+1 oy
273 göst.
Aile kategorisinde (968 puan) tarafından
Dogumum tam kurbana denk geliyir ve aŕkasindan findik var esim suana kadar koy islerini halletti ot bicme olsun abiside var oda yapar ama zorla.. ben suana kadsr 2 gun gider ot bicersin diyordum ben annemde kalirim bebek dogmus olacak ama buggn kayinvalidem lafini acti esimde benm cocugum olacak benden bsey beklemeyin dedi anneside kizini baglarsin sirtina annesinide pesine getirirsin deyince kizdm .. bide onlarin ilk torunu olacak yani bende hc bseyden geri kalmasinlar diye gelir bzde kalirlar diyordum bu lafina kizdim sonucta ben yeni dogurmus olacam esime diyordum hep git dye esimde doguma denk gelmesse gelir yaparim isiniz gorulsun falsn dedi anneside hepimizin isi gbi laf etti smdi bende esim gitse pesine gitmem oda goturmez ama esiminde suan gitmesini istemiyorum 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Göndermem..........
-Reklam-
0 oy
(850 puan) tarafından
Fazla iyi niyet gösterirseniz sırtınıza binen çok olur, kaçıncı bebeğiniz olursa olsun gitmeyin eşinizi de göndermeyin. Size mi güvenerek iş yapıyorlar, sizin aklınız yok mu bi de akıl vermiş kayınvalideniz... 
(968 puan) tarafından
Ben kayinpederimi dusundugumden.. ama bu sefer abisi var o isin ucundan tutsun ama kayinvalidemin o lafina cok kizdim yani bide kendi kayinvalidesini cok sikayet eder cok eziyet cektirdiler diye kendi nasil farkinda degil
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Asla  göndermem  n3 halleri  warsa  görsünler 
0 oy
(119,001 puan) tarafından
gondermem tabiki   
0 oy
tarafından
Göndermem tabi ki. Tam ona ihtiyacim olduğu zaman ne işi var orada 
0 oy
tarafından
Eşim olaki benden musade isterse tabiki musade etmem ama bana sormadan gidersede yapabilecek pek bir şey olmaz açıkçası yeni doğum yapmış bir kadının eşinden daha büyük destekçisi kim olabilir ki ana baba kardeş bile bir yere kadar
(968 puan) tarafından
Esim zaten gitme taraftari degil ama babasi yapamz dye ben yap ben zaten annemde olurum 2 gunde yapar gelirsim toplamaya karismassin demistm kayinvalidem de buyuk ihtimal benmm annemde kalacagimi bildigi icin oyle dedi ama annesinde olur yapar gidersin dese neyse dedigi laf degildi
tarafından
Kayinvalidelerde o nezaket hiç yok nedendir bilmem ince düşünce konuşma sıfır o yüzden fazla şey beklememek laızm
(968 puan) tarafından
Ona kalsa o kaynanasini sikayet eder kendi nasil farkinda degil
tarafından
")) kimse yoğurdum ekşi der mi ")
0 oy
tarafından
Yani eğer size düşen bir şey olmuyorsa sırf onlara yardım diye yapıyorsa göndermem yok bende oradan gelirimi kazaniyorsam tabiki iş sonuçta ilk bi kaç gün kalsın sonra gidip yardım et derim
(968 puan) tarafından
Yani annesine kalsa 3e bolecez diuor ama esim istemiyor zaten findigi satip hemen parasinida almiyolar kazancimz yok sayilir benngene anasi babasi dedim de bu lafina cok kizdim
tarafından
Boşver canım o zaman gitmesin sanki her yıl mi doğuruyorsun bir yıl esin gitmese ne olur sanki
(968 puan) tarafından
Yani zaten bu lafindan snra bozuldm daha oncede olaylar oldu dedm ben mi taktim ama herkes bana hak verdi
0 oy
tarafından
Bna böyle kaynanam söylese benim durumumda eşin gidebilecek bile olsa yalandan göndermem
(968 puan) tarafından
Iste bende esim gitse bide gitme dicem o kivamdayim ama kayinpederime uzuluyorum ama bu lafada bsey demessem her lafi duyarim
tarafından
Kayın pederin uğraşıyorsa tek o tarafını bilmiyorum
(968 puan) tarafından
Evet 58 yasinda ve hicbirseye sesi cikmayan bir adam ve suan kolu kirik hersey ust uste geldi
tarafından
Hımm bence sen kaynananı boşver. Söylediğim ne kadar doğru ama Bi laf var ya köpek havlar havlar durur diye. Kayın pederinin sana zararı yoksa tek onun hatrına gönder eşini yine de
(968 puan) tarafından
Iste hatir icin anlamaz gene o. Hep kendi dedigni yaptiriyo esim bas kaldirir ben sakinlestirirdm hep yine yaranamadim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Tipik Karadeniz insanı haha esiminnyegeninde demişti bana yenge iş vaktine geliyor gel burda doğur diye saf ya
(9,247 puan) tarafından
Hiç gidemem valla kusura bakmasınlar gelse doğur severiz diyor ya
Eşimde dedi en çok gideceği yer annesinin yani . Sustular
(968 puan) tarafından
Valla bende ilk torun anneme yakina tasindim bozulmasinlar dye gelir kalirlar bzde diyordum kadin kurbani bahane ediuor findigi bahane ediuor bende saf. Kalp kirilmasin diyorum ama torun meraklisi degillermis zate
(9,247 puan) tarafından
Kendi annen mi benniki tarafada uzağım iş zamanı doğum var asla gitmem Trabzon'a onlarda işlerini yapsınlar fındık toplasinlar yayladan insinler 5aylik olunca gelirler ancak
(968 puan) tarafından
Koyleri uzak degil 1 saat ama ben kendim calisiuorum dye firsatimz varken anneme yakina tasindik kayinvalidem senenin 6 ayi zaten koydeler ama ben onlar ilk torun uzak kalmasinlar dye hep esit gittm annemn gelip bende kalma sansi olnz ama o 1 ay bile kalir bende oyle dusundm ama o lafi deyincede kimsenin ayagina torun goturmem yani
(9,247 puan) tarafından
Sende haklisin
0 oy
tarafından
Göndermem net şuan doğum olmadan böyle ihtiyacın olmaz diye düşünüyorsn eşin gitmesin yanjnda Dursun
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ne kadar alttan alır masum yaklaşırsan tepene çıkıyorlar o yüzden ne kadar tavrını erken koyarsan o kadar iyidir gönderme. 
0 oy
tarafından
Bencede gitmesin sen tek basina napacaksin babasiz olmuyor ilk zamanlar ya kesinlikle yaninda olmali eşin
(968 puan) tarafından
Esim 10 15 gun gerekirse 1 ay annende kaliriz diyordu bende o zamana geliyor bide cok kucuk olacak dye 2 gunde hallet gel diyordum ama smdi vazgctm gercekten iyi niyetimi haketmiyolar

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 303 göst.
5 Ocak 2023 Aile kategorisinde nerminin annesi (1,161 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 153 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ❤Mehincik❤ (6,679 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 677 göst.
17 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Selcanttt (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 801 göst.