+1 oy
205 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bebek 10.5 aylık ve ek gıda istemiyor dr zorla dedi ağzını bi elimle acar bi kaç çay kaşığı vermeye çalsrdim  şimdi de bunu ağzına koyar koymaz  çıkarıyor 

Bu durumda ne yaptınız nasıl aştınız?

Misal labne bebe  biscuit karıştırdım  verdim ağzından kaydırıp cikardi:(

14 Cevaplar

0 oy
(150 puan) tarafından
Kesinlikle zorlamani tavsiye etmiyorum yavaş yavaş ogrenicek yemeyi mama sandalyesine önüne ekmek vs biseyler koy kendi yemeye çalışsın kızımda zorlama hatasına düştüm 3 yaşında tikdindi sanırım  hicbisey yediremiyorum 
tarafından
Ama parca şeklinde koysamda elleriyle itip etrafa saçıyor , dr zorlamazsan  işin zor deri çünkü asla devam sürü de icmio
(150 puan) tarafından
Doke saça ogrencek annesi aç olan çocuk eninde sonunda yer tabakla peşinden kossanda bı ise yaramacak emin ol sadece tiksinicek yemek yemekten ve bu yıllarca sürecek
tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(13,015 puan) tarafından
Doktor mu gercekten onu diyen. Belki doğrudur ama ağzını zorla açman felan çok yanlış senin sevmediğin veya yemediği birşey olunca zorla ağzına tiksalar naparsin ? 

Zorlama tadım yaptır biraz daha çok zorlarsan soğur iyice iki kaşık alsın mesela sonra almıyor mu keyfin bilir de 
tarafından
Asla bi kaşık için bile ağzını admin ki
Evet 30 senelik dr
(13,015 puan) tarafından
30 sene dile kolay daha tecrübelidir kesin. Ama ben bir anne olarak doğru bulmuyorum ağzını zorla açmak felan
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(171 puan) tarafından
Bazı bebekler bulamaç sevmeyebilir. Benim kızım mesela ağzına muhallebi gibi şeyler geldiğince direk huzursuzlaniyor. Ben çareyi pankek yapmakta buldum. Koparıp koparıp veriyorum. Elinle yedirmeyi deneyebilirsin
tarafından
Onu da yaptım istemiyor mücver devam sütü çorba falanda
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Çorba içiyormu labne bisküvi karıstırma bence bebegin büyümüş karksık seylrr istemeyeblir her bebek yemez neler verdin bi yazsna canım
tarafından
Ama hazrladgm şey çöp oluyor  bende  vaz geviom üzülüp  gotryom  uyku saatyse  emzryom  ancak sütle doymuyor.  Geceleri  yarim saatde bi uyanıp duruyo  doymuyor :/ tv bile çok karşıydım  denedim o da olmadı  tatları denemeye çalıştım sevdiği busey cikmio
(1,175 puan) tarafından
Önüne koyuyomusun canm o elleriyle dokunup minik minik agzına götürür bebekelr hersryi agzına soktugu icin . Bide hangi kasıgı kullanıyorsun o kasıgı kullanma. Elinle yedir. Cnkü sen zorladfn icin bebiş onu bilir yine bastan aynı travmayı yasar. Omkullandıgın kasıgı hic gösterme uzun bi süre baska yolalr dene  misal biberon almıyor demiştin bardakla dene belki ona farklı gelir merak eder
tarafından
Silikon  kaşığı var birde çay kaşığı.
Ya misal yumurta sarılışı parca koyun önüne  dokunup atyo  ne bilim  belkide ben onu bu strese soktum  bsarisizim:((
(1,175 puan) tarafından
Canm kendini hic suclama her ebbek farklıdır hele yemeyen bebek cokczor bilirim o sıkıntıyı. Annesin ac kalmasınada gönlün razı degil. Büyüynce her türlü yiyor biliyoz ama o an ac kalmısmoluyor. Bide yemeyi birlikte yiyin sizle yemek istiyorfur belki . Siz yrmek yerken merak edertaklit eder
tarafından
Teşekkür ederim ⚘
0 oy
(10,364 puan) tarafından
Besinleri karıştırma canım peynirse peynir yumurta ise yumurta onunla beraber sen de ye onun tabağından ve göster nasıl çiğmediğini ham ham falan de aaa bak ben de yiyorum de muhtemelen stres yaptığın için bebek bunu hissediyor geriliyor iyice inat edıyor ağzını zorla açman bana kalırsa yanlış ki birçok uzman bunun beslenme sorununu ömürlük kalıcı yapacağını söylüyor. 
tarafından
Of taa :((
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Benim oglumun doktoru ayni zamanda esimin de doktoru ve oturdugumuz sehirdeki en kidemli doktorlardan kesinlikle istemedigi zaman zorlama dedi. Tabiki sizin doktor da deneyimlidir ama zorla yedir isin zor demesi cok tuhsfima kacti canimm. Ayrica tek o doktorada gitmiyorum farkli doktorlarda gordu hepsi de yemedigi zaman zorlama kesinlikle dedi.

Ki bence de oyle bebek bu daha zaten omru boyunca yemek yiyecekler zorlamamak gerekiyor.

Belki dis cikarcaktir belki oyun haline getirmistir canim benim oglumda istahli bir bebekti suan sanirim ustten dis gelcek dogru düzgün yemiyor  kesinlikld zorlamiyorum 
tarafından
Devam sütü biberon da reddediyor  onları içse zorlamam da benim sütüm de yetmiyor ve ac kalıyor
(2,020 puan) tarafından
Canim benim oglumda suan oyle ek gida istemiyor mama cok iatahla icmiyor. Dis donemi.
Belliki senin kuzununda bir sıkıntısi var gecer insaaah budonemde istahla yerr
tarafından
Inşallah ya
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Reisss elbet bigün yiyecek merak etme hiç zorlama 
tarafından
Başkan büyümesi gerek
0 oy
(940 puan) tarafından
Aynılarını yaşıyorum sabah sabah başıma ağrı girdi kefir içti 50 ml şimdide emzirdim uyiyituyirum 
tarafından
Ya benim asla biberon da  almio
0 oy
(679 puan) tarafından
Zorlarsab ilerde hic bisey yediremezsin bi oyuna falan dalinca ver eline farkli seyler ver o incelerken yedir 
tarafından
Ağzını açmıyor ku ah bi açsa diyorum  yok . Bu defa ben ağzını açıp  verim film onu da attyo ağzından
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Doktorunu değiştirirsen ne yapman gerektiğini bulabilirsin marsilyalı :) 
tarafından
Çok degistirdim
(25,224 puan) tarafından
Bebeği zorla yedir diyen doktordanda kaç kurtar kendini canım. Sakın zorlama iyice soğutursun yemekten bu sefer
0 oy
tarafından
Her çocugun damak tadı farklı çocugun sevdiği birşeyi bulman lazım bu konuda ben de çok çektim 23aylık olana kdar anne sütü aldı sadece hiçbirşy yemiyodu sonrasında aburcuburla öğün atlıyorduk artık karuşmıyorum soryorum kızım yer misin istemezse kendi bilir zorla tıkmam acıkınca illa yicek bişyler .
tarafından
Ama  süt az
0 oy
tarafından
Eline versen yemiyormu 
tarafından
Bi ısırık alıp atyp
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Valla canım benim kızım 5 aydan 7 aya kadar yemeğini yerdi ama 7 aydan beri 11 aydır yemiyor, ağzına ne versem tükürüp çıkarıyor bazen stresten ağlıyorum. Bende çareyi çorba fln yapıp süzerek biberonla içirmekte buldum bunu da zorla içiriyorum kafasını tutup ağzına sıkıyorum 150 Cc çorba içmesi 40  50 dakika sürüyor malesef. Artık psikolojim bozuldu ama öğreneceği yok önüne makarna bisküvi kraker ne koysam parçalayıp atıyor 
tarafından
Ya biberon da denedim asla  ağzına almıyor alsa süt vercem  devam etsin ama  akranlarına  gire boyu da kilosuda uzakta .
Bir çare bulamıyorum  gerçekten  çok  üzgünüm bnde
(2,323 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun inşaAllah benim kızımda öyle malesef 18 aylık hala mama veriyorum ve çorba aç kalmasın diye zorluyorum yapacak bişey yok
tarafından
Inşallah ⚘
0 oy
(119,331 puan) tarafından
sen yedirme koy önüne döke saça yemeyi ogrensin birak kendi capalasin onune birakirsan kendi yer belki
tarafından
Isırıp attyo

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 135 göst.
8 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 960 göst.
1 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Minikkiraz (798 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 2KizAnnesi (341 puan) tarafından soruldu