
0 oy
tarafından
Sarılıktan dolayı çok uyuyor sen altını aç yüzünü nemli bezle sil uyanır belki 
0 oy
(24 puan) tarafından
Canım ben saat bazı emzirdim sarılık olmuştu uyandiramadik 2 defa hastaneye bile goturduk 

1 saat arayla sürekli emzirdim neler yaptım uyandırmak için ağlıyordum kalkmıyor diye 

Mamaya başladım bol su verdim 

Öyle atlattık ya allahım şifa versin sana da guc kuvvet versin insâllah
0 oy
(13,202 puan) tarafından
2 saatte bir emzirme ile üç saatte bir mama ile canım mutlaka uyandır sen onu. 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Canım gece gündüz mutlakaa 2-3 saatte bir besle kilosu az zayıfsa 2 saati geçirme eğer gece falan aksatırsan kan şekeri düşer o yüzdende uyaramazsn mutlaka beslemesin kuzum Allah yardımcın olsun
0 oy
(601 puan) tarafından
sarilik oldugu zamn genelde uyanmiyorlar benim kizimda da vardi ama cok degildi normalde 2 saatde bir diyolar ama geceleride dahil mi bilemedim
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Yeni doğanın ilk 15 gub uyuması normalmiş benim kızımdada var sarılım ikinci ışığı aldkk sarılığı hala geçmedi 33 günlük ben bacaklarını ıslak mendille siliyodum zorlada olsa ağzına sık sütü 15 dakkada bir aldığı kar 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 70 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Zeynepsh (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 29 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
0 oy
2 cevap 68 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu