+1 oy
101 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kaç yaşındayken başladınız diş temizliğine?1 yaşında kızım dişleri var 10 tane . fırçalamaya başlasak mi acaba?

10 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Kimse bebeklerinin dişlerini fircalamiyor mu?
(3,823 puan) tarafından
Şimdi başlarsan kuzum ilerde kendi başına fırçalar alışır içeriği temiz bir diş macunu al başla bence fırçalamaya
-Reklam-
+1 oy
(2,523 puan) tarafından
Ah ah ah kuzum büyük oğlum 4 yaşında izin vermiyor bende bi köşede bekliyeyim 
tarafından
Bekle cnm.cevap yazan yok daha.
0 oy
tarafından
İlk dışı ciktigindan itibaren minik tülbentle temizliyoruz 1yas itibari ile içeriği temiz dış macunu misvaklada olur.
tarafından
Teşekkürler cnm
0 oy
tarafından
Parmak diş fırçaları var önce onları kullandım şimdi bebek diş fırçası ile yapıyorum iki yaşını geçti şimdi de organik içinde zararlı madde olmayan bı dış macunu aldım onunla temizliyorum
tarafından
Teşekkürler cnm
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ek gidaya gecer gecmez baslatiyo kimi doktor cnm..yani ilk zamnlar temiz bi mendille temizleyebilrsn demisti doktorum bna..ama artik 1 yasindaysa firca kullanmasi lazm..ama dis macunu kullanma demisti doktorumuz..bn temiz suya batirip veriyorum fırçayı o fircalamaya calisyo ya da bna azcik yaptryo..bizim fircamiz ilk once silikon fircaydi jack n'jill marka..simdi normal firca aldik ama yine ayni markanin memnunuz
tarafından
Teşekkürler cnm
tarafından
Doktorumuz birşey demedi fırçalama ile ilgili.
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ilk dişi çıktığı andan itibaren başlamak gerek sadece suyla en azından alışkanlık kazanması için. Uzmanlar böyle öneriyor 
tarafından
Teşekkürler cnm
0 oy
(1,630 puan) tarafından
İlk çıktığı andan beri fırça öğretiyorum. Zor oluyor bazen, 20 aylık olmasına 5 gün var, günde 1 kere fırçalıyor en azından. Kolay değil ama alıştırmaya çalışıyorum. Jack & jill marka diş macunu ve fırçası aldım ben. 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ek gıdaya geçen her bebek diş fırçası ile tanışmalı. Dişi olsada olmasada. Doğru olan budur ama çogumuz yapmıyoruz :) ben 11 aylıkken ilk diş fırçasını aldım gösterdim ilk hoşuna gitti sonra kemirdi kemirdi attı :) fırçayı ıslatıp veriyorum eline öyle yapabilirsin kendisi alışsın hem
0 oy
(44,603 puan) tarafından
2 yaşında baslicaz 
0 oy
(3,836 puan) tarafından
bebekler ek gıdaya başlayınca dişleri olmasa dahi fırçalamak gerekiyor. parmağa takılan yumuşak fırçalar var onlarla başladım kizima. simdi dis fırçası belli bi yaşa kadar dis macunu önerilmiyor. 19 aylik suan kizim hala dis macunu kullanmıyor günde iki kere fırçalamaya çalışıyorum. 15 dişi var şuan. bakim önemli alışkanlık açısından da. sende syna karşısına geç fırçala senden görüp yapması daha kolay biz oyle yapıyoruz

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 96 göst.
8 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Burc (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Serapycdgdlky (8,879 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 110 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Su_peri12 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 191 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde nurdandde (239 puan) tarafından soruldu

379,364 soru

11,355,839 cevap

34,832 kullanıcı